2016 Sully - Film Yorumları

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Yapım aşamasından beri çoğu kişide ilgi ve merak uyandıran bir filmdi. Bunda Clint Eastwood-Tom Hanks ikilisinin payı çok büyük tabi. Benim aklıma, film ilk gündeme girdiğinden beri istemez Flight geldi. İki filmi mukayese edersek bence Flight'ın net bir üstünlüğü var. Çünkü, hem daha iyi bir konusu ve malzemesi var, hem de buna bağlı olarak filmin verdiği mesaj ve verdiği his daha etkileyici.

Sully'e gelirsek başarılı bir film olduğu su götürmez bir durum. Belki çok iyi bir konudan beslenmiyor ama süresi ve kurgusu çok iyi ayarlanarak bir solukta izlenebilecek bir film yapılmış. Burada efsane sinema adamı Clint Eastwood'u bir kez daha tebrik etmek gerekiyor. Kendisi yaşına rağmen sinemanın en üretken isimlerinden biri ve her filminde başarı sağlamaya devam ediyor.

Sully karakteri çok iyi yansıtılmış. Hem kendinden emin tavırları hem de yaşadığı kazanın şoku ve soruşturmayla birlikte yaşadığı kafa karışıklığı filme çok güzel yedirilmiş. Tom Hanks her zaman yaptığı gibi filmi sırtlamış.

Kaza sahneleri de başarıyla çekilmiş. Ayrıca sahnenin merak uyandırması da iyi sağlanmış.

Mükemmel düzeyde bir film diyemem ama eldeki malzemeyle eli yüzü düzgün bir film ortaya çıkarmışlar.

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yapım aşamasından beri çoğu kişide ilgi ve merak uyandıran bir filmdi. Bunda Clint Eastwood-Tom Hanks ikilisinin payı çok büyük tabi. Benim aklıma, film ilk gündeme girdiğinden beri istemez Flight geldi. İki filmi mukayese edersek bence Flight'ın net bir üstünlüğü var. Çünkü, hem daha iyi bir konusu ve malzemesi var, hem de buna bağlı olarak filmin verdiği mesaj ve verdiği his daha etkileyici.

Sully'e gelirsek başarılı bir film olduğu su götürmez bir durum. Belki çok iyi bir konudan beslenmiyor ama süresi ve kurgusu çok iyi ayarlanarak bir solukta izlenebilecek bir film yapılmış. Burada efsane sinema adamı Clint Eastwood'u bir kez daha tebrik etmek gerekiyor. Kendisi yaşına rağmen sinemanın en üretken isimlerinden biri ve her filminde başarı sağlamaya devam ediyor.

Sully karakteri çok iyi yansıtılmış. Hem kendinden emin tavırları hem de yaşadığı kazanın şoku ve soruşturmayla birlikte yaşadığı kafa karışıklığı filme çok güzel yedirilmiş. Tom Hanks her zaman yaptığı gibi filmi sırtlamış.

Kaza sahneleri de başarıyla çekilmiş. Ayrıca sahnenin merak uyandırması da iyi sağlanmış.

Mükemmel düzeyde bir film diyemem ama eldeki malzemeyle eli yüzü düzgün bir film ortaya çıkarmışlar.

7/10
Flight'a kaç vermiştin, merak ettim? (Ben 9) Bence de Flight daha iyi bir filmdi ama aslında aynı konu üzerinde çok farklı şeyler anlatan filmler. İkisi de kendi içinde çok başarılı.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Flight'a kaç vermiştin, merak ettim? (Ben 9) Bence de Flight daha iyi bir filmdi ama aslında aynı konu üzerinde çok farklı şeyler anlatan filmler. İkisi de kendi içinde çok başarılı.
8.5 verdim. Anlatılanlar farklı ama ikisinde de kaza sonrası soruşturma var. Flight'ı öne çıkaran kendi içinde çeşitlilik göstermesi oldu biraz. Hem bağımlılık, hem soruşturma hem de vicdan gibi konular içinde film kendi içinde çeşitleniyordu.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Oldukça başarılı bir filmdi diyebilirim. Özellikle konunun kısıtlı olduğunu düşünürsek, daha iyisi olamazdı bu konuyla sanırım.

Filmin işlenişi baştan sona kadar başarılı. Sonuçta gerçekte yaşanmış bir olaydan geliyor filmin konusu. Sanırım daha iyi bir şekilde işlenemezdi bu konu.

Onun dışında uçak sahneleri oldukça güzeldi. Kazanın olduğu sahneler çok gerçekçiydi, harika yansıtılmış.

Konusu, çekimleri gibi konuların dışında Tom Hanks'e değinmeden geçmemek gerekiyor. Oyunculuğu yine harikaydı, Sully karakterini bizlere gayet başarılır bir şekilde yansıttı.

Ve baş kahraman; Clint Eastwood, yaşayan efsane. Bu yaşta böyle bir film ortaya çıkarmak... Muazzam bir başarı. Umarım daha bir çok yapını izleriz üstadın.

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,598
Puanı
860
Öncelikle bu filmi sinemada neden izlemedim diye kendime kızıyorum. Filmi izlerken gaza geldim. Clint Eastwood çok iyi bir film yapmış. Hanks ve Eckhart birbirleri ile çok uyumlu olmuşlar. Film bence çok başarılıydı. Oscar'dan eli boş dönmemeleri gerekiyor. Son olarak şunu da eklemeliyim Anna Gunn'a BB'den gelen nefretim burada katlandı. Bu kadın bundan sonra bana hep gıcık mı gelecek acaba?

9/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Canım sıkılmışken ve boş zamanım da varken kısa süresini de göz önüne alarak izlemeye karar verdim ve pişman olmadım, bir çırpıda biten akıcı bir film olduğunu söyleyebilirim.

Süresinin kısa olması gerçekten iyi, çünkü çok zengin bir konusu yok ve söz konusu olay da kısa zamanda olup bitmiş bir şey. Malum 2 buçuk saatte bir şey anlatamayanlar (HR gibi) da var, ama senaryoda dava süreci ve Sully'nin karşılaştığı ilgi gibi detaylarla zenginleştirilmeye çalışılmış.

Tabii uçağın nehre düşme sahnesinde o gerilimi ben de hafiften yaşadım, bu yüzden Clint Eastwood ortaya takdir edilesi bir iş çıkarmış. Gerçi aynı sahne çeşitli açılardan tekrar gösterilse de kurgusuyla bir şekilde sıkmamayı başarıyor. İnsan faktörü üzerinden verilen mesajlar da güzeldi.

Tom Hanks gayet iyiydi, ama (sanırım @OzaN bu kısma katılmayacaktır) Oscar'a aday olmaması yerinde olmuş. Yani öyle ağızları açık bıraktıran bir performansı yok, yine de Denzel ve Andrew'dan daha çok hak ediyormuş ilk 5'e girmeyi. Aaron Eckhart da yardımcı pilot olarak ondan aşağı kalmamış.

Sonuç olarak bir başyapıt değil, ama sağlam bir yapım. Kendini büyük görmemesi de bana göre önemli bir artıydı, derdini biliyor ve bunu sade bir şekilde aktarıyor. Bunu her biyografi filmi için söylemek sıktı belki, ama kapanış jeneriğinde gerçek yolcular ve kaptanın gösterilmesi de güzel olmuş.

7.5/10 (3/5)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tom Hanks gayet iyiydi, ama (sanırım @OzaN bu kısma katılmayacaktır) Oscar'a aday olmaması yerinde olmuş. Yani öyle ağızları açık bıraktıran bir performansı yok, yine de Denzel ve Andrew'dan daha çok hak ediyormuş ilk 5'e girmeyi. Aaron Eckhart da yardımcı pilot olarak ondan aşağı kalmamış.
Bence de öyle çok aşırı iyi bir performansı yok ama film boyunca karakterin duygularını sade bir oyunculukla iyi yansıtıyor. Başka bir yıl olsa adaylık alması zaten çok mümkün değildi ama bu yıl erkek oyuncu dalı epey zayıf. Bir de Captain Phillips'le hakkı yendi 2-3 yıl önce. Oradaki bir sahnesi direkt Oscar hak eden bir sahneydi ama her türlü ödüle aday olmasına rağmen Oscar'a aday olamadı. Onun için bir adaylık borçluydu Akademi, ödemedi. :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061
Konu kısıtlıydı ama film sıkmadan izlettirdi, zaten Tom Hanks gibi bir ekstra faktör var. :) Gerçek hikayeler beni daha sarıyor sanırım bu filmde yaşanmış bir olayı anlatıyor. Tom Hanks, Aaron Eckhart oyunculukları gayet iyiydi. Zaten film genelde ikisi üzerinden gitti.

Özellikle o son sahnedeki Sully'nin savunması çok iyiydi, yapılan oyunları da birbir çıkardı, yaptığı iş zaten başlı başına büyük bir başarı, tebrik etmek gerek. :)

8.5/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Yine harika bir biyografi film. Yaşanmış bir hikayeyi seyirciye en iyi şekilde aktaran filmlerden biri oldu sanırım. Sıkılmadan izledim. ]Bu meslekte soğukkanlılığın ne kadar önemli olduğunu ve insan hayatını değerli olduğunu gösterdi.

Sully'nin insanların robot olmadığını orada kendisi için karar verme süresinin gerektiğini söylemesi iyiydi. Ondan sonraki konuşması da etkileyiciydi. Simülasyonun hikay olduğunu kurula gösterdi :D

Oyuncu kalitesi harikaydı. Tom Hanks role çok iyi girmiş. Karakterin üstündeki baskıyı başarıyla göstermiş. Aaron Eckhart da fena değildi
Film sonuna harika görüntü koymuşlar. Gerçek Sully ve yolcuların buluşması hoştu.

8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Konu pek ilgi çekici görünmese de güzel bir filmdi. Kaza sahneleri ile kazanın sonrasındaki sorgulama sahnelerinin dengesi iyi ayarlanmış. Başında kısaca kazayı gösterince film ondan sonrasına odaklanacak diye düşünmüştüm neyse ki öyle olmadı. O şekilde sıkardı muhtemelen bu şekilde iyi olmuş.

7/10