Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Greenleaf 1. Sezon

13 bölümlük ilk sezon nihayet bitti tesadüfen denk geldiğim ve severek izlediğim bir dizi oldu , kiliseyi idare eden greenleaf ailesinin tüm karakterlerinin yer aldığı ilgi çekici güzel bir dram ve empire dan daha iyi olmasına rağmen onun kadar popüler olamamasıda diziye geç başlamamın bir sebebi ...
başroldeki Merle Dandridge (grace greenleaf) ve piskopos rolündeki baba greenleaf Keith David olmak üzere hepside harika oyuncular

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Sex and the City -3,4,5,6. Sezonlar-

Bu diziyi sevmiş olmam kötü bir şey mi? :D Yani evet zaten muhteşem gerçeklik, harika espriler vs beklememiştim. -ara ara kahkaha attığım oldu- Beklenti düşük olunca ve eğlendirdiği için sevdim. Finalde de ne yalan söyleyeyim duygulandım. :/

Favori karakterim Samantha oldu. Carrie'ye hep biraz soğuk kaldım. Belki de başrole yakıştıramadım. Miranda soğuk bir karakter ama espri tarzı güzel. Charlotte, kızların en evlenileceği. :D

Favori erkeğim Jack Berger oldu. Dizi boyunca kahkaha attıran esprilerin çoğu onun ağzından dökülmüştü. :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,474
Puanı
1,061
Turkey with Simon Reeve
gayet güzel olmuş:)) yavur ingilizler türk turizm bakanlığı mı yaptı diyor; bizdeki yobazlar reyisimize hakaret etmişler diyor yani kısacası sadece belgesel çekmişler:) ilk bölüm 58 ;2.bölüm 59 dakika

pointim: 8.5

@Çiğdem- seni öldürmenin yolunu buldum şimdi gibip şurayı buluyorsun karadeniizde bir yerlerdeymiş el yapımı teleferik kullanıyorlar.400 metre yükseklikte. sen bin ben gelip keserim hattı sonra geberirsin:A
hgfhfghgf.png

onun dışında sarıkamıştaki boz ayılar iyiydi:X belgeselin en iyi cümlesi şöyle:
C86Icu7XgAAaVhG.jpg

onlinedizi1.com da var 2 bölümde izlemek isteyenlere duyurulur:X @Tolstoyevski @OzaN @sürgünüm @destere @Forumdash @Harunnn60 @Dosi @vadikızı @cookies @Aserat

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Turkey with Simon Reeve
gayet güzel olmuş:)) yavur ingilizler türk turizm bakanlığı mı yaptı diyor; bizdeki yobazlar reyisimize hakaret etmişler diyor yani kısacası sadece belgesel çekmişler:) ilk bölüm 58 ;2.bölüm 59 dakika

@Çiğdem- seni öldürmenin yolunu buldum şimdi gibip şurayı buluyorsun karadeniizde bir yerlerdeymiş el yapımı teleferik kullanıyorlar.400 metre yükseklikte. sen bin ben gelip keserim hattı sonra geberirsin:A
Ekli dosyayı görüntüle 54828

Ekli dosyayı görüntüle 54829

onlinedizi1.com da var 2 bölümde izlemek isteyenlere duyurulur:X @Tolstoyevski @OzaN @sürgünüm @destere @Forumdash @Harunnn60 @Dosi @vadikızı @cookies @Aserat
Ah Emre aklima birseyler getirdin ve simdi baya uzun yazi yazdimda sildim :) hos olmayan seylerdi .

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Turkey with Simon Reeve

Ben de izledim dizilab'de. Ali Ağaoğlu, kaç tane Rolls Royce'u var onu anlatıyor. "Belgesel" kelimesini de lügatımdan çıkarabilirim artık...

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Turkey with Simon Reeve

ali ağaoğluyla röportaj yapan vatandaşta bu değilmiydi ? :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
13 Reasons Why?

Dizi çok iyi başladı ama sonlara doğru bunu devam ettiremedi. Tam olarak nerede kırıldı anlayamadım ancak bazı şeyler beklediğiniz gibi gitmedikçe kırılma başlıyor sanırım. Yani demek istediğim ben Hannah'ın geçerli bir sebepi olduğuna inanarak izlemeye başladım. Öyle de başladı ancak öyle devam edemedi. Bir yandan da düşününce intihara geçerli bir sebep bulunamaz herhalde. Birisi a olayına karşı intihar ederek tepki verir, diğer kişi depresyona girerek. O yüzden diziyi bu tarafından eleştiremeyiz.

Kurgu olarak başarılı bir dizi. Fikir de güzel, kitaptan uyarlamaymış. Ayrıca intihar sahnesi çok başarılıydı. Ekrandan gözlerinizi ayırmak zorunda kalıyorsunuz.

Ayrıca kendini izlettiren bir dizi. Hem Hannah'ın sebeplerini hem de Clay'in neden kasetlerde olduğunu merak ediyorsunuz.
Clay orada olmayı hak etmiyor. Bunu zaten kasette de söyledi Hannah. Ayrıca Zach tamamen suçsuz. Sheri zaten eve gidelim ararız diyor. Justin iyi bir insan ama Bryce'a katlanmak zorunda hissediyor, ona muhtaç çünkü. Courtney babaların gay. Elbette istemezler senin lezbiyen olmadan zorbalık yaşamanı ancak ailen arkanda olacaktı, fazla abarttın. Ryan'ın şiiri gerçekten severek yayınladığını düşünüyorum. Marcus hıyarlık yaptı ancak Hannah seni bir saat bekleten kişiye fazla müsamaa gösteriyorsun. Ayrıca bırak seni kolay sansın, elde edemedi ki seni? Tyler'ın yaptığı kötü bir şey. Alex'in yaptığı da kötü bir şey. Ancak yaşanan diğer bütün her şey bu listenin sonucu değil. Gelelim asıl suçluya: Bryce. İki kıza tecavüz ediyor dizide. Ancak Hannah kızım sen hatalısın.Önce Jessica'ya tecavüzünü sessizce izledin hiçbir şey yapmadın. Milete laf atıyorsun ama önce kendine bakman gerekti. Daha sonra Bryce'ın evine hiçbir şey olmamış gibi gittin. Soyundun ve tecavüze teslim oldun. O sahnede çığlık vs atmadın/atamadın. Ha Bryce şerefsizin önde gideni zaten de.

Ekşide yazmışlar asıl sebepler Jessica'nın hayatında diye. Gerçekten asıl mağdur o. Erkek arkadaşın liste yapacak seni en kötü göt seçecek; yakın arkadaşını en iyi göt. Erkek arkadaşının en yakın arkadaşı sana tecavüz edecek ve buna erkek arkadaşınla eski arkadaşın Hannah karşı çıkmayacak.
8/10

@BesaleT yorumlarım böyle. :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,474
Puanı
1,061
StartUp 1.sezon
Olan Izzy e oldu sezon finalinde kızcağızı öldürücez diye kız kardeşini öldürdüler
en sonunda 4 ünün de birbirine muhtaç kalması güldürdü en başta Phl hikayeden alakasız gidiyor derken son bölümde üçlüye katıldı. Izzy okumadan imzalamış belgeleri GenCoin i kaptırdı benzer bir yöntemi Empire da da görmüştük :X Ronald dan adamon dibi yaratmaya çalışyorlar çocuğulya diyologları, Izzy ile Nick i satmamak için işkencede konuşmaması falan ama olmuyor bence hheifte o tip yok :X

neyse ilk sezona pointim : 8.2
StartUp-TV-show-on-Crackle-season-1-canceled-or-renewed-590x323.jpg

Famous in Love 1.sezon
başroldeki kız çok itici geliyor role giremiyor sanki gerçek hayatta çok göz önünde olduğu için zaar:) neyse son sahne tam türk dizisi gibi bitti esas kız 2 oğlandan birini seçecek hem de 1 oda dolusu basının önünde şimdi seçimine göre 2.sezon Jake olmayabilir :)) Bakalım Paige kim seçecek yıllardır onu bekleyen Jake i mi yoksa anasının en yakın arkadaşıyla yattığını, babasını23 yıl gizlediğini öğrenene acıların çocuğu Rainer ı mı :)) @Çiğdem- olsa rainer derdi memeleri daha büyük diye ama bence jake i seçsin kızı üzmez gibi:) Onun dışında Cass ın evlere üstsüz temizlik hizmeti vermesi güzeldi @destere de arar temizlik yaptırmaya numarasını bulursa:A Ama en iyi sahne kesinlikle Alexis in kendi seks kasetini çekip suçu eski kasede aldığı eski sevgilisine atıp tv programında mağduru oynamasıydı kahkaha attım resmen @Forumdash izlese favori karakteri Alexis olur:X @mrt-06 zaten izler PLL iyazan Marlene teyzem yazıyor neticede:A

ilk sezona pointim: 8 (başrol kız itici yoksa 8.5 olurdu en kötü)
6b900f8f-37c3-4067-a905-dbd56a07259f.jpg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
StartUp 1.sezon
Olan Izzy e oldu sezon finalinde kızcağızı öldürücez diye kız kardeşini öldürdüler
en sonunda 4 ünün de birbirine muhtaç kalması güldürdü en başta Phl hikayeden alakasız gidiyor derken son bölümde üçlüye katıldı. Izzy okumadan imzalamış belgeleri GenCoin i kaptırdı benzer bir yöntemi Empire da da görmüştük :X Ronald dan adamon dibi yaratmaya çalışyorlar çocuğulya diyologları, Izzy ile Nick i satmamak için işkencede konuşmaması falan ama olmuyor bence hheifte o tip yok :X

neyse ilk sezona pointim : 8.2
Ekli dosyayı görüntüle 55226

Famous in Love 1.sezon
başroldeki kız çok itici geliyor role giremiyor sanki gerçek hayatta çok göz önünde olduğu için zaar:) neyse son sahne tam türk dizisi gibi bitti esas kız 2 oğlandan birini seçecek hem de 1 oda dolusu basının önünde şimdi seçimine göre 2.sezon Jake olmayabilir :)) Bakalım Paige kim seçecek yıllardır onu bekleyen Jake i mi yoksa anasının en yakın arkadaşıyla yattığını, babasını23 yıl gizlediğini öğrenene acıların çocuğu Rainer ı mı :)) @Çiğdem- olsa rainer derdi memeleri daha büyük diye ama bence jake i seçsin kızı üzmez gibi:) Onun dışında Cass ın evlere üstsüz temizlik hizmeti vermesi güzeldi @destere de arar temizlik yaptırmaya numarasını bulursa:A Ama en iyi sahne kesinlikle Alexis in kendi seks kasetini çekip suçu eski kasede aldığı eski sevgilisine atıp tv programında mağduru oynamasıydı kahkaha attım resmen @Forumdash izlese favori karakteri Alexis olur:X @mrt-06 zaten izler PLL iyazan Marlene teyzem yazıyor neticede:A

ilk sezona pointim: 8 (başrol kız itici yoksa 8.5 olurdu en kötü)
Ekli dosyayı görüntüle 55225
senin bir müzikal vardı onlar gibi bişey heralde:) bu bu arada izzy geçmiş laf arasında özledik shadowlu izzy i :)

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
The 100 1. Sezon.

Fazla bir beklentim yoktu diziden ama başladığım ilk bölümden itibaren sardı. Bölümler akıcı ve dolu, bu da bir diğer bölüme geçişi hızlandırıyor.

Karakterler birbirine güzel kapaklar yapıyorlar, üstüne bir de dizinin bazı fakeleri ağzımı açık bırakıyor. Heyecanlı ve aksiyon dolu, senaryosunda tutarsızlık çok az var. Tutarsızlıklar aklıma gelmiyor bile.

Kane, ilk başta kötüye benzese de sonra turn geçirip iyi karakter oldu, favori karakterlerimden biri, ölürse muhakkak üzülürüm.

En son sahne ilgi çekiciydi.

8/8.5

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,474
Puanı
1,061
The 100 1. Sezon.

Fazla bir beklentim yoktu diziden ama başladığım ilk bölümden itibaren sardı. Bölümler akıcı ve dolu, bu da bir diğer bölüme geçişi hızlandırıyor.

Karakterler birbirine güzel kapaklar yapıyorlar, üstüne bir de dizinin bazı fakeleri ağzımı açık bırakıyor. Heyecanlı ve aksiyon dolu, senaryosunda tutarsızlık çok az var. Tutarsızlıklar aklıma gelmiyor bile.

Kane, ilk başta kötüye benzese de sonra turn geçirip iyi karakter oldu, favori karakterlerimden biri, ölürse muhakkak üzülürüm.

En son sahne ilgi çekiciydi.

8/8.5
ileride octavia @Doğu nun polat alemdarı gibi bişi oluyor izlemeye devam et bence:A kendisi @Çiğdem- i de sık sık çatlatıyor:A
images