Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
How Not To Live Your Life 1. Sezon

Dizinin adını ilk gördüğümde biraz garipsedim, akılda tutmak benim için zor. :D The Inbetweeners'tan sonra bu diziyi tercih ettim çünkü o diziye benzer bir şey bekliyordum. Konu olarak iki dizi baya farklı ama sadece konu olarak değil birçok anlamda da farklılarmış. :D

Açıkçası diziye pek ısınamadım. İlk sezonu indirmemiş olsam muhtemelen 2. ya da 3. bölümde bırakırdım ama harcadığım megabaytlara mı acıdım nedir sonuna kadar izledim sezonu. :D Sezon finalini izlemeden önce diziyi bırakacağıma emindim ama nedense bölümü izledikten sonra izleme isteği oldu bende. O yüzden diziye son bir şans verip 2. sezonu da izleyeceğim. :) Fakat dizi en azından şu an için beklentimin baya altında. Umarım ikinci sezonu severim. :)

Puanım: 6.5/10

latest

How Not to Live Your Life - 2. Sezon ve 3. Sezon (Final)

p01lyx80.jpg

Aslında diziyi iki hafta öncesine kadar unutmuştum nereden aklıma geldi bilmiyorum fakat iyi ki gelmiş. Dizinin ilk sezonundan sonra pek umudum yoktu diziye dair ama ikinci sezonla izlemeye başlamamla birlikte bu düşüncem de kayboldu. Gerçekten çok hoş bir diziydi. Başroldeki karakteri kabullenmek pek kolay olmadı ama kabullendikten sonra kopması zor oldu. Keşke 20 bölümle sınırlı kalmasaymış. :(

Diziyi herkese tavsiye edemem çünkü cinsel muhabbetler hat safhada. :D Ancak İngiliz komedisini bana bir kez daha sevdiren bu dizinin izlenmesini de isterim açıkçası. :)

Puanım: 8.5/10

Son düzenleme:

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Coupling - 1. Sezon

Yine harika bir İngiliz komedisi. :) Dizi daha ilk bölümünden kendisine bağlamayı başardı beni. Devamında gelen bölümler de aynı ayarda bölümlerdi. Normalde komedi dizilerine ısınmam için en az birkaç bölüm izlemem gerekir ama bu dizide bu söz konusu değil. Karakterler birbirinden eğlenceli. Fakat erkek karakterlerin daha eğlenceli ve komik olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Diziyi Friends'ten alma bir dizi olarak gören çok kişi var. Yani karakterler arasında ben pek bir bağlantı kuramadım açıkçası. Belki 6 kişilik bir arkadaş grubu olmaları benzetilmiş olabilir, içerik olarak da ilişkiler üzerine yoğunlaşılması da yine iki dizinin benzer yanları. Fakat Friends, ilişkilerin yanında normal yaşamı da ele alan bir dizi Coupling ise tamamen ilişkilere ve cinselliğe yönelmiş. Bu yüzden benzer kulvarda yarışan ama senaryo olarak apayrı iki dizi bence. Bu arada cinsel sahneler gerçekten az. Bu da bence ayrı bir artı çünkü bu tarz sahneler her komedi dizisine gitmiyor ve bu diziye de gitmezmiş. :)

Kısacası, eğer bu gidişatı bozmazsa izlediğim komedi dizileri arasında zirveye oynayacak bir dizi. Kesinlikle tavsiye ederim. :)

Puanım: 9/10

268.jpg

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Coupling - 1. Sezon

Yine harika bir İngiliz komedisi. :) Dizi daha ilk bölümünden kendisine bağlamayı başardı beni. Devamında gelen bölümler de aynı ayarda bölümlerdi. Normalde komedi dizilerine ısınmam için en az birkaç bölüm izlemem gerekir ama bu dizide bu söz konusu değil. Karakterler birbirinden eğlenceli. Fakat erkek karakterlerin daha eğlenceli ve komik olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Diziyi Friends'ten alma bir dizi olarak gören çok kişi var. Yani karakterler arasında ben pek bir bağlantı kuramadım açıkçası. Belki 6 kişilik bir arkadaş grubu olmaları benzetilmiş olabilir, içerik olarak da ilişkiler üzerine yoğunlaşılması da yine iki dizinin benzer yanları. Fakat Friends, ilişkilerin yanında normal yaşamı da ele alan bir dizi Coupling ise tamamen ilişkilere ve cinselliğe yönelmiş. Bu yüzden benzer kulvarda yarışan ama senaryo olarak apayrı iki dizi bence. Bu arada cinsel sahneler gerçekten az. Bu da bence ayrı bir artı çünkü bu tarz sahneler her komedi dizisine gitmiyor ve bu diziye de gitmezmiş. :)

Kısacası, eğer bu gidişatı bozmazsa izlediğim komedi dizileri arasında zirveye oynayacak bir dizi. Kesinlikle tavsiye ederim. :)

Puanım: 9/10

268.jpg

Sol üst baştan sayıyorum. Monica-Joey-Rachel-Ross-Chandler ve en öndeki de Phoebe. Tuttu mu biraz? :D

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,729
Puanı
710
HOW TO GET AWAY WİTH MURDER 1.SEZON
Öncelikle sezon boyunca gizem unsuru hep vardı.Sonunda ağzım açık kaldı.Diğer yandan Laurel de ne sinsiymiş vay be:A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Elfen Lied

Müthiş bir dram. 13 bölümü bir çırpıda bitirdim, keşke daha uzun olsaydı. Kolların bacakların kafaların havada uçuştuğu, bol kanlı ama bir o kadar da derin arka plana sahip unutulmaz bir dizi. Esasında Matrix familyasından denilebilir ama pek de alakaları yok aynı familyadan olmalarının dışında.

"İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim insanları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boynuzlu olmalarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme ihtiyaç duyan bilim insanları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler." (viki)

Animede ise bu türden olan Lucy adlı Dicloniusun laboratuvardan kaçması, hafızasını kaybetmesi ve kişilik bölünmesi sonrası gelişen bir takım dramatik olaylar konu ediliyor.

Psikolojik ağırlığı, şiddet içeren ögeleri gereği +18 altı için uygun değil hatta +18 bireyleri bile kötü etkileyecek sahneler mevcut... Ama her şeye rağmen tadı damağımda kaldı, müthiş karakterleri ve konusu, harika bir giriş müziğiyle aklımda yer edinecek. Öyle bir giriş müziği ki 2004'ten beri dilden dile efsane olmuş, çeşitli coverları çıkmış ve günümüzde bile popülerliğini sürdürüyor.

9.1/10

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Bu hafta Tünel dizisine başladım ve 2 sezonu bitirdim hemen.Beklediğimden iyi çıktı :D Akıcı ilerliyor sıkmıyor. Her bölümde farklı bir olay işleyen polisiye dizileri çok var listemde onun için bende bir olayı daha uzun işleyen hemen ekibin olayı çözüme kavuşturmadığı birşey arıyordum film tadında olsun diye.Hem de başrolünde sevdiğim oyuncu Stephen vardı.Güzel dizi şimdilik yeni sezonu bekliyoruz :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

13 bölüm sürmesine rağmen yüzlerce bölün sürmüş gibi yorgunluk yaratan, izlemesi oldukça yorucu bir yapım. Bir çırpıda izlenilmiyor, bitirmem ayları buldu. Fakat kurgu olarak anlaşılması zor olsa da konusunun güzelliği ve işlenişi nedeniyle unutulmaz bir bilim kurgu diyebiliriz.

Tüm dünyanın internet ağlarına başlandığı bir sistem. Kahramanımız bunlardan istisna olarak gerçeğin farkında, yaşamak için vücuda gerek yok, internette de yaşanabilir... Açıklaması bile oldukça karışık. Matrix ile aynı aileden denilebilir, zaten çıkış tarihi de bu tür sanal gerçeklik konulu yapımların üst üste çıktığı yıllar... Hepsinin atası olarak diyebiliriz ki Ghost in The Shell!

7.5//10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,535
Puanı
1,061
zoo 2. sezon ): biraz< üzücü bir sezon oldu claire sonra mitch öldü, mitch ölmemiş de olabilir garip bişiye dönüştü kesin 3.sezon onu ararız:D çılgın doktor Oz hayvanları iyileştirecek gaz diye insanları kısırlaştıran gazı salmış, zaman atlaması oldu 10 yıl sonra son ilkokul da kapandı bakalım 3.sezon nolacak :D sezonun en iyi anı general davisin ölümüydü :A neyse @destere bak clementine küçükken tatliş bir kızdı 10 yıl zaman atlamasından sonra böyle bişi oldu :A
GRACIE-DZIENNY-at-2012-Nickelodeons-TeenNick-HALO-Awards-in-Hollywood-1.jpg

bir de jamie var dizide @sürgünüm :D
içerik.jpg

neyse logan oğlan var @Çiğdem- lik :D
9240a6f04cdf718fa4a445d22003b2d2.jpg

abe de @vadikızı lık :A
fbgfb.jpg

hepinizi bekliyorum 3.sezon yazın çıkacak yetişirsiniz:F @Forumdash senin için de bu var:F
ökkk.jpg

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,127
Puanı
1,060
zoo 2. sezon ): biraz< üzücü bir sezon oldu claire sonra mitch öldü, mitch ölmemiş de olabilir garip bişiye dönüştü kesin 3.sezon onu ararız:D çılgın doktor Oz hayvanları iyileştirecek gaz diye insanları kısırlaştıran gazı salmış, zaman atlaması oldu 10 yıl sonra son ilkokul da kapandı bakalım 3.sezon nolacak :D sezonun en iyi anı general davisin ölümüydü :A neyse @destere bak clementine küçükken tatliş bir kızdı 10 yıl zaman atlamasından sonra böyle bişi oldu :A
Ekli dosyayı görüntüle 52891
Ekli dosyayı görüntüle 52892

Ekli dosyayı görüntüle 52893

abe de @vadikızı lık :A Ekli dosyayı görüntüle 52894

hepinizi bekliyorum 3.sezon yazın çıkacak yetişirsiniz:F @Forumdash senin için de bu var:F
Ekli dosyayı görüntüle 52895

en çirkinide bana veriyor pisss :F bu dizinin konusu ne

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ekli dosyayı görüntüle 52891
Ekli dosyayı görüntüle 52892

Ekli dosyayı görüntüle 52893

abe de @vadikızı lık :A Ekli dosyayı görüntüle 52894

Ekli dosyayı görüntüle 52895
zaman dediğimiz şey kesinlikle erkek olmalı? bu kadar özenerek değiştirdiğine göre kızı sanırım kendisine ayarladı :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,535
Puanı
1,061

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
en çirkinide bana veriyor pisss :F bu dizinin konusu ne
polatı seven bunuda sever diye düşünmüştür tosbağa :) ama bencede haklı bu polattan daha yakışıklı biraz yuvarlak hatlara sahip olsada bayağı etine dolğun gözüküyor zenci keltoş :)

sen sert erkek seviyorsun diye onu sana şettim :F bilim kurgu dizisi dünyadaki tüm hayvanlar mutasyona uğrayığ insanları öldürmeye başlıyor:F

bence sen izle 26 bölüm totonla ezersin 1 ayda:F
konusu bana uymalı yoks bu kızı ayrıcada takipe derim illaki diziye katlanmam şart değil :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,535
Puanı
1,061
polatı seven bunuda sever diye düşünmüştür tosbağa :) ama bencede haklı bu polattan daha yakışıklı biraz yuvarlak hatlara sahip olsada bayağı etine dolğun gözüküyor zenci keltoş :)

konusu bana uymalı yoks bu kızı ayrıcada takipe derim illaki diziye katlanmam şart değil :)
ilk bölümü izle karar verirsin:F zaten bir de rahmetli claire var sarışın ajan ablamız o seni bağlar bunlara gelene ka:A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,127
Puanı
1,060

Polatım karizmatik bee bu ne böyle zenci keltoşş :F:F