Sokak Hayvanları İçin El Ele !!!

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Arkadaşlar herkese merhaba.Bu yazıyı yazıyorum çünkü bunun gerekliliğini birçok insan bilmiyor.Hayvanlarımız bizim en değerli dostlarımız.Onlar savunmasız,bir o kadar da çaresiz.Bu bahsettiklerim elbette ki sokak hayvanları için geçerli.Tek sorunumuz bilgisizlik ve bunu anca araştırarak,emek vererek öğrenebiliriz.Petshoplarla başlamak istiyorum sözüme.Bu petshoplar var ya kesinlikle bu insanların sözüne kanmayın arkadaşlar.Kafeslere amansızca doldurulmuş onca köpekler ve beraberinde gelen mutsuzluk.Hiçbir hayvan kafeslere mahkum edilmemelidir dolayısıyla buradan yola çıkacağım şey kesinlikle köpek veyahut kedi alacaksanız bunu petshoplardan almamanız.Çünkü siz oradan almakla bu petshop adı altında ticari duyguları kabarık insanlara çok daha destek vermiş oluyorsunuz.Eğer illa ki hayvan sahibi olmak istiyorsanız barınaklarda binlerce hayvan yardım bekliyor siz değerli hayvan dostlarımdan.Bu duruma seyirci kalmayın arkadaşlar.Bu konuya değinmemin sebebi insanların sokak hayvanlarına bakış açıları.Bunu değiştirmek için hayvan severler olarak elimizden geleni yapmamız gerektiğini düşünüyorum.Sokaklarımıza bu soğuk kış günlerinde bir kap yemek yahut su koyarsanız siz de bu konuda bir adım destekte bulunmuş olursunuz.Aslında anlatacak çok şey var ancak şuanda bunları bilmeniz yeterlidir diye düşünüyorum.Lütfen elinizden gelen desteği verin arkadaşlar.

da660eb401820bbff9bc66847ecf9417.jpg

a57de4f7e9738db7b2f71f3a3cc5ba28.jpg

Ekli dosyalar

• da660eb401820bbff9bc66847ecf9417.jpg
    da660eb401820bbff9bc66847ecf9417.jpg
    51.5 KB · Hit: 407
  • a57de4f7e9738db7b2f71f3a3cc5ba28.jpg
    a57de4f7e9738db7b2f71f3a3cc5ba28.jpg
    98.9 KB · Hit: 603

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Güncel okumanızı istiyorum,gerekirse her gün güncellenecek.Reytinglerden çok daha önemli bir konu bu.

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
sokak havanlardan ziyade evde hayvan beslemeye karşı çıkılmalı. normalde hayvanlar sokakta yaşamaya alışık onların dogasını bozup evde yaşamaya zorlanıp sonra soka bırakılınca olanlar oluyor. yazık evlerde büyüyen hayvanlara bunu güzel bişeymiş gibi sunulması asıl problem

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
sokak havanlardan ziyade evde hayvan beslemeye karşı çıkılmalı. normalde hayvanlar sokakta yaşamaya alışık onların dogasını bozup evde yaşamaya zorlanıp sonra soka bırakılınca olanlar oluyor. yazık evlerde büyüyen hayvanlara bunu güzel bişeymiş gibi sunulması asıl problem

İyi bakıldıktan sonra birçok hayvan için evde daha imkanlar mevcut. Özellikle kediler ilgi bekleyen hayvanlar. Sokaklarda zor şartlarda yaşam mücadelesi vermektense bir hayvanseverin elinde ilgi, alaka gösterilmesi iyi bir şekilde bakılması onlar için daha iyi diye düşünüyorum. Ama tabii gerçekten iyi bakılmalı, geçici heves için alıp sadece eve hapsedip sonra bırakmaktan bahsetmiyorum. :)

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
İyi bakıldıktan sonra birçok hayvan için evde daha imkanlar mevcut. Özellikle kediler ilgi bekleyen hayvanlar. Sokaklarda zor şartlarda yaşam mücadelesi vermektense bir hayvanseverin elinde ilgi, alaka gösterilmesi iyi bir şekilde bakılması onlar için daha iyi diye düşünüyorum. Ama tabii gerçekten iyi bakılmalı, geçici heves için alıp sadece eve hapsedip sonra bırakmaktan bahsetmiyorum. :)

hiç bir insanın hayvanlara iyi bakabileceğine inanma onları rahata alıştırmak bence kötülük ediyor sadece mama vermek değil psikolojilerine büyük zarar veriyorlar

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
başta Allah
sonra insanlar
korusa yeter
çok severim sokak hayvanlarını :-)

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
ne gibi bir çalışmaların var hayvanları korumak için ? :)
Şöyle ki ulaşabildiğim kitlelerden gönüllerinden ne koparsa para yardımı alıyorum. Ve aldığım bu paralarla köpek maması alıp dışarıda ki yardıma muhtaç en az 20 köpeği bu mamalarla doyuruyorum. Onun dışında bir hocamız var ondan aldığım uyuz hastalığına karşı haplar var. Bu hapları köpeklere veriyorum ve 1-2 haftalık bir tedavi süreci sonra hayvanlar eski sağlıklarına dönmeye başlıyorlar. :)