2016 Snowden - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3774114.jpg

Snowden (2016)

Türü: Biyografi, Dram, Gerilim
Yönetmen: Oliver Stone
Senaryo: Kieran Fitzgerald (screenplay), Oliver Stone (screenplay), Anatoly Kucherena (book), Luke Harding (book)

Oyuncular:
Melissa Leo
Zachary Quinto
Joseph Gordon-Levitt
Jaymes Butler
Robert Firth

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Başarılı bir filmdi diyebilirim.

Film güncel bir konuyu bizlere aktardı ve bunuda başarabildiğini düşünüyorum.

Edward Snowden adında bir Amerikan ajanının, Amerika hakkında bildiği tüm gizli bilgi ve belgeleri açığa çıkarması ve bu bilgileri açığa çıkardıktan sonra neler yaşadığını bizlere aktarıyor.

Filmde karakterin gelişimi oldukça başarılıydı bence. Snowden'in nasıl ve ne şekilde Amerikan ajanı olduğunu izliyoruz. Daha sonra Snowden, gerçeklerin farkına varıyor ve özel hayatın gizliliğinin ihlal edildiğini fark ediyor. Bunun ardından Amerika ile ilgili tüm gizli belge ve bilgileri paylaşıyor.

Bu noktadan sonra Snowden'in gizlenmesini izliyoruz. Filmin finalinde ise Snowden karakteri etkileyici bir konuşma yapıyor. Bu konuşmada değindiği noktalar ise gerçekten doğruydu. Yani etkileyici bir final yaptı film diyebilirim.

Kısacası güncel bir konuyu bizlere aktaran film, her açıdan oldukça başarılıydı.

7.5/10

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sıkmayan güzel bir film olmuş bence. Vaadettigi bir çok şeyi veren ve dozunda bir film olmuş.

Biyografi filmleri ilgimi çeker genelde ve o yaşanmışlığı hissetmeyi seviyorum bu filmde hissettim. Yönetmenin emeğine sağlık.

Aklımda bi soru kaldı onu çözemedim belki de kaçırdım oda
Bu adam hastalanmıştı ona ne oldu. Hala yaşıyor galiba ilaçları kullandığı için sorun yaşamıyor ama filmde buna deginseydin iyiydiyönetmen amca.:)

Filmin sonunu çok beğendim. Film ile başlayıp gerçek Snowden'a dönmeleri etkileyici olmuştu.

Oyuncular kasmadan rolünün hakkını vererek oynamışlar. Hem Joseph hem Shailene rolüne cuk olmuş tabi benzememisler o konuda makyaj ekibini kınıyorum.
Nice biyografi filmleri gördük oynadığı kişiye çok benzetilen. Olmamışlar o konuda..

7/10