Klasik Six Feet Under - 5. Sezon Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S05B11 izledim

Gereksiz bi bölümdü pek zevkle izleyemedim. David ve Brenda gayet sıkmıştı diziyi

S05B12 (final)

[HASHTAG]#SixFeetUnderVEDA[/HASHTAG]
Bölüme geçişim biraz hüzünlü olmuştu. Karakterlere alişmak ve onlara veda etmek zor oluyor.

Dizinin ilk dakikları normal bir bölümmüş gibi olsada son yarım saatiyle size " heyyyy final bölümünü izliyorsun " diyerek bi dürtüyor:( İşte o andan sonra daha bi hüzünleniyorsun:(

Sonlara doğru masada Nate'e kaldırılan kadeh sırasında benimde o sofrada olasım geldi:)

Brenda sonunda gerçek bi aile olabildi. Kızlarıyla birlikte David ve Keith'in düğününde en iyi aile gibiydi.

Claire sonunda aileden uçup gitti ve kendine yakışır bi kocayı da buldu elbette:) çektiği fotolara bakarak vedasıyla hüzünlendirdi.

Ruth'cugum ilk veda eden oldu :( Ama onunda sonunda aradiği huzura kavuştugunu gördük yaa yeter:) George'un ise hala aynı kalması biraz sırıtmişti:X

David'in ölmesi nedense hiç iyi gelmedi. Keith'in bile ölmesi daha etkiliciydi:X

S05B11=7/10
S05B12=9.5/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
S05B11 izledim

Gereksiz bi bölümdü pek zevkle izleyemedim. David ve Brenda gayet sıkmıştı diziyi

S05B12 (final)

Bölüme geçişim biraz hüzünlü olmuştu. Karakterlere alişmak ve onlara veda etmek zor oluyor.

Dizinin ilk dakikları normal bir bölümmüş gibi olsada son yarım saatiyle size " heyyyy final bölümünü izliyorsun " diyerek bi dürtüyor:( İşte o andan sonra daha bi hüzünleniyorsun:(

Sonlara doğru masada Nate'e kaldırılan kadeh sırasında benimde o sofrada olasım geldi:)

Brenda sonunda gerçek bi aile olabildi. Kızlarıyla birlikte David ve Keith'in düğününde en iyi aile gibiydi.

Claire sonunda aileden uçup gitti ve kendine yakışır bi kocayı da buldu elbette:) çektiği fotolara bakarak vedasıyla hüzünlendirdi.

Ruth'cugum ilk veda eden oldu :( Ama onunda sonunda aradiği huzura kavuştugunu gördük yaa yeter:) George'un ise hala aynı kalması biraz sırıtmişti:X

David'in ölmesi nedense hiç iyi gelmedi. Keith'in bile ölmesi daha etkiliciydi:X

S05B11=7/10
S05B12=9.5/10
david in ölümünü ben de pek beğenmedim daha iyi bir şey yapmalıydılar :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
S05B11 izledim

S05B12 (final)

S05B11=7/10
S05B12=9.5/10
claire in arabaya binip gidişiyle dizi bitmeliydi ben o ruth un david in keith zaman içinde yaşlanıp öldüklerini gösterdikleri sahneleri sevmedim gereksizdi biz o karakterlere kendi kafamızda daha uygun bir son hazırlardık :)

claire i umarım başka bir dizide tekrar görme imkanımız olur burda çok şey bekledim kızdan pek karşılığını alamadım :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
claire in arabaya binip gidişiyle dizi bitmeliydi ben o ruth un david in keith zaman içinde yaşlanıp öldüklerini gösterdikleri sahneleri sevmedim gereksizdi biz o karakterlere kendi kafamızda daha uygun bir son hazırlardık :)

claire i umarım başka bir dizide tekrar görme imkanımız olur burda çok şey bekledim kızdan pek karşılığını alamadım :)
Evet ben de;
beğenmedim zaman içinde hepsinin ölüşünü görmeyi:( Birde bana zaman olarak çok absürd geldi. Hepsi nerdeyse 100 yaşinda gibi öldüler:X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Evet ben de;
beğenmedim zaman içinde hepsinin ölüşünü görmeyi:( Birde bana zaman olarak çok absürd geldi. Hepsi nerdeyse 100 yaşinda gibi öldüler:X
şunu anlatmaya çalıştılar sanırım cenaze işiyle uğraşırsanız çok yaşarsınız :) öyle bir ana fikir mi vardı dersin :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Finali ilk izlediğimde görüntü kalitesi kötüydü, bu gün bir kere daha izledim de daha jeneriği başlarken ne kadar özlediğimi fark ettim. :(

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Fisher ailesinin son halleri :)
Peter+Krause+NBCUniversal+2015+Winter+TCA+cTPN9s5M67Bl.jpg

43243_pro.jpg

michael-c-hall-petes-dragon.jpg

clr.png

richard-jenkins-21st-annual-sag-awards-arrivals_4553708.jpg

@destere @sürgünüm

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Bu diziyi de bitirdim. Önce Battlestar Galactica şimdi de bu.:( Harika bir finaldi hayatla ölüm arasındaki ince çizgiyi gösteren tam anlamıyla "gerçek" bir diziydi Six Feet Under. Dizideki karakterlere kızdığım, nefret ettiğim ama onlar için kimi zaman gözlerimin dolduğu zamanlar oldu.

"Nate'in ölümü çok üzdü tabii ki. Herkes gibi hataları olsa da çok iyi biriydi. Brenda ilk sezonlarda çok küfür ettiğim gıcık olduğum bir karakterdi ama son sezonlarda çok olgun bir kimliğe büründü. En çok da onun ölümüne üzüldüm. 82 yaşında Billy'nin zırvalarını dinlerken öldü.:( Ruth hayatı boyunca hiç mutlu olamayan bir karakterdi ama en son kardeşinin yanına taşınınca biraz olsun mutluluğu buldu. David ve Keith de çok sevdiğim bir çiftti. David'in ölürken Keith'i görmesi duygulandırdı. Keith'in de vurularak kötü bir şekilde vurulması üzdü.:("]

Hayata dair müthiş bir diziydi.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Diziyi bitireli neredeyse üç yıl olmuş. Final sahnesini tekrar izledim. Finali izledikten sonra da birçok defa izlemiştim ama en çok bu sefer etkilendim galiba. Kesinlikle yapılmış en iyi ve en etkileyici final.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Ara ara kabaran SFU aşkım yine kabardı. İzlediğim en iyi dizilerden biri. En kısa sürede tekrar başlamak istiyorum.

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
Vee son sezona başladım. Finali hakkındaki yorumlar nedeniyle şu anlık diziyi sindire sindire izlemeyi planlıyorum. Günde en fazla iki bölüm şeklinde. Umarım fazla beklentiye girdiğim için hayal kırıklığı yaşamam. :A

5x1

Oldukça durgun bir geçiş bölümüydü...

Yeni sezona bir zaman atlamasıyla başladık. Bu zaman içinde en çok değişime Ruth uğramış. George’un hastaneye yatmasından sonra iyice psikolojisi bozulmuş, hırsını da Claire’den çıkarıyor. :( Bir an önce toparlanır umarım iyice kendinden nefret ettirecek bu gidişle.

Rico da eşiyle boşanmış anladığım kadarıyla kendi başını yaktı. Ama ben yeniden Venessa ile olacaklarını düşünüyorum.

7/10

Bu arada 4 sezondur Brenda’yı kime benzettiğimi buldum sonunda... :A

images

• Beğendim
Reactions: bazinga

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,721
Puanı
710
5x4

Bir ayı aşkın süreden sonra tekrar devam ediyorum diziye. İlişkilerin sorgulandığı bir bölümdü. Önceden dizide sadece belli olaylara yoğunlaşılırdı, şimdi her karakterin bir hikayesi var...

Brenda & Nate ilişkisi çok toksik bir hal aldı. Bence Nate ileriki bölümlerde Maggie ile olabilir, bu bölümde buna zemin hazırlandı. İkisinin odadaki konuşması çok iyiydi. “Eğer hayatı bir erdem koyduğunda mutluluk alacağın bir satış otomatı gibi görüyorsan, hüsrana uğrayacağını biliyorum.” Çok etkili bir replikti...

Roger’ın çocukları yok artık dedirtti. O yaşta bu kadar bilgi... :A

Venessa ve Rico daha önceki yorumumda bahsettiğim gibi tekrar biraraya geldi. En başından belliydi bunun olacağı. Partide yattığı cenaze görevlisi kadın inşallah bir daha ortaya çıkmaz. :A

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x1

Nihayet final sezonuna başladım.

Pek iyi bir açılış olmadı, fazla depresif ve durağandı. :(

Dwight'tan sonra Pam'i de dizide görmek belki bölümün tek ilgi çekici yanıydı...

George'un durumuna üzüldüm. :(

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x2

Yine eh iştelik bir bölümdü. Sezonun konuları sıkıcı gözüküyor arada ilginç diyaloglar ayakta tutuyor.

David'in Claire'dan isteği enteresandı. Claire'ın kabul edeceğini düşünmüştüm ama net reddetti. Bence de mantıklı gibi, onun için çok tuhaf olurdu. Bu arada David'in rüyasında Claire'ı hayal ettiği şekle kahkaha attım. :A

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x3

Bu bölüm de vasat gibiydi. Çok övülen beşinci sezon şu ana kadar hayal kırıklığı...

Claire'ın dönüp dolaşıp Brenda'nın kardeşini bulması çok sinir bozucu. :( İlaçları bıraktı, eski haline dönmesi yakın.

George'un durumu çok üzücü, Ruth da iyice yıkıldı.

David'in çocuk sahibi olamayacak olması da üzücü.

Diziyle ilgili her şey üzücü kısaca. :A

7/10

• Beğendim
Reactions: dreamy