Klasik Six Feet Under - 5. Sezon Yorumları

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Şimdi devam et diye sırtını sıvaslasam da SFU'nun asıl tadı 5.sezonmuş beee diyorum :F 5'den devam et gerisini salla :X
:D
5'in etkisi; 1,2,3 ve 4'ü izledikten sonra artmıştır bence. Pişmem gerek benim daha 3 sezon. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S05B05 izledim

Bu haftaki bölümlerimi bi gün önceden izlemek zorunda kalıyorum:( Neyse;

Çok beğendiğim bölüm olmadı.Bişeyde olmadı gerçi.
Ruth'a sinirleniyorum, böyle vedalaşacaktik Ruth'cugum:( Kocasının sırnaşması da iyice beni bunlattı.

Claire de bu sezon uyuz ve sinir oldu gözümde. Her anlamda evde kaldı, anasının kızı olacak bu gidişle. Başkasının ilham verdiği sanatla teknesini yüzdürüyordu o da durmuş:T:

Nate ve Brenda bu sefer daha akıllıca bi sebepten gerçek bi sorun yüzünden tartiştilar:eek: İzledikleri yöntemi her ayda bir yapmaları lazım ki kızın hafızasında kalsın :)

David'in yeni evlatlıkları ilerde başlarına iş açmasa bari:( Taciz olayları gibi. Malum yaşları var.

7.5'dan 8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S05B06 izledim

Bu bölümde saflık ve çakallık üzerineydi :X

Önce şurdan başlayayım. Venessana'nın eve aldiği bakıcı oyyy yerim onu ben :X
Jayma Mays her dizide mi saf olursun :bhr:

Claire için bi önceki bölümde anası gibi olacak dedim, anası "benim gibi olma dedi", sanatçı değil başkasının fikrini çalarak işş yürüttü dedim teyzesi dedi "sanatçı değilsin" :F Ohhh oldu kız sana:X Şarkı söylediği sahne de şu an şarkıcılık yapsa Beyonce filan kalmazdı ortalıkta :F

Ruth'a iyi oldu:T: Cami avlusuna bebek bırakır gibi mi ayrılır insan kocasından?? Maggie'de az çakal deği "el kremini" soruyor :F Maggie niye bakmıyor? Güya hep seyehat etmek zorundaydı???

Rica ve Venessa ayrılamazlardı zaten:) Nate'in ilk aşkısının bölüm konusu olması iyiydi. David ve Keith işine ben hala sıcak bakmıyorum gibi :T:

Yine 7.5'dan 8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
S05B06 izledim

Bu bölümde saflık ve çakallık üzerineydi :X

Önce şurdan başlayayım. Venessana'nın eve aldiği bakıcı oyyy yerim onu ben :X
Jayma Mays her dizide mi saf olursun :bhr:

Claire için bi önceki bölümde anası gibi olacak dedim, anası "benim gibi olma dedi", sanatçı değil başkasının fikrini çalarak işş yürüttü dedim teyzesi dedi "sanatçı değilsin" :F Ohhh oldu kız sana:X Şarkı söylediği sahne de şu an şarkıcılık yapsa Beyonce filan kalmazdı ortalıkta :F

Ruth'a iyi oldu:T: Cami avlusuna bebek bırakır gibi mi ayrılır insan kocasından?? Maggie'de az çakal deği "el kremini" soruyor :F Maggie niye bakmıyor? Güya hep seyehat etmek zorundaydı???

Rica ve Venessa ayrılamazlardı zaten:) Nate'in ilk aşkısının bölüm konusu olması iyiydi. David ve Keith işine ben hala sıcak bakmıyorum gibi :T:

Yine 7.5'dan 8/10
dizi başlarken david in peşinde koşan safçana bir kız vardı, ben onu devamlı bekledim her sezonun ilerleyen bölümlerinde o kız çıkmadı bir türlü:))

o bahsetiğin vanessa nın yardımcısı biraz saflıkta onu andırıyordu evet bayağıda güzeldi kız :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S05 B07-08 izledim
7.bölüm durgun 8.bölüm son sahneyle merak uyandırıcıydı.
Nate ve Keith çocuklarla bir dargın bir barişik anlaşiyorlar :X Küçük oğlancık bence iyi, garibim yemek masasında bıcak kırılıyor sessizce istiyor:( Abisi olmasa iyiydi ki sanırım artık anlaşmaya başlayacaklar gibi:)

Ruth'cuğum sana da noluyor annem teyzem???? Yaşlanınca mutlu mesut olacam dye evlendin olmadı ama hala mı bee??? Bi çeki düzen ver dicem ama olmayacaktır muhtemelen. 5.sezondur bişey yapamadın zaten :T:

Claire al birine vur ötekine anası gibi bi arpa boyu yolu alamayan biri daha :T: Yaşlanınca anajn gibi ormanlarda hayat ararsın :X

Ve Nate Brenda ilişkisi;
Bunlar niye bi türlü olmuyor??? Brenda duruldu ne güzel kadın tam ev hanımı gibi evine kızına bakıyor(burda Brendayı seviyoruz) Hatta özürlü/engelli çocuga bile sahip çıkarken Nate efendi uçkurunun peşinde :T: hemde kim için??? Sünepe cinsel çekimi bile olmayan Maggie için :T:
Nate'in son sahnesi iyiydi, Brenda'nın eline kalacak gibi(b) Cocuk sağlam doğar da Nate yatalak olursa vayy haline!!! Maggie zaten Nate'e "bakmaz" kız babasına bakmıyor bile :T:
George'a gelmişken laf:F Adam yalanlar üzerine kurulu kendine bakıcı buluyor :F Bir de bebek istiyormuş yuh/oha/çüş :F

Venessa neyin kafasını yaşıyorsa artık (b) Ricao'ya yazık kendi kendine boşalıyor doluyor halleniyor kabarıyor kükrüyor :F

7.bölüme=7/10
8.bölüme=8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
S05 B07-08 izledim
Nate ve Keith çocuklarla bir dargın bir barişik anlaşiyorlar :X Küçük oğlancık bence iyi, garibim yemek masasında bıcak kırılıyor sessizce istiyor:( Abisi olmasa iyiydi ki sanırım artık anlaşmaya başlayacaklar gibi:)

Ruth'cuğum sana da noluyor annem teyzem???? Yaşlanınca mutlu mesut olacam dye evlendin olmadı ama hala mı bee??? Bi çeki düzen ver dicem ama olmayacaktır muhtemelen. 5.sezondur bişey yapamadın zaten :T:

Claire al birine vur ötekine anası gibi bi arpa boyu yolu alamayan biri daha :T: Yaşlanınca anajn gibi ormanlarda hayat ararsın :X

Ve Nate Brenda ilişkisi;
Bunlar niye bi türlü olmuyor??? Brenda duruldu ne güzel kadın tam ev hanımı gibi evine kızına bakıyor(burda Brendayı seviyoruz) Hatta özürlü/engelli çocuga bile sahip çıkarken Nate efendi uçkurunun peşinde :T: hemde kim için??? Sünepe cinsel çekimi bile olmayan Maggie için :T:
Nate'in son sahnesi iyiydi, Brenda'nın eline kalacak gibi(b) Cocuk sağlam doğar da Nate yatalak olursa vayy haline!!! Maggie zaten Nate'e "bakmaz" kız babasına bakmıyor bile :T:
George'a gelmişken laf:F Adam yalanlar üzerine kurulu kendine bakıcı buluyor :F Bir de bebek istiyormuş yuh/oha/çüş :F

Venessa neyin kafasını yaşıyorsa artık (b) Ricao'ya yazık kendi kendine boşalıyor doluyor halleniyor kabarıyor kükrüyor :F

7.bölüme=7/10
8.bölüme=8/10
maggie ye söylediklerinden dolayı seni kınım kınım kınıyorum :)) o benim sevimli yumoşumdu ona olumsuz tek laf yok :))

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
S05 B07-08 izledim

Ve Nate Brenda ilişkisi;

7.bölüme=7/10
8.bölüme=8/10
Aynen katılıyorum Nate ve Brenda ilişkisi üzerine yazdıklarına. Brenda'nın evlendikten sonra yanlış bir hareketini görmedik. Adamın demek ki başına gelecekler var. :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
maggie ye söylediklerinden dolayı seni kınım kınım kınıyorum :)) o benim sevimli yumoşumdu ona olumsuz tek laf yok :))
Sen Claire'den vazgeçme :X Finalde ölmez heralde? O olmazsa Brenda'nın kankası de ama Maggie deme yaa :F Masumlugunun altında bi sinsilik var :( Babasını hep millete kakalıyor bide :T:

Aynen katılıyorum Nate ve Brenda ilişkisi üzerine yazdıklarına. Brenda'nın evlendikten sonra yanlış bir hareketini görmedik. Adamın demek ki başına gelecekler var. :)
Off sondaki cümle inş spoi değildir :X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sen Claire'den vazgeçme :X Finalde ölmez heralde? O olmazsa Brenda'nın kankası de ama Maggie deme yaa :F Masumlugunun altında bi sinsilik var :( Babasını hep millete kakalıyor bide :T:

Off sondaki cümle inş spoi değildir :X
maggie nin masumluğunun altınıda gördüm bir ara sanki! harikaydı :))

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S05B09 izledim

Bi Ohaaaa da benden :eek:
Nate harbi harbi öldümü??? Beyaz fonda yazmasa öldüğüne inanmam ama harbi harbi ölmüş gibi:eek: Herkes gibi bende şaşkınım. Ben geçen bölümde felö flan olur diyordum ki yeniden gözünü açtiğinda aha dediğim olacak demiştim izlerken :confused:

Ula Maggie ne karımıysın demeden edemiyorum:F Neyse en iyi performansı hasta bilgileri doldurma sahnesinde verdi.

Ruth'cugum hala bilmem ne peşinde T:

Geneline 8/10 ama son sahneye 9/10 vermek yakışır:)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S05B10 izledim

Yine güzel bir bölümdü:) İşte böyle dizi olur dedirttiyorlar adama:)
Ruth'un oğlunu görememezliğinin verdiği pişmanlıkla habire dr'unu çağırsaydınız diye Claire ve David'e yüklendi. Oğlunu yıkama sahnesi de güzeldi:)

Nate'in cenaze günü yeniden panik atak geçirmesi en uyuz oldugum sahnelerdi ki Claire o aciği kapatti. Abisini Claire taşidi abisinin üzerine toprak attı :) Mevlana'dan bişeyler okunması ve cenazenin müslümanliğa yakın yapılması da ilgimi çekti.

Brenda o son hareketi yapmasaydın keşke:( Maya ne çektin bee:( bi 5-6 sene sonra Maya'nın yolu adı altında yeniden diziyi çekseler :X

9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
S05B10 izledim

Yine güzel bir bölümdü:) İşte böyle dizi olur dedirttiyorlar adama:)
Ruth'un oğlunu görememezliğinin verdiği pişmanlıkla habire dr'unu çağırsaydınız diye Claire ve David'e yüklendi. Oğlunu yıkama sahnesi de güzeldi:)

Nate'in cenaze günü yeniden panik atak geçirmesi en uyuz oldugum sahnelerdi ki Claire o aciği kapatti. Abisini Claire taşidi abisinin üzerine toprak attı :) Mevlana'dan bişeyler okunması ve cenazenin müslümanliğa yakın yapılması da ilgimi çekti.

Brenda o son hareketi yapmasaydın keşke:( Maya ne çektin bee:( bi 5-6 sene sonra Maya'nın yolu adı altında yeniden diziyi çekseler :X

9/10
en güzel bölümlerini yeni izlemişsin ne kadar şanslısın :)

nate in ölümü fisher ailesindeki herkesi çok sarstı hatta ruth pek aldırış etmez ikinci gün başka bir koca bulur diyordum üzüntüden :) bizi yanılttı :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
en güzel bölümlerini yeni izlemişsin ne kadar şanslısın :)

nate in ölümü fisher ailesindeki herkesi çok sarstı hatta ruth pek aldırış etmez ikinci gün başka bir koca bulur diyordum üzüntüden :) bizi yanılttı :)
Evet dizi çok iyi ve çok karamsar gidiyor:( Dizi asıl şimdi başlayacamiş gibi sanki:(
Ruth'cugum çoccuklarına çok düşkündür ben ondan böyle bir performans bekliyordum. Hele ilk sahnede saç baş dağınık yüz göz salya sümük içinde Nate karşi yürüşü:( Kesinlikle emmy'nin de emmy'si almalı:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Evet dizi çok iyi ve çok karamsar gidiyor:( Dizi asıl şimdi başlayacamiş gibi sanki:(
Ruth'cugum çoccuklarına çok düşkündür ben ondan böyle bir performans bekliyordum. Hele ilk sahnede saç baş dağınık yüz göz salya sümük içinde Nate karşi yürüşü:( Kesinlikle emmy'nin de emmy'si almalı:)
nate in ölümüne o kadar üzüleceğimi düşünmezdim çok sevdiğim bir oyuncu değildi ama sempatikti heleki brenda cadalozuna karşı hep destekledim:).. nate in babasıyla olan sohbetleri muhteşemdi birazda o sahneleri bir daha izleyemeyeceğim diye üzüldüm sanırım :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
nate in ölümüne o kadar üzüleceğimi düşünmezdim çok sevdiğim bir oyuncu değildi ama sempatikti heleki brenda cadalozuna karşı hep destekledim:).. nate in babasıyla olan sohbetleri muhteşemdi birazda o sahneleri bir daha izleyemeyeceğim diye üzüldüm sanırım :)
Dizideki karakterlere çok gıcık olsak da sevselim yada sevmeyelim ölümleri bizi de etkiliyor. Brenda da ölse oh demem heralde:)