Klasik Six Feet Under - 5. Sezon Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5x11. bölüm

yine çok iyi bir bölüm

ayaksız kolsuz adamın intiharıyla başladı bölüm kalbine soktuğu iğne veterinerlerin kullandığı türdenmiş devamında onun david le konuştuğu sahneler ilginçti
david nate in ölümünü bir türlü atamadı üstünden dizi duyguları hep uçlarda yaşayan karakterlerle dolu,

ruth un maya nın bakmını üstlenmek için brendayla yaşadığı tasrtışma ve brendanın bir ara kafayı sıyırma aşamasına gelip rüyasında kardeşiyle yakınlaşmaya başladıkları kısımlar uç noktalara örnekti artık o kadar ki sapkınlık sınırlarını aştı durum
brendanın son sahnede maya için ruth ile girdiği tartışma suyunun gelmesiyle son buldu:) bu duruma eşeğin şeyine su kaçırmak denir :)
claire sahneleri hoştu nate le konuştukları havada uçuşan paraziterden bahsettikleri yer ilginçti , claire arabayla kaza yapınca şok oldum yoksa claire idemi öldürdü senaristler diye küfretmeye başladım neyseki claire imiz sapasağlam
david ile rico arasındaki yaşanan tartışmada rico tabikide haklıydı ölüm acıda olsa beli bir zaman sonra normal hayata dönmek şart hayat devam ediyor bir şekilde ..
david de fire vermeye başladığına göre cenaze evinin sonu yakın gibi duruyor
maggie yi kısa bir süre olsada babasıyla yaptığı tartışmayla görebildik maggie gibi yumuşak huylu sevimli sempatik güzel bir kadının bile bir noktadan sonra patlamasına şahit olduk ..
brendanın çocuğu olacakmı olmayacakmıdan çok doğacak çocuğun brenda gibi bir anneyle sağlıklı bir ortamda yaşayıp yaşamayacağını merak ediyorum ..

finale büyük bir merakla geçiş yapıyorum ..

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x11. bölüm

yine çok iyi bir bölüm

ayaksız kolsuz adamın intiharıyla başladı bölüm kalbine soktuğu iğne veterinerlerin kullandığı türdenmiş devamında onun david le konuştuğu sahneler ilginçti
david nate in ölümünü bir türlü atamadı üstünden dizi duyguları hep uçlarda yaşayan karakterlerle dolu,

ruth un maya nın bakmını üstlenmek için brendayla yaşadığı tasrtışma ve brendanın bir ara kafayı sıyırma aşamasına gelip rüyasında kardeşiyle yakınlaşmaya başladıkları kısımlar uç noktalara örnekti artık o kadar ki sapkınlık sınırlarını aştı durum
brendanın son sahnede maya için ruth ile girdiği tartışma suyunun gelmesiyle son buldu:) bu duruma eşeğin şeyine su kaçırmak denir :)
claire sahneleri hoştu nate le konuştukları havada uçuşan paraziterden bahsettikleri yer ilginçti , claire arabayla kaza yapınca şok oldum yoksa claire idemi öldürdü senaristler diye küfretmeye başladım neyseki claire imiz sapasağlam
david ile rico arasındaki yaşanan tartışmada rico tabikide haklıydı ölüm acıda olsa beli bir zaman sonra normal hayata dönmek şart hayat devam ediyor bir şekilde ..
david de fire vermeye başladığına göre cenaze evinin sonu yakın gibi duruyor
maggie yi kısa bir süre olsada babasıyla yaptığı tartışmayla görebildik maggie gibi yumuşak huylu sevimli sempatik güzel bir kadının bile bir noktadan sonra patlamasına şahit olduk ..
brendanın çocuğu olacakmı olmayacakmıdan çok doğacak çocuğun brenda gibi bir anneyle sağlıklı bir ortamda yaşayıp yaşamayacağını merak ediyorum ..

finale büyük bir merakla geçiş yapıyorum ..
Bende son 4 bölüme kadar hergün tek bölüm izliyordum, meraktan geri kalan 4 bölümü 1 günde bitirdim ama 1 hafta etkisinden çıkamadım.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bende son 4 bölüme kadar hergün tek bölüm izliyordum, meraktan geri kalan 4 bölümü 1 günde bitirdim ama 1 hafta etkisinden çıkamadım.
şu anda son hızla finali yüklüyorum, bir an önce başlayayım diye :) ama sonra ne yapacağız ? harbiden şu anda bunun yerini dolduracak herhangi bir dizi yok ...

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5x 12. Bölüm

harika bir final.....

yüreğimize, aklımıza, ruhumuza katkılarından dolayı fisher ailesine teşekür ediyoruz:)

dizinin son üç bölümü final havasındaydı, özellikle nate in ölümünden sonraki bölümler daha çok aile bireylerinin bu duruma alışma çabalarıyla geçti,

claire bir çok iniş çıkışlardan sonra nihayet gel gitler yaşayarakta olsa biraz kendi isteği biraz başta annesi ruth un teşvikleriyle evden ayrılıp newyorkta yeni hayat kurmak için yola çıkmaya hazırlanıyor , ruth un yalnızlığını gören claire in gitmekten vazgeçer gibi olması annesinin onu gitmeye ikna etmek için söylediği sözler güzel karelerdi..

ruth finalde adeta melek gibi kadın olmuştu , bir ara üzüldüğüm bir ara nefret ettiğim ruth finale doğru gerçek anne gibi davranmaya başladı, ruth un brenda ile olan diyaloğları brendayı çocuğunun yaşayacağına dair umutlandırması kaygılarını gidermesi güzel sahnelerdi ,

bir ara fisher cenaze evi satılacak diye korktum, son anda david kendisiyle yaşadığı çatışmalardan kurtulup evi satmamaya karar verince mutlu olduk :) david in rüyasında önce babasıyla sohbeti sonra kırmızılı giyinen vatandaşla boğuşup karşısında kendisini gördüğünde sarılması kendi kendine yaşadığı iç çatışmalara son verdiğini gösteren güzel sahnelerdi

brendanın david in veya claire in ya da ruth un hayallerinde nate ile yada nathaniel ile yaptıkları sohbetler aslında kendi iç dünyalarında yaşadıkları çatışmaları göstermek bakımından çarpıcı sahnelerdi,
bu açıdan baştan beri baba figürü nathaniel karakterinin olduğu her sahne dizinin en kaliteli en izlemeye değer sahneleriydi bence

kısaca harika bir 5 sezondu ufak tefek yanlışları tabikide vardı özellikle üçüncü ve dördüncü sezonlardaki sıkıcı bölümler herhangi bir yere ulaşmayacağı belli olan diyaloğlar can sıksada ortalamanın çok üstünde bir yapım olarak aklımızın bir köşesine yer etti ..

cenazeevinin hisselerini david ve keith in toplaması aile geleneğini sürdürmüş olmaları güzel sahnelerdi onlardan çok ben sevindim :) sona doğru ailenin aynı masa etrafında toplanıp nate ile ilgili anılarını anlattıkları sahnelerde çok güzeldi

son olarak, final bölümünün son 5 dakikası gereksizdi, fazladan uzatılmıştı, gerek yoktu karakterlerin kaç yıl sonra öldüklerinin açıklanmasına? oysa sondaki şarkı eşliğinde sadece claire in arabayla yol aldığını görsek yeterliydi... karakterlere daha sonra ne olmuş olabilir kısmını seyircilerin hayaline bırakmalıydılar ..

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere 'de gaza basmiş gitmiş :(
seni bayağı bekledim :) baktım ses seda çıkmıyor hatta son üç gündür seni forumdada yakalayamıyorum :) @sürgünüm gibi artık kuşluk vaktimi takılmaya başladın naptın :)?
son sezonun ilk yarısını geçtikten sonra eminim sende hızını alamayacaksın :)

Tazedizi'de HD olarak izleyebiliyorsun. :)
o sitede sorun var sanırım bir kez yüklemiştim dondu kaldı , neyseki dizibox var :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
seni bayağı bekledim :) baktım ses seda çıkmıyor hatta son üç gündür seni forumdada yakalayamıyorum :) @sürgünüm gibi artık kuşluk vaktimi takılmaya başladın naptın :)?
son sezonun ilk yarısını geçtikten sonra eminim sende hızını alamayacaksın :)

o sitede sorun var sanırım bir kez yüklemiştim dondu kaldı , neyseki dizibox var :)
Sen Forever verilmeyince aldın gazı gittin :F En son sen 6'yı izleyecektin sanırım Forever verilmedi diye :X Finali de yapmişin:(

Ben hafta sonları (pazar) 2 şer bölüm izliyorum. Bu düzeni bozmam tadı damadiğimda kalsın :X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sen Forever verilmeyince aldın gazı gittin :F En son sen 6'yı izleyecektin sanırım Forever verilmedi diye :X Finali de yapmişin:(

Ben hafta sonları (pazar) 2 şer bölüm izliyorum. Bu düzeni bozmam tadı damadiğimda kalsın :X
evet ilk hızımı forever dolayısıyla aldım ama bir yerden sonra hız kesmek mümkün olmuyor :)
şimdi diyorsun ya haftada iki bölüm eminim ilerleyen bölümlerde düzeni bozacaksındır :) insanın eli istemedende olsa diğer bölümü pandikliyor :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
evet ilk hızımı forever dolayısıyla aldım ama bir yerden sonra hız kesmek mümkün olmuyor :)
şimdi diyorsun ya haftada iki bölüm eminim ilerleyen bölümlerde düzeni bozacaksındır :) insanın eli istemedende olsa diğer bölümü pandikliyor :)
Şöyle gazlama beni :X Benle yola çıkanlar finish çizgisine ulaşti bile biz hala maratondayız:( Neyse ki @OzaN ve @berkann var bakalım sonuncu kim olacak:X

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Neden??? En çok merak edendi benim gibi:(
Ya dizi izlemeye fırsat olmuyor. Bir de eğer izlersem izleyeceğim ve daha merakla beklediğim bir dizi var. Ona başlarım. SFU güzel dizi de devamında ne olacağına dair beni meraklandıramıyor. Çok az arada izlerim belki. Friends bile izlemiyorum o kadar uzağım dizi izlemeye. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ya dizi izlemeye fırsat olmuyor. Bir de eğer izlersem izleyeceğim ve daha merakla beklediğim bir dizi var. Ona başlarım. SFU güzel dizi de devamında ne olacağına dair beni meraklandıramıyor. Çok az arada izlerim belki. Friends bile izlemiyorum o kadar uzağım dizi izlemeye. :D
Şimdi devam et diye sırtını sıvaslasam da SFU'nun asıl tadı 5.sezonmuş beee diyorum :F 5'den devam et gerisini salla :X