Showtime Shameless 7. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Showtime'ın aynı isimli İngiliz dizisinden uyarlanan ve şimdiden adını televizyon klasiklerine yazdıran dizisi Shameless'ta 7. sezon vakti!

William H. Macy'ye son iki sezon üst üste Emmy adaylığı kazandıran Shameless'ın yeni sezonu gelecek hafta başlayacak fakat sezonun ilk bölümü her zaman olduğu gibi bir hafta erkenden yayınlandı bile.

Diziyle ilgili yorumları sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

Shameless-c-Showtime.jpg

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Shameless 7x1

Özlemişim diziyi. Lip ve Carl en sevdiğim karakterler, bu sezondan yine en iyi sahneler onların olacak özellikle Carl'ın :D

Kevin, Swetlana, Veronica üçlüsü süperdi :D Swetlana'nın hastasıyız :D

8/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
7x01

Shameless mizahını ve dilini özlemişim. Keyifli bir giriş oldu. Her karakteri ayrı manyak olduğu için hikayeleri de ilgi çekici oluyor.

Carl ve Frank adamım ya. Acayip keyif alıyorum sahnelerinde. :D Debbie de başına işler alacak gibi belli.

Svet Kev V üçlüsü cidden acayip bir üçlü, geçen sezon da öyleydi bu sezonda da devam ediyor. Muhteşem üçlü desek yeridir. :D

8.5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
7x1

İyi bir sezon açılışı diyebiliriz. :)

Valla Frank'e üzüldüm ya. Hiçbir insan bu kadar acımasızlığı hak etmiyor ya. Son yaptığı şey de üstelik bence doğruydu. Niye bu kadar tepki verdiler ki?

Carl ve Debbie'nin olayları ilgi çekici gidiyor. :)

Lip ve Ian'ın konuları sıkıcı.

Fiona'yı pek göremedik ilginç şekilde.

Kevin - Svetlana - V üçlüsünün sahneleri de güzel. Kevin'in filli kostümü güldürdü. :A

8- /10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B01

Tam sezon başlangıcında kötü oldu başlaması ama özlediğimi de fark ettim.
Ian ve Lip gerçekten sıkıcılar. Fiona umarım sevgili yapıp depresif hallere girmez. 2-3 sezondur sıktı onun hikayeleri:T:

Carl :F Deb seneye hapse girer artık :F Kevin V Setlana geçen sene diziyi iyi sırtlamişlardı bu sezonda öyle olacak gibi:X yeni cesur dünya sevdim :A

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
7x1
6. sezonu geç izlediğimden pek de hasret kalmadım Gallagher'lara ama yeniden görmek güzel tabii ki. :D
Frank öl artık kurtulalım senden. Süründüğü sahneler güldürdü, Liam'ın takmaması süperdi. :D
Debby Gallagher'lık kariyerinde yükseliyor, ufak hırsızlıklar falan ama bu bebek arabası çalma işi uzun sürmez. Bu arada okul hamile/doğurmuş kız dolu. Gerçekten böyle mi acaba ABD'de okullar? :eek:
Kevin, Kevin, Kevin... Dizide en çok güldüğüm karakter Kevin'dır herhalde. Aile toplantısını yanlış anlaması güzeldi. :F Svetlana da matematikçi çıktı helal olsun.
Fiona bir şirkette bardak mı ne satıyordu orada iyiydi. Kurumsal işler yakışıyor. Keşke adamı kardeşiyle aldatmasaydı. :D Sean'dan da en az Frank'ten nefret ettiğim kadar nefret ediyorum o yüzden o meymenetsiz yüzünü görmemek bölümün en büyük artısıydı.
Carl'ın cinsel yaşamı dört günlük bir kesintiye uğradı, yazık. Kızın Carl'ın sünnetsiz olmasına takılmasına ben bile şaşırdım, gereksiz. :D
Lip üniversitede tutunamadı gelecek vaat ediyordu. :( Bir süre sonra devam eder umarım.
Ian'ın itfaiyeci aşkı bölümün bombasıydı. Kadınla çok samimi merhabalaştılar. :D Biseksüel mi acaba? Kadın evli, itfaiyeci de Ian'la çıkıyor ama ikisi de aldatıyor eşlerini. Bunlar hep kötü örnek...
8/10

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Yeni sezona bugün anca başlayabildim. :)

7x1

Her ne kadar internete düştüğünden beri sabredip yeni sezonu izlemek için bugünü bulduysam da sabreden derviş muradına ermiş misali, izlerken Shameless'ı nasıl özlediğimi fark ettim. Kaldı ki bu sezon normalden erken başladılar, Ocak ayına kadar beklesem kim bilir ne olacaktı. :)

Tabii beklediğimden daha sönük bir sezon açılışı oldu ama bu dizinin fıtratında sezon bitimine doğru açılmak var.

Dakika bir gol bir Frank yine Frankliğini yaptı, hastane sahneleri eğlenceliydi çok. Zaten bölümü bana göre Frank ile Carl sürükledi diyebilirim, tabii ki Kev-Svetlana-V üçlüsünün yeri ayrı, favori karakterlerim onlar resmen. Özellikle de "aile toplantısı" sahnesi komikti. :D

Bunun haricinde yapacağım çok bir yorum yok. Fiona erkeksiz kalmaz, kadınlarla ilişkisi olacağını sanmıyorum zaten. Lip'in durumu sıkıcı, Ian ise Caleb'den ayrılacak herhalde, zaten izleyen hemen herkesin ısınamadığı bir karakterdi. Debbie birkaç bölüm daha çaldığı şeyleri internetten satıp zenginmiş gibi yaşamayı sürdürür, Carl'ın ise başına bu sünnet mevzusundan dolayı sanki bir şey gelecek gibi. İkinci bölüm de çıktığı için en azından olayların nasıl gelişeceğini 1 hafta beklemeyeceğim. :D

Bir de bu diziyi sevme nedenim her izleyişimden sonra bana güzel birkaç şarkı kazandırması oldu, bölümün müziklerini kim seçiyorsa gerçekten 7 sezondur çok iyi bir iş yapıyor.

7.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B02

Harika bölümdü bence:X
Frank'in üst kattan eve rakun atması, Lip'in gecenin köründe uyanık olup rakunu görmesi bi an empati yaptim sanırım bi ürperdim ve bastım kahkahayı ya :F

Ian'ın heterosex macerası da komediydi hele sonraki anlatması :X
Kev'in yeni iş hizmetini buralarda da görmek isteriz:F

8.5/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
7x2

Çok eğlenceli bölümdü ya. Komedi yönü çok iyi bu aralar. Eskisi gibi sağlam kahkaha attığım anlar çok oldu bölümde. Hangi karakterden bahsedeyim ki hepsi ayrı güldürüyor. :A

Carl'ın sünnet macerasına ayrı güldüm, Kev'in hizmetçi macerasına ayrı güldüm, Ian'ın karşı cins macerası ayrı komikti, Frank'in her zamanki pislik halleri de çok iyidi. :A :A

Lip'in hikayesi ne olacak merak ediyorum doğrusu. Üniversite'den atıldı geri dönmeyecek mi acaba. Dondurup para biriktireceğim falan demişti önceki bölümde sanırım hatırlayamadım şimdi. Ama yeni bir kız ayarlarlar ona da onun sinyalleri veriliyor zaten. :A

Debbie ise bu yolda şimdilik başına bela almadı gibi gidiyor ama direkten döndü. Onun da başı polisle derde girebilir. Zaten şu ara pek alakalı değil aileyle de. Lip'in ailenin için dönmesi Ian'la tekrar sürekli gezmesi eski samimiyeti hatırlattı ve keyfimi arttırdı iyice. :)

Bakalım hikaye nereye gidecek. Bu sezon iyi başladı. Böyle devam ederlerse geçen sezonu geçebilir. En iyi sezon olabilir mi göreceğiz. :)

8.8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
7x2

Çok iyi bir bölümdü. Carl adamım ya bölümün en iyisiydi.

Kevin'de çok iyiydi, iş fikride güzel ordan bişeyler çıkabilir :D

İan'ın olayı biraz abartıydı, kıza daha bakmadan kız hemen tav oldu, oralarda bu işler bayaa kolay gibi görünüyor, yada öyle gösteriyorlar :D

Frank'in içeri hayvanı attığında Lip'in verdiği tepki sesli güldürdü :D

9/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S07B03

Bence bu bölümde güzeldi ve güldüm :X
Rus baba nedir yaa :F Franke ortak cıktı pislikte:A
Fiona yine kansızlıgını konuşturdu bölüm sonu... kızım kaderine katlan senden bi b*k olmaz. İlk sezonlardaki Fiona geri gelsek keşke:(
Dep yarabbim ya evin en zeki kızıyken en salaği oldu remen :F

8/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
7x3

İlk 2 bölüme göre dram daha fazla gibiydi ama beğendim yinede :D

Frank çakallığın kitabını yazdı resmen :D Deb en gıcık olduğum karakterdi bu bölümde de onun sahnelerinde sıkıldım, mal mal işler yapıp duruyor :D

Svetlana nasıl bişey be, hastasıyız :D

7/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
7x3

Bölümü pazartesi izlediydim de yorum yapmayı unutmuşum. Ben çok beğendim bölümü. :) Shameless bu ya dedim o kadar iyiydi. İşler sarpa sarınca bu dizi daha çok hoşuma gidiyor. :D Bölümün detayları aklıma gelmiyo da genel olarak bu sezonun başlangıcı beğendim. Bu tonda devam eder umarım. :D

8.5/10