2016 Sen Benim Her Şeyimsin - Film Yorumları

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
2013247-254415257.jpg

Sen Benim Her Şeyimsin (2016)

Tür: Komedi, Dram
Yönetmen: Tolga Örnek
Senaryo: Tolga Örnek & Guillermo Ríos, Leticia López Margalli, Eugenio Derbez (uyarlama senaryo)

Oyuncular:
Tolga Çevik
Melis Birkan
Tuna Çevik
Cengiz Bozkurt
Tan Çevik

IMDb Sayfası

Filmin Özeti:
Babasının "Korku bir kurda benzer. Onu yenmen için tam gözünün içine bakacaksın." mottosuyla yetiştirmeye çalıştığı Sedat (Tolga Çevik) çok küçükken öksüz kalır. Çıralı'da yenemediği korkuları ve babasından hatıra hayat tavsiyesi ile günübirlik ilişkiler ve işlerle hayatını geçirir. Ancak bir gün Pınar (Melis Birkan) tarafından kucağına bırakılan bir bebekle kendini "baba" olarak bulur.

İstanbul'a gelir ve kaderin cilvesiyle Birol (Cengiz Bozkurt) ile karşılaşarak "korkularının gözünün içine bakacağı" bir meslek edinir. Sedat'ın hayatı artık "Sen Benim HerŞeyimsin" dediği kızının etrafındadır. Kızı için bir masal dünyası yaratır ve onu dünyanın gerçeklerinden korumak için elinden geleni yapar.

Fragman:

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Çıktığı günün ertesi günü gitmiştim. Fragmanına bakıp hafif komedi tadı alıyorsunuz ama gördüğünüz komedi sadece fragmandaki kadar. Dramı çok kuvvetli ama salt trajedide değil. Çok güzel bir film, filmde çok fazla ters köşe var :D

9.5/10

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Komedisi ve dramı gayet dozunda. Yer yer çok eğlenceli, yer yer de boğaz düğümlüyor. Tolga Çevik'in kızı ve oğluyla birlikte oynaması farklı bir tat katmış, Sedat-Duygu sahnelerinde hissiyat diğerlerinden çok farklı. Melis Birkan her zamanki gibi aynı, Cengiz Bozkurt bu sefer önceki filmleri kadar öne çıkamasa da renk katmış. Animasyon kısımları da (genellikle beğenilmese de) kendi adıma sevdim. Sonuç olarak başarılı bir uyarlama olmuş ve gişede de karşılığını almasını isterim. :)

7.5/10 (3/5)

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tolga Çevik'in ne kadar büyük bir yetenek olduğunu gösteren bir film daha. Youtube'da karşıma çıkınca parça parça izledim ve çerezlik film arayanlara tavsiye ederim. Özellikle son sahnesinde neredeyse ağlayacaktım :A
Puanım 7

Babanın ölmesini beklerken kızının ölmesi çok dokundu. Kızının öleceğini bile bile bu kadar yaşam dolu kalmak da ayrı bir takdir sebebi. O anneye de az sövmedik tabii.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Tolga Çevik'in ne kadar büyük bir yetenek olduğunu gösteren bir film daha. Youtube'da karşıma çıkınca parça parça izledim ve çerezlik film arayanlara tavsiye ederim. Özellikle son sahnesinde neredeyse ağlayacaktım :A
Puanım 7

Babanın ölmesini beklerken kızının ölmesi çok dokundu. Kızının öleceğini bile bile bu kadar yaşam dolu kalmak da ayrı bir takdir sebebi. O anneye de az sövmedik tabii.
Parça parça izlemekten ne anladın ki filmin tamamını izleseydin. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx