Scorsese'ye Akademi Üyesi Şoku!

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gelmiş geçmiş en iyi yönetmenlerden biri olarak kabul edilen Goodfellas, Raging Bull, The Departed, Shutter Island gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni olan Martin Scorsese geçtiğimiz günlerde hiç beklemediği bir olayla karşı karşıya kaldı.

"The Wolf of Wall Street" adlı son filminin Akademi üyeleri için özel bir gösterimine katılan Scorsese film çıkışında Leonardo DiCaprio ve ekipten diğer bazı kişilerle birlikteyken filmden çıkan ve hoşlanmayan bir kişi Scorsese'nin üzerine koşarak "Utan kendinden!" diye bağırdı. O kişinin ismi paylaşılmadı ama akademi üyesi bir senarist olduğu söyleniyor. Olayı gören aktris Hope Holiday haberi facebook hesabından duyurdu.

3 saatlik bir film olan The Wolf of Wall Street gelen haberlere göre bolca seks ve uyuşturucu sahnesi içeriyormuş.

Nfrfhrn8m62m4hiFKoZZlgjV.jpg

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Öncelikle kim böyle bir şey yaptıysa büyük ayıp etmiş. Bence gelmiş geçmiş en iyi 5 yönetmenden birisi Scorsese. Hollywood'a yaptığı katkılar su götürmez. "Utan kendinden!" diyen kimse kendisinden utansın. Scorsese'yi yedirmeyiz. :D

Film fragmanında sex içerikli görüntüler çok azdı aslında. (b) Film içerisinde abartı ölçüde olduğunu sanmıyorum. Scorsese'nin böyle içerikli bir filmini izlediğimi hatırlamıyorum yapacağını da sanmıyorum. Eğer varsa bile inşallah o kadar abartıya kaçılmamıştır. :D

Film beklediğim gibi çıkmayacak sanırım. :( Çok fazla eleştiri alıyor...

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Beğenmemiş olabilir ama "utan kendinden" diye bağırmaması gerekirdi o kişinin.
Film Oscar'da aday olur dediğim kategorilerde de adaylık şansını düşürüyor. (senaryo, yönetmen, film) Ancak beğenenleri ve Scorsese hayranları da oldukça fazla. Pek etkilenmez beğenmeyenlerden ve saydığım 3 kategoride de adaylık alır. Ama hiçbirinden ödülle ayrılacağını sanmıyorum. :)
Ayrıca filmde gerçekten seks ve uyuşturucunun fazlaca olduğu belli oluyor.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Öncelikle kim böyle bir şey yaptıysa büyük ayıp etmiş. Bence gelmiş geçmiş en iyi 5 yönetmenden birisi Scorsese. Hollywood'a yaptığı katkılar su götürmez. "Utan kendinden!" diyen kimse kendisinden utansın. Scorsese'yi yedirmeyiz. :D

Film fragmanında sex içerikli görüntüler çok azdı aslında. (b) Film içerisinde abartı ölçüde olduğunu sanmıyorum. Scorsese'nin böyle içerikli bir filmini izlediğimi hatırlamıyorum yapacağını da sanmıyorum. Eğer varsa bile inşallah o kadar abartıya kaçılmamıştır. :D

Film beklediğim gibi çıkmayacak sanırım. :( Çok fazla eleştiri alıyor...

Bence de ayıp etmiş. Saygısızlık yapmasını gerektirecek bir şey olduğunu sanmıyorum. :)

Fragmanda az olması aslında bundan yararlanma peşinde olmadıklarını gösteriyor. :) Benim de izlediğim Scorsese filmlerinde çok fazla o tip rahatsız edici sahneler yoktu. Hatta neredeyse hiçbiri aklımda kalmamış desem yeridir. :D

Aslında gelen yorumlar genel olarak yorumlu. Metacritic eleştirmen puanı 75. Hiç fena değil. (Tabii 12 Years a Slave, Gravity, American Hustle gibi filmlerin epey uzağında;) 100 tam puan veren bir çok eleştirmen var. Fakat beğenmeyen de direkt nefret ediyor. :):)

Beğenmemiş olabilir ama "utan kendinden" diye bağırmaması gerekirdi o kişinin.
Film Oscar'da aday olur dediğim kategorilerde de adaylık şansını düşürüyor. (senaryo, yönetmen, film) Ancak beğenenleri ve Scorsese hayranları da oldukça fazla. Pek etkilenmez beğenmeyenlerden ve saydığım 3 kategoride de adaylık alır. Ama hiçbirinden ödülle ayrılacağını sanmıyorum. :)
Ayrıca filmde gerçekten seks ve uyuşturucunun fazlaca olduğu belli oluyor.
Senaryo ve filmdeki adaylığı kesin gibi. Bu tepki Scorsese'nin işine de yarayabilir aslında. Scorsese'yi yedirmek istemeyen üyeler yönetmenlikte aday gösterebilir. :):) Ben pek sanmıyordum Scorsese'nin aday olacağını ama şimdi birazcık daha yüksek ihtimal olarak görüyorum. :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Bence de ayıp etmiş. Saygısızlık yapmasını gerektirecek bir şey olduğunu sanmıyorum. :)

Fragmanda az olması aslında bundan yararlanma peşinde olmadıklarını gösteriyor. :) Benim de izlediğim Scorsese filmlerinde çok fazla o tip rahatsız edici sahneler yoktu. Hatta neredeyse hiçbiri aklımda kalmamış desem yeridir. :D

Aslında gelen yorumlar genel olarak yorumlu. Metacritic eleştirmen puanı 75. Hiç fena değil. (Tabii 12 Years a Slave, Gravity, American Hustle gibi filmlerin epey uzağında;) 100 tam puan veren bir çok eleştirmen var. Fakat beğenmeyen de direkt nefret ediyor. :):)

Senaryo ve filmdeki adaylığı kesin gibi. Bu tepki Scorsese'nin işine de yarayabilir aslında. Scorsese'yi yedirmek istemeyen üyeler yönetmenlikte aday gösterebilir. :):) Ben pek sanmıyordum Scorsese'nin aday olacağını ama şimdi birazcık daha yüksek ihtimal olarak görüyorum. :):)

Filmi izlemeden net konuşamayacağız anlaşılan. :) Ama yine de filmde beni çeken bir şeyler var hayırlısı.. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

Evet, mantıklı dediğin. :)

Yönetmenlik tahminlerini açsaydın, Scorsese'e ne kadar adaylık ihtimali verdiğini öğrenirdik. :D