Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

Sabah Yazarından "Ejder Meyveli Smoothie" Savunması

Bu konu 'Köşe Yazıları' forumundadır ve Afet Güçverir tarafından 7 Eylül 2018 başlatılmıştır.

 1. yatutarsa

  yatutarsa Esaslı hoyrat sevişmelerden anlar bendeki kalp
  Favori Üye

  Katılım:
  8 Ekim 2012
  Mesajlar:
  24,055
  Bir ejder meyvesi şu kadar paraymış olayını geçtim de her şeyin "yerli ve milli"sinin makbul görüldüğü bu günlerde neden elma, armut suyu değil de chia tohumu, ejder smoothie'si ve suşi?
   
 2. papuleoo

  papuleoo Well-Known Member

  Katılım:
  25 Kasım 2013
  Mesajlar:
  13,840
  Reklama ihtiyacım olsa herkese gülücük atarım bazıları gibi.

  Süper falan değilim aksine sıradan, basit bir yaşamı olan sıradan bir vatandaşım. Öyle özel hayatımı da burada hiç anlatmadım. Kalkıp benim böyle lüks bir yaşamım var da demedim.

  Saldırı kelimesinin manasını bilmediğini düşünüyorum. Saldırı demek sadece fiili zarar vermek demek değildir. Senin yaptığın tam olarak bu işte. Ama farkında değilsin.

  Her zaman söylüyorum birilerine bağlı kalmamalıyız. Bizim kulluğumuz alemlerin rabbi Allah'adır. Erdoğan kim ki ona kul olayım. Allah'ın yarattığı bir faniye kul olanın Allah belasını versin. Böyle iftira atanları da Allah bildiği gibi yapsın. Eğer dediğin gibi olsa Erdoğan'ı eleştirmezdim. Haksız bulduğum da bunu belirtmezdim. Kişi kendinden bilirmiş diye bir söz vardır seninde o misal :)

  Ben aç insan görmedim. Diyarbakır'ın en fakir yerlerine yakın yaşıyorum ve kimse senin dediğin gibi değil. Herkesin alım gücü var. Marketler, Avmler, dükkanlar boş kalmıyor. Atmlerin önü kuyruktan geçilmiyor. Tamam bir ekonomik sıkıntı var bunu inkar etmiyorum ama senin dediğin gibi değil. Millet açlıktan ölmüyor. İşsizlik oranı ise en son verilerde düştü.

  Tabi ki Kılıçdaroğlu'ndan şikayetçiyim. Ülkenin gelişmesi için ne yaptı? Ne bir muhalefet ne de kendi içinde bir bütünlük kurabildi. Daha döne kadar ekonomiden tutta hukuka kadar her alanda bilgili olarak gördüğü Muharrem İnce'yi şimdi yok etmeye çalışıyor. En azından biraz dur be adam. Senin işin ülkenin gelişmesi için iktidarı denetlemek, eksiklerini söylemek, yanlışları görmek. Adamın partisindeki vekil kalkıp AKP ne yaparsa yapsın eleştireceğiz. Doğrusuna yanlışına bakmayacağız diyorlar ve bu vekiller halen partide iş görüyor. Aynı şekilde PKK, Hdpyi öven vekilleri bile varken ben kalkıp Kılıçdaroğlu'nu mu öveceğim? Geçin bu boş beleş işleri
   
 3. Afet Güçverir

  Emekli

  Katılım:
  4 Ocak 2013
  Mesajlar:
  87,365
  O zaman niye sürekli, "ben, ben, ben..."  deyip duruyorsun? Her mesajında ben şuyum ben böyleyim bana şunu söyleme vs. Sürekli bir "ben" reklamı var sende.. Bir tek senle konuşurken kibirli bir "ben" görüyorum karşımda..

  Canım ben Nazım felsefesinde yaşayan bir insanım bizde kula kulluk olmaz o yüzden çamur at izi kalsın yapmayalım. :)

  Abi verdiğin örneğe bak ya millet AVM'den çıkmıyormuş. Şaka mısın sen. :F Milyonlarca kişi TÜİK'in açıkladığı açlık sınırının altında maaş alıyor, sen AVM'de gördüğün adam ailesine alıyorsa sırf ailesi yesin diye aç yatan milyonlar da var. Yapma Allah aşkına fakir fukara en basitinden meyve sebze 5 liradan aşağı değil, kim dört dörtlük bir hayat sürüyor? Benim bir tanıdığım oğlu okula gitsin diye gece gündüz çalışıyor sen o adamın karnı tok mu yattığını sanıyorsun? Türkiye sen ve senin çevrenden oluşmuyor! Çevrem şöyle çevrem böyle deyip durma..

  Bir muhalefet lideri ülkenin gelişmesi için en fazla yapabilir ki zaten? Ne gibi yetkileri var da mesela ülke için ne yapabilir? Mecliste yararlı bir yasa çıkarılacağı zaman hayır mı dedi bu adam? Ne gibi bir engeli oldu ülke için mesela anlatır mısın? Burada Kılıçdaroğlu ve partisini konuşmuyorduk zaten şatafatla ilgili örnek verdim adam ülkenin durumunu düşünüp gösterişten uzak bir kutlama yaparken diğer tarafın ne yaptığını göstermek istedim sana. Ancak yine CHP hdp pkk başladın... Fazla A Haber izleme derim, şey dersin birazdan da Kılışdaroğlu ssk'yı batırdı. :F

  Sana tavsiyem; fesli maymundan ve A Haber'den uzak dur aga. :)
   
 4. papuleoo

  papuleoo Well-Known Member

  Katılım:
  25 Kasım 2013
  Mesajlar:
  13,840
  Hiçbir zaman ben şundan üstünüm demedim. Aksine sıradanlığımla gurur duyuyorum.

  Kula zaten kulluk olmaz. Benim inancıma bir kere ters. Üstelik Erdoğan ve AKP'yi eleştirdiğim sayısızca mesaj varken bunu söylemen abez kaçmıyor mu?

  Sadece kendi çevremden diğer yerlere vararak cevap veriyorum. Sadece Diyarbakır'da değil ülkemin hemen hemen her yerinde durum böyle. Zaten var olan açlık sınırı daha öncede vardı kalkıp bu küçücük içeçeğe bağlaman etik değil.

  Ayrıca eğitim alanında her ne kadar iyileşme olmasa da okula gönderme konusunda devlet okulları ek bir gelir talep etmiyor. Sadece kayıt yaparken bazı okullar bazı ihtiyaç talebinde bulunuyor. Yani öyle bahsettiğin gibi değil. Bu işin içinde olan birine bari bu konuda bilgi vermeye çalışma.

  Zaten başlı başına her şeye hayır dedikleri için hangi kanunun yararlı veya yararsız olduğunu sorgulamıyorlar hemen hayırı yapıştırıyorlar.

  Ne demek Kılıçdaroğlu ile ilgili konuşmuyorduk? Yazdıklarını okumadan mı yazıyorsun? Senin mantığına göre işsizliği de konuşmayalım sadece içeçeğe yoğunlaşalım :)

  TV'den haber izlemeyi 15 yaşında bıraktım sana da tavsiye ederim. Öyle Fox, Halk TV bünyeye fazla zarar verir. Tıpkı A Haber, Atv gibi. Onlarda muhalefetin gözü kör kanalları. Onlarında A Haber ve Atvden farkları yok.

  Bu güne kadar kalkıpta Kılıçdaroğlu SSKyı batırdı demedim ama batırması da benim pek ilgimi çekmiyor. İlgimi çeken SSK başkanıyken kendi akrabalarını alması oldu. Ki anlaşılan seninde bilinçaltına işlenmiş bir durum. Yoksa seninde dediğin gibi konu ile ilgisi olmayan şeyleri konuşmayalım! :)
   
 5. DarkLegenD

  DarkLegenD Favori Üye
  Favori Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  16,521
  Güç gösterisi eğitim ile olur, PISA sonuçlarıyla olur. Ejder meyveli smoothie ne  ahahahahahahahaha. "Adamların eğitim sisteminde evrim yok ama ejder meyveli smoothie yiyebiliyorlar." falan mı demelerini bekliyorsun Ahahahahahaha
   
 6. DarkLegenD

  DarkLegenD Favori Üye
  Favori Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  16,521
  MoRuQAg4 bak şimdi, çık dışarı; kaç tane evin önünde araba var? 20 evin 15 tanesinde var, değil mi? Yani ekonomi iyi demektir. Iphone 10.000 TL olmuş kime ne? Popüler kültürün kölesi olmayı bırakın. 500 liralık telefonla da Instagram'a girip fotoğraf atacaksın Iphone ile de. Hem yurtdışındaki insanlar Iphone 5.000 birim para olsa almayacaklarını söylüyorlar. Ama bizim insalarımız 10.000 TL'ye bile alabiliyor. Yani ekonomi fazlasıyla iyi demek bu. Anladın mı? Neyse ben gidip  biraz gelir-gider hesabı yapıp ay sonunu nasıl çıkaracağımın programını yapayım.
   
  • Aynen Aynen x 1
 7. Afet Güçverir

  Emekli

  Katılım:
  4 Ocak 2013
  Mesajlar:
  87,365
  Her zaman kendini üstün göstermeye çalışıyorsun bu mesajında bile bu gibi ifadelerle dolu... İstediğin kadar anlat benim kafamda busun. Sürekli ben merkezli bir insansın.

  İnancını zaten sürekli ön plana çıkarmaya çalışıyorsun anladık müslümansın namaz kılan adamı avatar yapıp gösteriş yaparak zaten farkettiriyorsun merak etme. :) Açlık sınırı elbette vardı ama maaşlar ne zaman açlık sınırının altına düşmüştü? Şuan açlık sınırının altında maaş alan milyonlar var. TÜİK verilerine aç bak.

  Merakk etme ben de eğitimin içindeyim. ;) Çocuğun özel durumu olduğu için özel okula gidiyor mecburi bir ödeme yapılması gerek yani okula devletin verdiği komik özel okul teşvik parası da çıkmayınca her yıl 20 bin lira ödemek zorunda. Eğitim konusunda benden de bilgi alabilirsin bak yine üstünlük mesajı yazmışsın. :):)

  Ne biliyorsun? 7/24 Meclis TV'yi mi izliyorsun?

  Önce dediğimi anlarsan sevinirim "Burada Kılıçdaroğlu ve partisini konuşmuyorduk zaten şatafatla ilgili örnek verdim" yani şahsını ve partiyi konuşmuyorduk dedim yaptığı düğünü örnek gösterdim sen onu bıraktın Kılışdar şöyle CHP böyle diye başladın. Hiç alakası yokken.

  Ben A Haber'i de ara sıra izlerim Halk TV'yi de haber kanallarını izlemek kötü bir şey değil izleyebilirsin sen de yani izlemeyi bırakarak büyük bir şey yapmıyorsun. Haber izlemek, gazete okumak gündemi her "dilden" takip etmek her vatandaşın görevi olmalı.
   
 8. Afet Güçverir

  Emekli

  Katılım:
  4 Ocak 2013
  Mesajlar:
  87,365
  Kısacası egonomi cohhhh eyiiii. :Z
   
  • Aynen Aynen x 1
 9. DarkLegenD

  DarkLegenD Favori Üye
  Favori Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  16,521
  Meyve suyu 6.70 lira bizim burada. Fiyatı ne kadar çok, o kadar kaliteli. ABD'de kaç dolar? 1? 2? Çünkü onların ne içtiği belli değil ve kalitesiz. Su bile içiyor olabilirler. Hatta o yüzden obez çocuklar ABD'de bağımsızlığını ilan etmiş durumda. Hani muhalif olursun falan ama biraz mantıklı eleştirebilmek lazım. Muhaliflik her şeyi eleştirmek değildir. Bakın yakında bedava kekler ev ev dağıtılmaya başlanacak. Bunun ne demek olduğunu biliyor musunuz? Bu, ümmetin tekrar canlanması demektir. Türkiye'nin şahlanması ve 4071 yılında tüm evrene hakim olması demektir. Ki müslümanların dünyaya bir kez daha egemen olacakları hadislerde geçer. Ama bu hadisleri tüm müslüman alemine gösteremiyoruz çünkü yahudiler tarafından çalındı.
   
  • Güldürdün Güldürdün x 1
 10. papuleoo

  papuleoo Well-Known Member

  Katılım:
  25 Kasım 2013
  Mesajlar:
  13,840
  Senin kafandaki görüşü değiştiremeyeceğime göre benim hakkımdaki görüşün orada kalsın.

  Forumda o kadar değişik türden avatar varki herbiri birbirinden değişik. Komünizmden tut aydınlara, sanatçılara, futbolculara, hiç ilgisi olmamasına rağmen filozoflara, hayvanlara, dizi karakterlerine kadar herkes kendi ile ilgili şeyleri koyuyor. Adam sırf filozof avatarı koydu diye filozofluk mu yapıyor? Bende namaz kılan adam fotoğrafı koyunca namaz kılmış mı oluyorum? Benim buradaki mesajımın anlamı İslamın üstünlüğüdür. Şahısların ve kişilerin hiçbir önemi yok. Daha önce Erdoğan ve Menderes avatarı koyunca da tepki aldım. O zaman sen bana  direk bir avatar fotoğrafı ver onu yapayım bu Özgür ve Demokratik ülkede :) misal senin avatarını da ben seçeyim. İnsanların özel şeylerine bile müdahale etmeye başladınız. ( Bu konuda kimseye hesap vermek zorunda değilim. İstediğim kişi veya simgeyi avatar yapabilirim. Daha önce bu avatar üzerinden konuşanlara cevap vermedim. Buradan onlarda cevabını alsın.)

  Açlık sınırı tabiki var zaten yukarıdaki mesajımda bunu belirttim. Yani aynı fikirde olduğumuz bir görüşten beni köşeye sıkıştıramazsın.

  Adamın çocuğunun özel durumu varsa Allah şifasını versin. Lakin asgari ücretle çalışmayan biri olduğunu anlıyorum. Asgari ücretle çalışmayan birinin çalışma süresi nasıl olur onuda az çok biliyorum. Adamın çocuğunun özel durumundan dolayı okul masraflarının fazla çıkmasını devlete indirgemeni anlamıyorum. Üstelik o bahsettiğin durum nasıl bilmiyorum ama devlet Özel Eğitim sınıfları sayesinde devlet okullarında bile bunu sağlıyor. Yani devlet vatandaş okusun diye elinden geleni yapıyor. Misal; taşımalı sistem, okul harçlığı, öğlen yemeği gibi birçok yardımda da bulunuyor. Adam asgari ücretle çalıştığı halde 3 çocuğunu okula gönderiyor. Ayrıca bir işin içinde olan birinin o konuda senden daha fazla bilgiye sahip olması son derece doğaldır. Bunun üstünlükle ilgisi yoktur. Misal sen doktorsun ve ben ise sadece hastalığım kadar bilgiye sahipsem sen konuya benden daha fazla hakim oluyorsun :) bunun kibir veya bilgiçlikle ilgisi yok.

  Bir şey hakkında bilgi sahibi olmak için gece gündüz izlemeye gerek yoktur. Misal maç sonucunu bilmek için bir maçı 90 dakika izlemeye gerek yoktur :)

  Sende farkındaysan bende Kılıçdaroğlu'nun partisini konuşmuyordum. Sadece sen cümle içinde kullanınca verdiğin örnekle Kılıçdaroğlu'nu bir cümlede kullanmana şaşırdım. Sende nedenini sorunca bende açıkladım. Lütfen ya sorduğun soruları unutma yada gereksiz yere konu ile ilgisi yok deme!

  A Heber, Atv, Fox, Halk Tv izleyeceğime bilgisiz kalmayı tercih ederim. Haberleri gazeteden, netten ve de zaman bulursam Haber Türk ve CNN Türk'ten takip ediyorum onun dışında tarafını %100 belli eden kanalları ve gazeteleri takip etmiyorum. Bu tıpkı insanın kendini kandırıp telkin etmesine benzer. Bir yerden sonra o yalanlara kendini inandırırsın.
   
  • Okudum Okudum x 1
 11. Afet Güçverir

  Emekli

  Katılım:
  4 Ocak 2013
  Mesajlar:
  87,365
  Benim kafamda normal kendine göre okuyan soran birisin ama konuşurken biraz kibirli konuşuyorsun, ben öyle hissediyorum kusura bakma. :bilmem: Belki konuştukça zamanla alışırım ama hissiyatım bu yönde..

  Bana Menderes avatarı konusunda bilgi almıştın ben koyabilirsin demiştim bir tepki oluştuğunu hatırlamıyorum ama burada farklı bir durum var ibadet gösteriş için yapılmıyorsa "ben namaz kılıyorum" diye avatar yapmak bana gösteriş gibi geldi ben senin hayatına elbette karışamam haddim değil ama ibadeti gösteriş için kullanmak bana doğru gelmiyor ben de namaz kılıyorsam mesela bunu duyurmaya ihtiyaç duymam.. Avatar yapmak da aynı hesap bana göre.

  Sağol öncelikle, amin. Fazla özelini ifşa etmiyim ama emekli kendisi ek iş yapıyor para biriktirmek için. Yani demek istediğim bu bir örnekti... Böyle milyonlarca insan var, ben o adamın karnı aç yatağa girdiğini biliyorum mesela dediğim gibi özel hayatını çok anlatmak istemiyorum ama sen aç yok herkesin durumu iyi dersen bu sence de haksızlık değil mi ya da etik değil yani. Bunca insan hayat mücadelesi verirken bu sözlerin benim yüreğime oturdu şahsen.

  Eğitim konusunda fikirlerimi daha önce sana söylemiştim kesinlikle 20 yıl öncesine göre teknik açıdan ve olanaklar çok daha iyi ama eğitim son 4 senede çok daha masraflı bir hal aldı. Dershaneleri kapattık dediler özel okullar fırladı, kitaplardan tut eğitim gereçlerine her şey 2,3 kat zamlandı son 4 yılda bir çocuğu okumak bizim devrimizin 2 katı daha masraflı. Ben de devletten burs alan bir öğrenciyim mesela olay bu değil yetmiyor maalesef devlet evet destek veriyor ama yeterli değil bu ortamda.

  Yani sen de o açıdan haklısın evet beyin yıkama konusunda doğru tarafsız bir dilden haberleri izlemek de doğru bir karar ama ben her dilden görüşten izlemeyi tercih ediyorum. Bunun bilincinde izleyince zaten o "propoganda" etkilemiyor insanı.
   
 12. Yakamoz-Asi

  Yakamoz-Asi Emekli
  Emekli

  Katılım:
  8 Ocak 2013
  Mesajlar:
  47,145
  Kuru Fasulye Pilav yiyince ne oluyormus, dünyanin en güzel yemekleri arasindadir bana göre. Smoothie olunca entel mi oluyorsunuz?
   
  • Harika Harika x 1

Sayfayı Paylaş