Sıla ~ Mürekkep (2016) Albüm Kapağı ve Şarkı Listesi

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Türk pop müziğinin sevilen sanatçılarından biri olan ve yazdığı şarkılar, yaptığı bestelerle de adından sıkça söz ettirmeyi başaran Sıla yepyeni albümü ''Mürekkep'' ile bomba gibi bir giriş yaptı müzik listelerine. Bu albümün çıkış parçası ise ''Afitap'' oldu. Ve ilk klip de bu şarkıya çekildi.

Sevilen şarkıcının albüm kapağı ise şu şekilde resmedildi.

S%C4%B1la-M%C3%BCrekkep.png

Albümde toplam 11 şarkı ve 1 remix şarkı yer alıyor. Bu şarkılardan 'Engerek', Bedük'ün düzenlemesiyle ortaya çıkıyor. Albümdeki tüm şarkıların sözleri yine Sıla imzası taşıyor.

Albüm ile ilgili her türlü yorum ve eleştirilerinizi bu başlık altında yapabilirsiniz.

Şarkıları telif hakkı sebebiyle resmi platformlardan dinleyip yorum yapabilirsiniz.

@Bully @berkann @turkuazz @xemrexxx @Çiğdem- @vadikızı @OzaN @EFE UYSAL @dizi kolik @yatutarsa @Yiğitt @Billy Kane @MEnes @eskici @Harunnn60 ve diğer arkadaşlar..

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Albüm genel olarak güzel. 2 veya 3 kez baştan sona dinledim ama henüz favorilerim tam oluşmadı.

Afitap albümün en iyisi ya da alıştığımızdan öyle geliyor. :)

Müstehcen de güzel bir hareketli şarkı. Yaz geçmeden klip ister gibi?

Engerek'in Bedük versiyonu daha hoş olmuş sanki. :)

Münferit'in nakaratı İrem Derici'nin Evlenmene Bak'ına benziyor. :)

Slow şarkıların altyapıları güzel genel olarak sanki en iyisi Ziyan.

Zamanla Top 10 listem gelecek tabii ki de biraz daha dinlemem lazım. :):)

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Hazır boş vaktim varken dinleyeyim şimdi. Yalnız ben hala albümün ismini Sıla ile bağdaştıramıyorum. Mürekkep hiç çekici gelmiyor bana. Onun dışında albümde de lacivert ve kurşun gibi iki farklı renkte şarkı ismi geçiyor. :X Ama eminim Sıla'm sözleri ve müzikleriyle farkını ortaya koymuştur. Dinledikten sonra detaylı yorumu yaparım. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hazır boş vaktim varken dinleyeyim şimdi. Yalnız ben hala albümün ismini Sıla ile bağdaştıramıyorum. Mürekkep hiç çekici gelmiyor bana. Onun dışında albümde de lacivert ve kurşun gibi iki farklı renkte şarkı ismi geçiyor. :X Ama eminim Sıla'm sözleri ve müzikleriyle farkını ortaya koymuştur. Dinledikten sonra detaylı yorumu yaparım. :)
Aklına gelen ilginç kelimeleri ya şarkı yapıyor ya albüm adı. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
gece sonuçlardan sonra bakmaya ayda yarın sabah bir göz atarım albüm renkli çılgın görünüyor çıkış parçasıda öyleydi beğenmiştim, geneli çıkış parçası gibi hareketlidir inş
:F:F:F

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Lacivert şarkı olarak geçiyor ama sadece müzik çalıyor onda. Ben sürpriz bir şarkı olacağını düşünüyorum nedense. :D

Albüm genel olarak güzel. 2 veya 3 kez baştan sona dinledim ama henüz favorilerim tam oluşmadı.

Afitap albümün en iyisi ya da alıştığımızdan öyle geliyor. :)

Müstehcen de güzel bir hareketli şarkı. Yaz geçmeden klip ister gibi?

Engerek'in Bedük versiyonu daha hoş olmuş sanki. :)

Münferit'in nakaratı İrem Derici'nin Evlenmene Bak'ına benziyor. :)

Slow şarkıların altyapıları güzel genel olarak sanki en iyisi Ziyan.

Zamanla Top 10 listem gelecek tabii ki de biraz daha dinlemem lazım. :):)
Yan Benimle şarkısını sevmedin mi çok sağlam ya. :D Bırak şarkısının geçiş müziği harika sözleri de çok iyi. :D

gece sonuçlardan sonra bakmaya ayda yarın sabah bir göz atarım albüm renkli çılgın görünüyor çıkış parçasıda öyleydi beğenmiştim, geneli çıkış parçası gibi hareketlidir inş
:F:F:F
Hayır geneli slow :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Lacivert şarkı olarak geçiyor ama sadece müzik çalıyor onda. Ben sürpriz bir şarkı olacağını düşünüyorum nedense. :D

Yan Benimle şarkısını sevmedin mi çok sağlam ya. :D Bırak şarkısının geçiş müziği harika sözleri de çok iyi. :D

Hayır geneli slow :D
aaaa bu albüme slow ağırlıklı içerik olurmu hiç bakalım 2 tane sevsem yeter :A:A:A

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
aaaa bu albüme slow ağırlıklı içerik olurmu hiç bakalım 2 tane sevsem yeter :A:A:A
Bu albüm çok özel şarkılarla dolu ama senin seveceğin şarkı 1 ya da 2 tane anca çıkar bence. Albüm konsept olarak senin kalite anlayışına uyumsuz. :A

Sevmedim diyeceğim şarkı pek yok da işte öyle çok dikkatimi çekmediler. Neyse ben bir tur daha dinleyeyim. :D
Ben de dinleyeceğim şimdi. Çoğu şarkıyı ezberledim :F

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Aklına gelen ilginç kelimeleri ya şarkı yapıyor ya albüm adı. :A
Mürekkep'i sevemedim. Bilmiyorum diğer albümlerinin isminin bir çekiciliği vardı. Mürekkep çok anlamsız geliyor. Değişik de gelmiyor. Sanki bir Demet Akalın albümü ismi gibi geliyor. :X

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Sıla şarkıları yıllanmış şarap gibi bende daha sonra etki gösteriyor nedense. İlk dinlemelerle değil de o şarkının duygusuna açık olduğum zaman seviyorum şarkılarını ama bu sefer aynı etki olmadı. Beğendiğim şarkılar var. :X

Yan Benimle'yi çok beğendim ben. Slowlar arasında ilk dinlemede sevdiğim bir parça oldu. Kesinlikle kliplenmesi gerektiğini düşünüyorum. Albümün en beğendiğim şarkısı oldu. :)

Engerek'de hoş ve güzel bir parça fakat ben Bedük'lü remix'ini de orjinal halini de hareketli bir parçaya göre yetersiz buldum. Keşke Ozan Doğulu ile çalışsaymış. Zaten Bedük'ü de sevmem ama Sıla'nın sıkı dostlarındandır. O yüzden onunla çalışmasına şaşırmadım ama şarkı cezbedici olmamış işte o yüzden.

Can Dostum'u İmkansız'a çok benzettim nedense ama Can Dostum'a ısınamadım öyle. Sözleri ve nakarat kısmı beni pek çekmedi...

Münferit ve Müstehcen'i baya beğendim. Özellikle Müstehcen baya kıpır kıpır bir şarkı olmuş. Aslında bu iki şarkı içinde klip bekliyorum. Münferit böyle sonbahara doğru Eylül gibi, Müstehcen'de Haziran ayı gibi kliplense süper olurdu. :X

Bırak, Ziyan, Günaydın Sevgilim ve Kurşun'a nötrüm. Yani pek bir etki yaratmadı şimdilik... Belki zamanla severim. :X

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Sıla şarkıları yıllanmış şarap gibi bende daha sonra etki gösteriyor nedense. İlk dinlemelerle değil de o şarkının duygusuna açık olduğum zaman seviyorum şarkılarını ama bu sefer aynı etki olmadı. Beğendiğim şarkılar var. :X

Yan Benimle'yi çok beğendim ben. Slowlar arasında ilk dinlemede sevdiğim bir parça oldu. Kesinlikle kliplenmesi gerektiğini düşünüyorum. Albümün en beğendiğim şarkısı oldu. :)

Engerek'de hoş ve güzel bir parça fakat ben Bedük'lü remix'ini de orjinal halini de hareketli bir parçaya göre yetersiz buldum. Keşke Ozan Doğulu ile çalışsaymış. Zaten Bedük'ü de sevmem ama Sıla'nın sıkı dostlarındandır. O yüzden onunla çalışmasına şaşırmadım ama şarkı cezbedici olmamış işte o yüzden.

Can Dostum'u İmkansız'a çok benzettim nedense ama Can Dostum'a ısınamadım öyle. Sözleri ve nakarat kısmı beni pek çekmedi...

Münferit ve Müstehcen'i baya beğendim. Özellikle Müstehcen baya kıpır kıpır bir şarkı olmuş. Aslında bu iki şarkı içinde klip bekliyorum. Münferit böyle sonbahara doğru Eylül gibi, Müstehcen'de Haziran ayı gibi kliplense süper olurdu. :X

Bırak, Ziyan, Günaydın Sevgilim ve Kurşun'a nötrüm. Yani pek bir etki yaratmadı şimdilik... Belki zamanla severim. :X
Yan Benimle gerçekten harika. Bırak şarkısını ben çok beğendim. Münferit keza öyle çok güzel. :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
bu sabah tüm şarkılara göz attım @denizz19 atifap beğenmiştim zaten 3 yeni şarkı daha beğendim 4 tane yeter bence 2 hareketli 2 slow :F:F:F

müstehcen altifap havasında gayet çılgın bir hareketli parça ve bence bu şarkının nakaratı altifap'tan bile daha güçlü olmuş klip kesin gelmeli bence :-):-):-)

slowdan 1 tane sevsem yeter gözüyle bakıyordum ama 2 tane çıktı sevdiğim :F

yan benimle zaten dinleyen arkadaşlar ön plana çıkarmışlar bencede çok hoş bir slow olmuş nakaratı çok hoşuma gitti özellikle uzun uzunda söylüyor hemen kestirip atmadan:Z

günaydın sevgilim bahseden olmamış bu şarkıdan ama bence bu albümün en iyi slowu günaydın sevgilim olmuş güzel bir klip gelirse eğer sıla hit olmuş slowları kadar ilgi görür nakaratı tam istediğim vurguda ama bu şarkının giriş kısımlarınıda beğendim ve sözleri harika yazılmış söz olarak bence en iyi yazılmış şarkı bu olmuş albümde :love1:

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
bu sabah tüm şarkılara göz attım @denizz19 atifap beğenmiştim zaten 3 yeni şarkı daha beğendim 4 tane yeter bence 2 hareketli 2 slow :F:F:F

müstehcen altifap havasında gayet çılgın bir hareketli parça ve bence bu şarkının nakaratı altifap'tan bile daha güçlü olmuş klip kesin gelmeli bence :-):-):-)

slowdan 1 tane sevsem yeter gözüyle bakıyordum ama 2 tane çıktı sevdiğim :F

yan benimle zaten dinleyen arkadaşlar ön plana çıkarmışlar bencede çok hoş bir slow olmuş nakaratı çok hoşuma gitti özellikle uzun uzunda söylüyor hemen kestirip atmadan:Z

günaydın sevgilim bahseden olmamış bu şarkıdan ama bence bu albümün en iyi slowu günaydın sevgilim olmuş güzel bir klip gelirse eğer sıla hit olmuş slowları kadar ilgi görür nakaratı tam istediğim vurguda ama bu şarkının giriş kısımlarınıda beğendim ve sözleri harika yazılmış söz olarak bence en iyi yazılmış şarkı bu olmuş albümde :love1:
Müstehcen şarkısı evet güzel tam senlik. :A

Yan Benimle albümün favori slowlarından biri zaten. Ben Bırak şarkısını çok beğeniyorum ama herkese hitap etmeyeceği bir gerçek. Günaydın Sevgilim güzel kimse bahsetmemiş olabilir ama ben beğeniyorum. Albümde kötü şarkı yok zaten. :A Münferit şarkısını da beğenirsin sanmıştım. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Günaydın Sevgilim güzel bence de ama fazla ağır bir şarkı, klip geleceğini pek sanmıyorum. :)

Yan Benimle ve Can Dostum (olmadı Ziyan) klip gelecek slowlar olabilir.

Hareketlilerden Müstehcen'i hemen herkes beğenmiş kliplenir herhalde. Sıla herhalde Engerek'i iddialı görüp iki versiyon koydu ama şarkı gördüğüm kadarıyla pek beğenilmemiş klip gelir mi bu şartlarda bilemiyorum. :):)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Müstehcen şarkısı evet güzel tam senlik. :A

Yan Benimle albümün favori slowlarından biri zaten. Ben Bırak şarkısını çok beğeniyorum ama herkese hitap etmeyeceği bir gerçek. Günaydın Sevgilim güzel kimse bahsetmemiş olabilir ama ben beğeniyorum. Albümde kötü şarkı yok zaten. :A Münferit şarkısını da beğenirsin sanmıştım. :D
aa münferit şarkısının güçlü bir nakaratı olsa onuda sayardım ben giriş kısmının bitmesini bekliyorum nakarat gelsin diye ve şarkı bitip müziğe geçiyor nakaratı varmı yokmu anlayamadım otür şarkıları sevmiyorum geriye kalanlarda öyle biraz:F:F

4 tane yeter zaten günydım sevgilim hariç yan benimle ve müstehcene kesin klib gelicektir albümünün 3 klibli şarkısını sevmem fazlasıyla yeter sılaya :F:F:F

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Bende dinledim albümü çok beğendim yan benimle şarkısını bende çok beğendim