Süper Lig İhalesini Kim Kazandı?

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
sürgünüm yeni bir haber konusu açtı

Süper Lig İhalesini Kim Kazandı?

super-ligin-yayin-ihalesini-kim-kazandi.jpg

Spor Toto Süper Ligi'ni gelecek sezondan itibaren 5 sezon yayınlayacak firmayı belirleyecek ihale sona erdi.

Uzun süredir beklenen yayın ihalesi Digiturk'ün zaferiyle sonuçlandı. Digiturk, 500 Milyon Dolar + KDV vererek, Süper Lig, 1. Lig, yurtdışı satışı, radyo, özet, bant ve mobil'in de içerisinde yer aldığı tüm paketlerin yayın hakkına 5 yıl boyunca sahip oldu.

İhalaye sadece Digiturk ve Turkcell teklif verdi. D-Smart, Tivibu ve Vodafone kurumlarından katılım olmadı.

Orijinal formatta oku

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bizim ligimize verilen bu paralara yazık günah. Beşiktaş'tan başka futbol oynayan takım yok. :A

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bu arada KDV, yaklaşık olarak 90 milyon dolar. Yani toplam ihale geliri 590 milyon dolar. Bu gelirlerle de kulüplerin yayın geliri %50 artacak.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Dün derbide Arabik CEO'yu göstermelerinden belliydi :A 5 yıl daha çile çekeceğiz, Acun'un gelecek ihalede Doğuş ile anlaşıp yayınları almasını bekliyorum :D

AhmetBayram

Aktif Üye
Reaksiyon puanı
516
Puanı
215
Bu arada KDV, yaklaşık olarak 90 milyon dolar. Yani toplam ihale geliri 590 milyon dolar. Bu gelirlerle de kulüplerin yayın geliri %50 artacak.
bu paraya Kanal D ATV Star ve Show TV kanalları satın alınabilirdi Yani toplam 4 muhteşem kanala Bedel bir ücret �çim acıdı resmen Bu kanallardan sadece bir tanesine sahip olmak benim küçüklüğümden beri en büyük hayalim Hatta Kanal 7 ye bile razıyım o kanalı bile adam ederim ben yeter ki benim olsun Acun tv8 i resmen çerez parasına satın almıştı