RTÜK'ten İki Kanala Ensest Cezası!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Aserat yeni bir haber konusu açtı

RTÜK'ten İki Kanala Ensest Cezası!

Cqyp3bTW8AQysMC.jpg

Radyo ve Televizyon Üst Kurumu (RTÜK)'ndan iki kanala şok cezalar geldi.

Show TV'de ekrana gelen 'Rüya' dizisinde aile içi ensest tecavüze yer verilmesiyle, söz konusu yayının "Kadınlara yönelik baskıları teşvik eden ve kadını istismar eden programlar içeremez" hükmüne aykırı olduğunu tespit etti.

Öte yandan Beyaz TV'de yayınlanan 'Ömür Varol'la Beyaz Gazete' isimli programı ise Murat Başoğlu ve yeğeni arasında geçen ensest ilişki haberi nedeniyle, konu hakkında detaylı görüntü/yorumlara yer verilmesi ve ekran vasıtasıyla topluma çok açık bir şekilde sunulması nedeniyle "Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" hükmüne aykırılık teşkil edildi.

İki kanala da reklam gelirlerinin %3'ü kadar ağırlaştırılmış para cezası verildi.
Orijinal formatta oku

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Rüya dizisinde bu nasıl sunuldu bilmiyorum ama dizilerin konusu taciz, tecavüz, istismar olabilir. Bir dizi taciz, tecavüz, istismar konularını içeriyor diye sizi bunlara teşvik etmiyordur. Hayatın gerçekleri bunlar. Sanki hiç haberlerde, sabah programlarında duymadığımız şeyler. Yok sayarak, adını hayatımızdan çıkararak da bitiremeyeceğimiz şeyler.

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Ben "Toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz" maddesini kabullenemiyorum bir türlü, günümüzde internet denen bir şey var ve insan istediğine her türlü bakıyor. Televizyonda yasak diye insan onu yapmaktan vazgeçecek mi? Çok saçmasın Rtük.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
RTÜK o zaman ana haber bültenlerine de ceza kessin zira orada da aile içi tecavüz haberleri oluyor.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ensest tecavüzmü :eek::eek::eek:

erkek kızın neyi oluyordu ve hangi bölümde oldu son bölüm 7.bölüme baktım şuan göremedim bilen varsa hangi bölümde olmuş bir bakayım emrak ettim (b)(b)(b)