RTÜK'e İnternet Yayını Denetleme Yetkisi!

xBUGRAx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
xBUGRAx yeni bir haber konusu açtı

RTÜK'e İnternet Yayını Denetleme Yetkisi!

rtuk-ten-televizyonlara-en-ust-seviyeden-ceza-1503512376.jpg

Yeni torba yasa ile RTÜK'e internet yayınlarına lisans verme, iptal etme ve denetleme yetkileri veriliyor!

Adnan Oktar'ın A9 kanalıyla internet üzerinde yaptığı yayınlar için RTÜK'e gelen şikayetlere internette yetkisi olmadığı için çözüm bulamayan RTÜK yeni torba yasa ile bu yetkilere kavuşacak.

Bu yetkilerden Fi, Masum, 7 Yüz, İntiharcı, Şahsiyet, Yaşamayanlar, Dudullu Postası gibi ünlü isimlerin dizilerini yayınlamaya başlayan internet kanallarının nasıl etkileneceği merak ediliyor.
Orijinal formatta oku

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
Çakma hoca ve botokslu kızları yüzünden yanmasa bari güzelim diziler. :(
Aman aynı senaryoları internette yayınlayınca farklı gözüküyordu sanki izleyenlerde bir havalar. :A Sansür gerekecek bir senaryoları da yok yapılanların şu ana kadar. :A
Saçmalama istersen Fi'de ensest, pedofili, tecavüz gibi konular da işleniyor özellikle bu sezon. Bunları TV'de bu kadar açık işleyen bir yapım bulamazsın. :A

xBUGRAx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Çakma hoca ve botokslu kızları yüzünden yanmasa bari güzelim diziler. :(

Saçmalama istersen Fi'de ensest, pedofili, tecavüz gibi konular da işleniyor özellikle bu sezon. Bunları TV'de bu kadar açık işleyen bir yapım bulamazsın. :A

Kırgın Çiçekler ensest, Sen Anlat Karadeniz tecavüz işledi atv'de az değil. :A:A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Aman aynı senaryoları internette yayınlayınca farklı gözüküyordu sanki izleyenlerde bir havalar. :A Sansür gerekecek bir senaryoları da yok yapılanların şu ana kadar. :A

Fi’ye bakmanı öneririm. :A

İnternet insanların özgür bir şekilde istediklerini izleyebileceği bir platform olarak kalmalı. Bu kadar denetleyici olmak çok saçma.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Fi gitti demek oluyor :) hiç izlemedim ama haberlerde hep cinsel sahneleri olduğu söyleniyordu. Bakalım bundan sonra neler olacak.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,060
bi buraya girmemişti rtük internet dizilerine de sansür uygularlar artık of of

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,642
Puanı
1,060
Dinin getirdiği zararlar...

RTÜK = Radyo ve Televizyon Üst Kurulu
Internet'in değil. Bi kere yöntem yanlış. Ona bilişim ağları haklarına sahip kurul bakmalı.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Yeni yeni parlamaya başlayan internet dizisi sektörünü baltalamak için harika bir adım. Sonra düşünürüz niye bizim Netflix gibi bir platformumuz yok diye.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bu haberi başka bir sitede okudugumda internet dizilerini kapsayacak şekilde anlamamiştim. Kanal d, atv, show, star gibi canlı yayınlarını yapan kanallar için geçerli olacak diye anlamiştim.

Eğer bu haberdeki gibi internet dizilerine de vurgun olacaksa geçen adnan hocanın konusunda da demiştim yine bir kısıtlama yine bi takip edilme vakası:(

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
RTÜK, hemen gel el at internete de. Küfürler sansürlensin, içkiler sansürlensin. İnternetin özgürlüğünü engelleyin. Kısıtlayın interneti de. Diyorum ama bu kadar ileri gideceklerini sanmıyorum. Giderlerse büyük tepki ile karşılaşırlar.