RTÜK, TRT'deki Programa İnceleme Başlattı!

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yiğitt yeni bir haber konusu açtı

RTÜK, TRT'deki Programa İnceleme Başlattı!

c9635197-7080-4095-ac36-6f276d6cd619.jpg

TRT Çocuk kanalında yayınlanan 'Öğretmenim Canım Benim' programına şok inceleme!​

Anadolu Eğitim Sendikası, öğretmeni karikatürize ettiği ve çocuklardaki öğretmen algısını kötü etkilediği gerekçesiyle yaptığı şikayet üzerine başlatılan incelemeye ilişkin olarak açıklamada bulundu. “Vergilerimizle yayında olan TRT Çocuk Kanalında yayında olan ‘Öğretmenim Canım Benim’ programı hakkında inceleme başlatılmıştır" denen açıklamada, “Buradan bir kez daha vurgulamak isteriz ki; öğretme ciddi bir uğraşıdır, öğretmenlik saygın bir meslektir. Sevdirelim, eğlendirelim gibi masum parantezlerle bizleri maymuna çeviren yapımlara katlanmayacağız" ifadesi kullanıldı.​
Orijinal formatta oku

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,153
Puanı
1,061
Programi hic izlemedim ama Cocuklara yönelik programlarda bu tür seylere dikkat edilmesi gerekli bence de.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Öğretmenlik o kadar değerli bir meslekse bu işi yapan öğretmenleri kuklaya çeviren sisteme kim ceza verecek? 500-600 bin civarı mezunu olan öğretmen varken siz 20 bin alın. Sonrada öğretmenlik böyleymiş gibi saçma sapan cezalar verin. Öğretmenliği maymun yapan sizlersiniz.