Reyting Sisteminde Neler Değişti?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Reyting Sisteminde Neler Değişti?

Reytingler-nasıl-ölçülür-Reyting-şirketleri-nelerdir-Reyting-sonuçları-ölçümleri-nasıl-belirlenir-TİAK-AGB-SBT-TNS-150x150.jpg

Bilindiği gibi geçtiğimiz haftadan itibaren (1 Aralık) Kantar Media'nın sahip olduğu TNS şirketi tarafından ölçülen deneklerin bir kısmı değişti ve reytingler buna göre değerlendirmeye başlandı. Ancak sevdikleri dizi ve programların akıbetini merak eden çoğu izleyicinin kafası hala karışıklıktan kurtulamadı.

Milliyet gazetesinin deneyimli yazarı Ali Eyüboğlu ise bugün 'Alice' isimli köşesini yeni reyting sisteminin detaylarına ayırdı:

CVnL8UlWsAEWump.jpg

CVnL8U1XAAA67gJ.jpg

CVnL8VCWIAEaGJc.jpg

Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
DE grubunun düşmesi C1 C2 grubunun artmış olmasının meali ne ???? @mrt-06 bilgilendirirsen sevinirim :)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
DE grubunun düşmesi C1 C2 grubunun artmış olmasının meali ne ???? @mrt-06 bilgilendirirsen sevinirim :)
Abi bildiğim kadarıyla C1 eğitim durumu bir kısmı lise mezunu ve bir kısmı üniversite mezunu ya da okuyan, geliri belli deneklerden oluşuyor. C2 de lise mezunu ve ortaokul mezunu deneklerden oluşuyor. D ve E gruplarını düşürüp bu grupları yükselttiklerine göre yani TOTAL'in denek seviyesini yükseltmişler. Bana kalırsa böyle daha iyi olmuş daha sağlıklı sonuçlar çıkabilir. :D

@xemrexxx sana D grubu için denek teklifi gelmiş diyorlar. :A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,474
Puanı
1,061
Abi bildiğim kadarıyla C1 eğitim durumu bir kısmı lise mezunu ve bir kısmı üniversite mezunu ya da okuyan, geliri belli deneklerden oluşuyor. C2 de lise mezunu ve ortaokul mezunu deneklerden oluşuyor. D ve E gruplarını düşürüp bu grupları yükselttiklerine göre yani TOTAL'in denek seviyesini yükseltmişler. Bana kalırsa böyle daha iyi olmuş daha sağlıklı sonuçlar çıkabilir. :D

@xemrexxx sana D grubu için denek teklifi gelmiş diyorlar. :A
DE düşmüş baksana 2014 ile 2015e :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Hiç bir şey anlamadım sanırım yarın ve ondan sonraki her gün forumda denekler değişti bahanesi ile onca yorum yapılacak.:T:

Kösem artarsa bu yeni sistem ile çok sevinirim. :A:A

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Özeti şu denek sistemi eski AGB standardina daha yaklaşmış yani köylü ve agali aşırı varoşli diziler pek tutmayacak. lise ve üniversite mezunlarının ve ekonomik düzeyi yüksek sınıf sayısı artmış.

Bu da Akp'nin ülkeyi zenginlestirdiginin bir başka kanıtı da diyebiliriz)))

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ben anlamadım şimdi siz nereden anladınız denek değiştiğini @mrt-06 ? (b) Yani hangi yapımlara bakarak dediniz anlamadım.

İnşallah kimseye zararı olmaz, ölçümün artması güzel olmuş tabi ki, daha etkili olur.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Ben anlamadım şimdi siz nereden anladınız denek değiştiğini @mrt-06 ? (b) Yani hangi yapımlara bakarak dediniz anlamadım.

İnşallah kimseye zararı olmaz, ölçümün artması güzel olmuş tabi ki, daha etkili olur.
Ali Eyüboğlu'nun yazısına göre çıkarılmış olabilir mi acaba? :A

Son düzenleme: