2016 Resident Evil: The Final Chapter / Ölümcül Deney: Son Bölüm - Film Yorumları

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
220px-Resident-evil-son-bolum-1483704662.jpg

Resident Evil: The Final Chapter (2017)

Türü: Bilim-Kurgu / Aksiyon
Yönetmen: Paul W. S. Anderson
Senaryo: Paul W. S. Anderson

Oyuncular:
Milla Jovovich
Ali Larter
Shawn Roberts
Lee Jun-ki
Lain Glen
Ruby Rose

IMDb Sayfası

Filmin Fragmanı

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Yorumum;
Benim için efsane serilerden biridir son film olmasına çok üzüldüm ama sonu yine devamı gelecek gibi bitti her ne kadar nihayete ulaşsak da. Filmde hiç aksiyon durmadı bir bu filmde birde Star Wars'ın aksiyonunu çok beğeniyorum, her an bir hareketlilik söz konusu. Ayrıca ilk filmle bağlantı kurulması da güzel bir ayrıntı oldu.

Filmde şok olduğum önemli bir gelişme oldu, 10 senedir meğersem kızın geçmişini silmişler sanıyorken aslında....

Alice klonmuş o yüzden geçmişine ait bir anısı yokmuş. :eek: Üstelik yaşlı birinin klonuymuş Ambrella şirkenin yöneticilerinden birinin. Ama kadın sonunda geçmişini de hediye ederek Alice'yi klonluktan çıkarmış oldu. :A

Herkes klon çıkıyor, sondaki klonların birbirini boğazladığı sahne komikti. Doyurucu bir film oldu diyebilirim, ki yıllardır çıkmasını bekliyordum beklentim çok büyüktü ve beklentimi fazlasıyla karşıladı. Tek eleştirim keşke yaşanan sonucun birkaç yıl sonrasını da gösterselerdi, o kadar ceremesini çekti kızcağız biraz da sefasını göreydik. :D

Filmin sonuyla ilgili;
Anti virüs havaya karışarak tüm yaratıkları durdurdu, ayrıca kendilerini güvene alan zengin insanlar saklandıkları yerde hayata dönemeden yanıp kül oldular, fakat filimin en sonunda bu düzelmenin birkaç yılı alacağı hala tehlikenin devam ettiği mesajı verildi, yani bu seriden ayrı "Yeniden Doğuş" adında bir film gelebilir belki de ben üstte yazdığım ileriki seneleri göstermemeleri bununla ilgildir. :)

Filme puanım; 9.5/10