2014 PK | Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060

MV5BMTYzOTE2NjkxN15BMl5BanBnXkFtZTgwMDgzMTg0MzE@._V1_UY268_CR1,0,182,268_AL_.jpg

PK

Tür:
Komedi, Dram, Müzikal, Bilim-Kurgu
Süre: 153 dakika

Yönetmen: Rajkumar Hirani
Senaryo: Rajkumar Hirani, Abhijat Joshi

Oyuncular:
Aamir Khan
Rajinder Sharma Nanu
Anushka Sharma
Sushant Singh Rajput

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 8.1/10
Rotten Tomatoes: 77%

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3 Idiots'ın mimarı Rajkumar Hirani ve Aamir Khan beş yıl sonra yeniden bu filmde buluştu. Yönetmenin o zamandan bu yana ilk filmi. Az ama öz filmler yapan biri olsa gerek. :)

Filmin Hindistan tarihindeki en çok izlenen film olduğunu da belirteyim. :)

Detaylı yorum şurada: http://izleryazar.com/pk-2014/

İnançlara daha doğrusu inanç şekillerine eleştiri getiren yer yer komik yer yer düşündüren çok güzel bir film olmuş. :)

Bence çok yakında Top 250'ye girip kalıcı olacaktır. Aamir Khan seven, 3 Idiots'a bayılan arkadaşlar kaçırmasınlar. :):)

8/10

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,685
Puanı
1,061
3 Idiots'ın mimarı Rajkumar Hirani ve Aamir Khan beş yıl sonra yeniden bu filmde buluştu. Yönetmenin o zamandan bu yana ilk filmi. Az ama öz filmler yapan biri olsa gerek. :)

Filmin Hindistan tarihindeki en çok izlenen film olduğunu da belirteyim. :)

Detaylı yorum şurada: http://izleryazar.com/pk-2014/

İnançlara daha doğrusu inanç şekillerine eleştiri getiren yer yer komik yer yer düşündüren çok güzel bir film olmuş. :)

Bence çok yakında Top 250'ye girip kalıcı olacaktır. Aamir Khan seven, 3 Idiots'a bayılan arkadaşlar kaçırmasınlar. :):)

8/10
En son Aamir Khan'ın Dhoom 3 filmini izlemiştim o da iyiydi baya bunu da listeye alalım bakalım. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN 3 İdiots ve Yerdeki Yıldızlar kadar sistem eleştirisi var mı filmde? Ayrıca sıkıcı ve gereksiz Hint Dansları da var mı? :)
Evet dediğim gibi eleştiri var yine. :)

Hint dansı olmayan Hint filmi olmaz. :D Var tabii ama çok fazla değil. 3 Idiots kadar işte belki biraz daha az. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hint f,lmlerini sevmediğim için büyük ihtimalle izlemeyeceğim gibi ..

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,685
Puanı
1,061
Bugün izledim yine efsane bi film olmuş her dakikasını büyük bi keyif ile izledim, izlemeyenler yine çok büyük bir film zevkinden kendini esirgiyor. :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Bitirdim az önce.

Hint filmlerini neden sevmediğimi bir kez daha hatırlatan film. :/ Uzun uzun dansları yüzüne çoğu zaman koptum filmden ne zaman dans bitti normal devam etti kaçırdım bazı yerlerde :))
Ana teması "hadi deist olalım" :D Birkaç yeri tebessüm ettirdi.
adam koskoca uzaylı tek numarası el ele tutuşup bilgi almak. :D
Abinin patlamada ölmesine üzüldüm, ne kadar da cool inmişti halbuki :( Son sözüm Sarfaraz'a, adamsın reyiz. :D
7/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Hint filmlerini zorunlu olmadıkça izlemem.Ama 3 Idiots ve bunun gibi istisnalar olunca izleyebiliyorum.Genel olarak uzun süre ve müzikal kısmını gösterebilirim.Aslında müzikal severim ama Hint müziği sevmeyince işkence oluyor işte.:)

Bu filme gelirsek öncelikle cesur bir iş.Hindistan'da birçok inanca mensup insan var.Bunların hepsini eleştirmek büyük iş.Tabi orada işler nasıl yürüyor bilmiyorum belki her yer Türkiye ve Orta Doğu gibi değildir.:)

Ancak filmin vermek istediği mesajın bana uymaması -film açık açık deizmi savunuyor- filmi eleştirmem için bir sebep mi bilemiyorum.Ama sonuç olarak benim mesajını iyi verip vermediğine bakmam lazım.Farklı bir bakış açısından bakmış ve başarılı olmuş.Din üzerinden para kazanan kalpazanları eleştirmesini de ayrıca takdir ettim.

Akıcı bir film ben dans sahnelerini ileri sardım.Ama komedi yönüne bakarsam hiç gülmedim.Dram açısından da pek dram yönü yoktu zaten.

Müzikler kötüydü başta da dediğim gibi.Şarkı giren sahnelerde de sesi kıstım.Çok az filmde yaparım bunu.

Aamir Khan ve yanındaki kadın fena değildi.Aamir Khan'ın öyle abartılacak bir oyunculuğu olduğunu düşünmüyorum.

İzlemesi güzel bir filmdi.Pek sıkılmadım izlerken.Bu arada ilk sahneyi de Terminator'den almışlar gibime geldi.:D

7.5/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben direkt deizmin savunulduğunu düşünmüyorum bence kafasını kullanmadan abuk subuk dini şeylere inanan kişiler eleştirilmiş daha çok. :)

Bu arada Hindistan için de tabii ki cesur bir iş. Aamir Khan Hindistan'da çok sevilen bir isim ama bu film nedeniyle boykot edenler olmuş kendisini ve filmi. Tabii yine de Hindistan tarihindeki en çok izlenen film olmuş. :) @Danger UA!

Ayrıca müzikleri niye sevmediğinizi de hiç anlamıyorum. Üç saat sadece Hint müziği olsa dinlerim, sıkıntı olmaz gibi geliyor bana. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Ben direkt deizmin savunulduğunu düşünmüyorum bence kafasını kullanmadan abuk subuk dini şeylere inanan kişiler eleştirilmiş daha çok. :)

Bu arada Hindistan için de tabii ki cesur bir iş. Aamir Khan Hindistan'da çok sevilen bir isim ama bu film nedeniyle boykot edenler olmuş kendisini ve filmi. Tabii yine de Hindistan tarihindeki en çok izlenen film olmuş. :) @Danger UA!

Ayrıca müzikleri niye sevmediğinizi de hiç anlamıyorum. Üç saat sadece Hint müziği olsa dinlerim, sıkıntı olmaz gibi geliyor bana. :D
Yok ya baya deizmi savunuyordu. :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Daha izlemedim izleyecem izleyecem hep unutuyorum. :( İzlemeden yorum yapıyorum fakat Aamir Khan iyi müslümandır deistliği savunan filmde oynamaz.

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Çok farklı bir giriş oldu. Konusunu bilmeden izlemeye koyuldum ve Aamir Khan'ın rolü şaşırttı, yani uzaylı oluşu. Tek gücüde birinin elini tutunca zihin okuma
Film daha ilk sahnelerde keyif verdi. Oldukça eğlenceliydi ama yer yer sıkıldığım yerlerde oldu. Süresi uzundu.
Hikayesini anlattığı kısmlar iyiydi. Onu giysili dolanırken gördüğümde geldikten sonra o kadar zaman içinde dünyaya nasıl adapte olduğunu merak etmiştim ve hikayesini izledik. Yer yer güldürdü.Filmin yoğunlaştığı kısım inançlar üzerine ve film insanların inanç şekillerine eleştiri getirmiş. Kardeşim dediği kişinin ölümüne üzüldüm. Keşke öyle bir detay olmasaydı.
Sarfaraz sahnelerini çok beğendim. Onunla olan telefon görüşmesinde baya duygulandım.
Bu arada filmde PK defalarca yalan söylemediğini söyleyip durmuştu ama son kısımda kasete neyi kayıt ettiği hakkında dürüst olmadı.

8.5/10