Pişmanlık duygusu

S.G.A.T.

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Bütün kalbinle geçmişe geri dönmek istersin.Ama dönemezsin tabi.pişmanlık bütün ömrün boyu aklında kalan tek duygu,bence.

china_shangai

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
31,942
Puanı
859
herkesin yaşadığı pişmanlıklar vardır sezen aksunun dediği gibi şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler ne kadar hoş olurdu ama imkan dışı

primavera

Favori Üye
Reaksiyon puanı
525
Puanı
234
son olanlardan sonra hala yaşamayı beklediğim duygu ama yok hala pişman değilim :F

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Pişmanlık duygusu özel bir duygudur. Hataların varsa onları sindirebilmek adına yaptığın refleksif bir olaydır. Ama beraberinde özür dileyebilme lütfunu da kendinde görebilmektir. Enteresan bir kavramdır aslında.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Ölçütü, kendi içerisinde derecesi olan acı verici kavram. Bana göre pişmanlıkların en sınır noktası, en acı verici olanı bir kişinin, sevdiğin yakının kalbini kırmak ve kalbini kırdığının ertesi, siz barışmadan filanca sebepten dolayı ölmesi... İnsan kafayı yer vicdan azabı ve pişmanlıktan. Belki pişman duyduğunuz hatalarınızı telafi etme şansı daima vardır ancak sadece ölmüş kişilere karşı o pişmanlık asla onarılamaz. Sabah çok kırıcı, yaralayıcı ifadelerde bulunmuşsunuzdur annenize ya da babanıza ya da tanıdığınıza, akşam ise ölüm haberini alırsınız. Var mıdır bundan daha acı pişmanlık? Keşke kırmasaydım kalbimi! Demekten başka ne gelir elden? Çok şükür yaşamamış olsam bile bu durumu, düşünmek dahi pişman ettiriyor nedensizce.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Fazla yaşamadım bu duyguyu, düşünerek yaparım. Ölecek diye kimseye şunu demeseydim, bunu demeseydim diyemem. Pişmanlıklarım genelde bir yer, bir olay ile ilgili olur zaten. Kişi ile ilgili değil. :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Tek yaptığım bir şeyden pişmanım ama onuda bir hırsla yapmıştım. Pişmanlık konusu karışık bir durum..

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Keşke ile pişmanlık ayrı şeylerdir bence :A

ufak tefek her insan pişman olucağı hatalar yapar insanlık hali ama bu yaşıma kadar ailemin başını yere eğecek onları utandırıcak o şekilde pişmanlık duyduğum hibirşey yapmadım 26 yaşındayım hala çocuk gibi babamın emrindeyim yazın akşam dışarı çıkma der çıkmam ufak tefek ikna etmek için tartışma olsada onayını almadan birşey yapmam pişmanlık çekmememe yeter :bhr::bhr::bhr:

AteşBöceği

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Benim için ise keşke ve pişmanlık aynı kapıya çıkıyor şimdiye kadar aldığım bütün kararlar için pişmanlık duydum
Keşkem çok