Starz Outlander 2. Sezon Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02B07
Çok duygusal bölümdü:(
jamie'nin sözünü bozmasını çok güzel bağlamişlardı:clapping: Randall iti o zamanın gayi filan değil adam bildiğin sapıkmışmiş. Cocuğuda ****ti az kaldı.

Claire kızını kaybetti ama 1945'teki dünyada kızı olmuş gösterdiler. Acaba Jamie'de iskoçyadaki taşa dokunup geldi? Yoksa kurtardiği aktar adam bişey mi yaptı?
Çok güzeldi yine 8.5/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02B10

Çok duygusal bir bölümdü:(
beklenen savaş oldu Jamie'ye filan bişey olmadı. Da sezona başlayan ileri tarihe dönüşle alakalı hiçbişey yok hala:(
7.5'dan 8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S02B13

Harika bir 1.5 saat seyirlik bir bölümdü ama
Claire'in Jamie için yine tekrar 1700lere gitmesi seneye tekrar diziyi başa döndürecek. Bari kızını filan da götürse. Cadıyla birlikte oğlunu da kavuştursa :A

Bu arada Claire'ın kızını oynaması için Sansa'ya teklif gitmiş ama kabul ettirememişler. Edemezdi zaten diğer dizisi varken. Neyse ben Sansa'yı hayal ettim:F Sansa olsaydı çok daha şık olurdu dizi. Seçilen kız biraz sönuktu kabul edelim.

9/10

@destere bıraktın artık sen diziyi. Gördüğün gibi sormuyorum direkt tahmin ediyorum:T:

@Harunnn60 @BesaleT @yatutarsa siz devam ediyormusun?

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
S02B13

Harika bir 1.5 saat seyirlik bir bölümdü ama
Claire'in Jamie için yine tekrar 1700lere gitmesi seneye tekrar diziyi başa döndürecek. Bari kızını filan da götürse. Cadıyla birlikte oğlunu da kavuştursa :A

Bu arada Claire'ın kızını oynaması için Sansa'ya teklif gitmiş ama kabul ettirememişler. Edemezdi zaten diğer dizisi varken. Neyse ben Sansa'yı hayal ettim:F Sansa olsaydı çok daha şık olurdu dizi. Seçilen kız biraz sönuktu kabul edelim.

9/10

@destere bıraktın artık sen diziyi. Gördüğün gibi sormuyorum direkt tahmin ediyorum:T:

@Harunnn60 @BesaleT @yatutarsa siz devam ediyormusun?

Ediyorum ama vakit bulup izleyemedim sezon bittikten sonra hepsini komple izleyip yorum yazarım :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x3. Bölüm

claire fraser ı muhteşem bir şekilde bıraktım onca aradan sonra döndüm kadın yine muhteşem :)
mary hawkins adlı ergenik kızın fransız erkekleri kızların bacak arasına şey sokuyormuş ingilizler öyle deyilmiş lafı gülme krizine soktu bizi:)
claire in hizmetçisi suzette her fırsatta murtaghla halvete giriyorlar önlem olarak claire gebelik önleyici ot aramaya çıktı
hastanede sidik tatma sahnesi berbattı claire e yakıştıramadım :)
cepçi oğlan fergus veledi ilginç bir karakter , tam bir fırlama ama işe yarıyor jamie ondan aldığı bilgilerle jacobit isyanını engelleyebilir
jack randall ın yaşadığını öğrenen claire bu haberi jamie yuvarlağına söyleyip söylememekte kararsız bakalım neler olacak :)

ben forumda yokken sen izlemişsin diziyi @Forumdash , hazır sen yokkende ben claire i yalnız bırakmayayım :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x4. Bölüm

yemek sahnesi muhteşemdi :)
mary fok yoluna gitti kız çok tedirgindi erkekler kadınlara kötü şeyler yapıyor diye ödü patlıyorduki kötü bir olayla tecrübe kazanmış oldu :)
hamile sahnesi kötü demişsinde @Forumdash ben claire in her sahnesini seviyorum yeterki soyunsun :)
alex randall ın mary i sakinleştirmek için üstüne çıkması ilginç bir pozisyon oluşturdu :) o sahneye kim bakarsa baksın tecavüz ediyor demesi kaçınılmazdı :) sanırım alex randall çivi çiviyi söker diyerek tecavüzü kıza tecavüz ederek unutturmaya çalışıyordu :)
charles dallamasıda tam kafadan kontak, iskoçyanın geleceği öyle bir sünepeyemi teslim edilecekmiş iyiki ingilizler kazanmış? bu arada luise le de işi pişirmiş luise hamile:)

S02B04

Güzel bölümdü de ama artık
artık şu gerçek kötüleri görelim.
@destere senin sünepe kız tecavuze ugradı. Kötü Randall'ın kardeşi ile işi pişirecek böylelikle 10945'deki melek Randall'ın tohumları atılmış olacak. Adamın neden iyi oldugu anlaşildi. Tohumlar çok safmiş:X Kötü randall ölse de gelecek bozulmayacak.(gerçi kötü randalın iyi randalla aile ilişkilendirilmesi yapılmışmıydı unuttum.)

En iğrendiğim sahne hamile sevişmesiydi. Yapmasalardı iyiydi.
8/10
yalnız şöyle bişeyde aklıma geldi :)
frank randallın 200 yıl önceki büyük büyük babası iyi randall değilde o tecavüzcülerden biride olabilir veya olabilirdi :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x5. Bölüm

fransız sarayındaki bahçe muhteşemmiş ya orda ne biçim şey kovalanır :)
kız kovalanır diyecektim :) ora neydi versay sarayımı ne sarayıydı tam ismi aklıma gelmiyor şimdi :)
neyse bahçe nerdeyse claire kadar güzeldi? claire annalise ile bahçe içinde keklik gibi sekiyordu taaki jack randall dallaması ortamı bozana kadar :) fransız kralının jack randall a diz çöktürdüğü sahne şahaneydi :)
jamie acısını dindirecek son hamleyle jack randall ı düeloya davete etmiştiki onada claire engel oldu ?
claire ne jamie den ne de 200 yıl sonraki parlağı frank dan vazgeçecek gibi değil :)

S02B05
Şükür biraz heycan geldi :X başları sıkıcıydı ama söylim:X
Senaristlere sesleniyorum bırakın bu işleri devlet su işleri. Şarap almak satmak bu tur devlet işleri isyan işleri sarmıyor.
Randal geldi :X Meğerse 1945'teki Randal bu kötüden pırtlamaykış. Ben sanmıyorum diğer iyi olan ölecek ölmeden kızla yatacak :X o kötü adamdan melek gibi adam çıkmaz:X
Claire 1945'teki içşn çok güzel savaştı Jamie'yle:bhr: En sonunda hayatını borçlusun lan bana diye rest çekti. Böyle gelsin senaryolar hep. İlk yarı resmen faciaydı.
Son yarım saati 9/10

iyi olan alex randall, mary ile yatmış olabilirmi? :)
frank randall jack randall ın ikizi gibi ama tip olarak alex randall a hiç benzemiyor:) yalnız dediğinde olabilir yani tip olarak amcasına benzeyen bir torundan 200 yıl sonra ikizi kadar benzer bir ürün ortaya çıkmış olabilir :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x6. Bölüm

özellikle sonları harikaydı şu fergus veledi gidip başını belayamı soktu naptı ordan nasıl jamie randall düellosuna atlama yaptılar @Forumdash :)
claire bebeğini düşürecek hiç sevmedim bu işi oysa kendisi kadar güzel bir kızı olacaktı :)
düelloda jamie nin jack randall ın tam bamyasına nişan almasıda ayrı bir güzellikti:) intikamın bamyalı olanı makbuldur :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x7. Bölüm

muhteşemdi ya claire i bu haliyle görmek üzücüydü
kızını kaybetti oysa tombik bir kızı olacakmış kadının:) yalnız orda raymond adlı karanlık sanatlar ustasına tebrik etmek lazım o el yoklamalarıyla içerde kalan parçayı çıkarttı nasıl yaptı hayret :)
cepçi oğlan fergus un başını belaya sokacağı belliydi jack randall ın ne iğrenç bir sapık olduğunu biliyordukta fergus odaya girmese bunların hiçbiri yaşanmayacaktı ,
claire in jamie yi kurtarma çabalarıda ilginçti :) orda st. german adlı kontun raymond un elçabukluğuyla zehirlenmesi yine harika sahnelerden biriydi :)
pezo kral luis claire i yatağa atmadan bırakmadı kadın jamie yi kurtarmış olsada çok pahalıya patladı bu iş :)

S02B07
Çok duygusal bölümdü:(
jamie'nin sözünü bozmasını çok güzel bağlamişlardı:clapping: Randall iti o zamanın gayi filan değil adam bildiğin sapıkmışmiş. Cocuğuda ****ti az kaldı.

Claire kızını kaybetti ama 1945'teki dünyada kızı olmuş gösterdiler. Acaba Jamie'de iskoçyadaki taşa dokunup geldi? Yoksa kurtardiği aktar adam bişey mi yaptı?
Çok güzeldi yine 8.5/10

gelecekteki kız, kral luis in kızı olamazmı sence ? :) bence olabilir:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere 2.sezonu izlemedim nasıl 1.sezon gibi güzel mi ilk bölümler biraz sıkıcı gibiydi.
bana geçen sezonuda hiç sıkıcı gelmemişti o yüzden her seozn su gibi akıyor :)
bu sezon geçen sezona göre üç beş renkli karakter daha karılmış diziye geçen sezondan üç beş karakterde gözükmedi şu ana kadar ama yine her bölümü muhteşem gidiyor geçen seneden bir başka farda bu defa iskoçya yerine fransada devam ediyor hikaye :) fransız kültürüyle yoğruluyoruz yani :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x8. Bölüm

harika bir bölüm daha her bölümü sinema tadında seviyorum bu diziyi ve de claire i :)
iskoçyaya döndük sonunda:) iskoç memleketini fransadan daha çok seviyorum daha bir organik, fransa gibi küflenmemiş :)
jenny i gördüm mutlu oldum jenny köy tavuğu gibi sempatik bişey kanım ısınıyor gördükçe :) ama bu sefer fazla bir sahnesi yoktu ?
bölüm jamie nin büyük babası lord lovat veya lord kavat artık herneyse onun çevresinde geçti :) claire in üstün çabalarıyla lordun sünepe oğlundan erkek adam ortaya çıkarmaya çalıştı tabi bu çabaya tombul logheire in katkısınıda unutmamak lazım :) sonunda askeri kaptılar lord kavatın sünepe oğlunuda kaptılarda o savaşta bir foka yaramayacaktır :)
jamie nin baba tarafı çipsel ilişkilere dayanıyormuş :)

@Forumdash senin sekizinci ve dokuzuncu bölüm yorumların nerde onuncu bölüme atlama yapmışsın :)

@Forumdash @destere dizi 3. ve 4. sezon onaylarını aldı.

bu müjdeyi geçde olsa almış oldum :) aradan nerdeyse bir yıl geçmiş :)

2x1'i izledim de sonra sınavlar falan kaynadi. Kalanlari da yarindan itibaren izlemeye başlıyorum. @Forumdash
senin yarınlar kaç yılda bir geliyordu ? :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x8. Bölüm

harika bir bölüm daha her bölümü sinema tadında seviyorum bu diziyi ve de claire i :)
iskoçyaya döndük sonunda:) iskoç memleketini fransadan daha çok seviyorum daha bir organik, fransa gibi küflenmemiş :)
jenny i gördüm mutlu oldum jenny köy tavuğu gibi sempatik bişey kanım ısınıyor gördükçe :) ama bu sefer fazla bir sahnesi yoktu ?
bölüm jamie nin büyük babası lord lovat veya lord kavat artık herneyse onun çevresinde geçti :) claire in üstün çabalarıyla lordun sünepe oğlundan erkek adam ortaya çıkarmaya çalıştı tabi bu çabaya tombul logheire in katkısınıda unutmamak lazım :) sonunda askeri kaptılar lord kavatın sünepe oğlunuda kaptılarda o savaşta bir foka yaramayacaktır :)

@Forumdash senin sekizinci ve dokuzuncu bölüm yorumların nerde onuncu bölüme atlama yapmışsın :)

Daha ne etiketler gönderdim hiçbirine bakmadın. Tek tek bütün dizi sayfalarını dolaşmalısın. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
2x9. Bölüm

savaşa hazırlık bölümüydü
claire savaşlara alerji kapıyormuş buda iki yüzyıl önceye yansıdı :)
jamie ile dayısı dougal arasındaki diyaloğlar güzeldi ilk başta dougal ne kadar isyan etmeye çalışsada emirlere itaat etmeyi başarabildi ..
kampa sızan ingiliz veledini konuşturmak için claire in devreye girdiği sahnede kahkaha attım :) yalnız william grey veledinede helal olsun canı için konuşmaya niyetli değildi ama bir ingiliz hanımefendinin tecavüze uğrama ihtimaline dayanamadı :) tüm bildiklerini bir bir sökülmeye başladı :)

Daha ne etiketler gönderdim hiçbirine bakmadın. Tek tek bütün dizi sayfalarını dolaşmalısın. :)
üç beş ay içinde hepsine cevap vereceğim inşallah :)

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
2x8. Bölüm

Sorma kaç aydır aklımda ama internetim kötü başlayamıyorum bir türlü. :D