Starz Outlander 1. Sezon Yorumları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x11 1x12 1x13 izledim. Dizinin 2.yarısı çok daha iyi. Bu arada bölümleri hemen izlemedim ara vererek izledim.

1x11 : En beğendiğim bölüm oldum. Resmen sezon finali tadındaydı. Hatta daha da ileri gideyim final yapsa dizi kabull ederdim o derece. Bu bölümden sonra yeni hikayeler geldi zaten
Kızıl saçlı kadın favorimdi. Ölmesi kötü oldu. Ama öldüğünü göstermediler belki ölmemiştir. :(

1x12 ve 1x13 'de güzeldi. :)

Hafta sonu 14 ve 15 bölümleri izleyeceğim.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Araya bayram girince yazamadım. 14.bölümün yarısında kaldım. Şimdi bu dizi +18 sahneler olduğu için kalan bölümleri bayramdan sonra izlerim artık. Ben önlemimi alayım şimdiden. :F

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x14

Upppp uzunnnnn bir bölümdü. :A Bölümü 3 parça şeklinde izledim ama bitirdim sonuçta ve bölümün sonunda memnun ayrıldım.:F

Jamie'nin amcası nasıl pislik bir adam ya. Claire'ye göz koydu yine. Senin yiğenin her ön ölebilir adam şey peşinde koşuyor. o_O

Claire'nin şarkı söylediği ve fal baktığı kısımlar iyiydi.

Jamie'nin kız kardeşinin bir garip +18 gibi sahnesi vardı. :XOrası çok ilginçti gerçekten bu dizinin +18 sahneleri çok garip oluyor.:X

Claire bölümün sonunda cesur bir kadın olarak Jamie'yi kurtarmaya karar verdi. Bakalım neler olacak. :)

@BesaleT ve @sokak sanati 14.bölüm yorumlarınızı göremedim.:A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Şimdi aklıma geldi. @BesaleT sen durum güncellemen de bu bölümü bir türk yönetmen yönetmişti demiştin. :D Belki sen bile dediğini unuttun ama ben hatırlıyorum. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
dizinin 13. bölümü yayınlandı sanırım bir bu sefer herkesten önce izleyeceğim hep geride kalmak hoş değil :)
bu lafı demişim kaybolup gitmişim @Harunnn60 @sokak sanati demekki ben 12. bölümü izledim 13. bölümü izlememişim ??

bu durumda sen benden öndesin @Harunnn60 :) ben 13. bölümden izlemeye başlayayım sen devam et ben yetişirim sana :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x13. Bölüm

özlemişiz claire i o güzel havayı güzelim iskoç manzarasını , jenerik müziğiyle birlikte kendimi bir anda clairein büyülü dünyasında buldum :)

@Harunnn60 14 bölüm izlemişsin ve dizinin giriş müziğinden bahsetmemişsin? harikadır ya girişte zaten mest oluyorum:)
@Forumdash ve @yatutarsa nın bahsettiği ve de @Harunnn60 un bahsetmeden geçtiği doğum sahnesi muhteşemdi, forumdash demiş ya, at gibi doğum diye :) aynen.. sempatik jenny bir ilki başardı at gibi doğurdu:) dizi kadınlardan yana çok şanslı claire den sonra jenny de aşık olunası kadın, ne şeker şeydir öyle.... topal ian erken kapmış kadını yetişemedik yine :)
jamie ile horrocks arasındaki kapışmaya ian müdahale etti arkadan horrock un sırtına soktu hançeri :)
taran denilen tarla faresi kılıklı gözcü ile yol kesmeye gitiklerinde ingilizlerin tuzağına düştüler umarım jamie parlağı bir daha dönmez, diziyi claire ve jenny ikilisi tamamlasa bundan sonra muhteşem olurdu :)
aslında aksiyon olarak anlatalıcak bişey yoktu ben jenny ile claire in muhabbetini izlemekten keyif aldım , mesela jenny doğumun son dönemini anlatırken erkeğin içindeyken yaptığı faaliyetleri anlatıyordu :) sonra erkeklerin tekrar kadın rahmine dönüş yapma istek ve arzularından bahsediyordu ilginç sohbetlerdi sabaha kadar konuşsalar seyrederim :))

Outlander 1x1
outlander.jpg

Öncelikle diziye başlama sebebim @destere çok övdüğü içindir. :X

Diziye gelince ben gerçekten beğendim diziyi.:Z Ve öylede çokta sıkılmadım. Dizi şu anlık onay aldı benden. Bates Motel'in 2.sezonu 1,2 güne biter ondan sonra buna başlarım.:cool:

İlk 30 dakikada sıkılmadım ama dizi konuya tam giremedi neyse ki Claire zamanda geriye gidince ana konu başladı.
Dizi İngilizlerle- İskoçların savaşını da anlatıyor ayrıca.
Claire İskoçlu bir grubun eline düştü. Ama o grupta yakışıklı çocuk ile aşk yaşayacak şimdiden başladı hatta. :D

En güzel sahnede Claire'nin diğer adamlardan sağlık malzemeleri isterken adamların o kelimeleri daha önce hiç duymaması. :F Alkol deyince hemen anladılar. :D

Dizi bozmaz umarım.
8.5

@yatutarsa @Forumdash @BesaleT

@xemrexxx dizi tam senlik gerçekten neden izlemedin çok şaşırdım. Tarihi dizileri çok seviyorsun çünkü. :D

aynı zamanda yolculuk gibi :) geçmişe yönelik yolculuklar harikadır :) @xemrexxx tosbağası izlemez böyle kaliteli diziler o glu glu vakvakları kovalar :))

Buraya bakın. @BesaleT @yatutarsa @destere @Forumdash
Şimdi 6.bölümü izlerken arka planda ki yeşil yer ne kadar yapay duruyor dedim kendi kendime. :D Sonra bölümü bitirdikten sonra yorumlardan anladım. Green box orada unutmuşlar. :F Neyse olur böyle küçük hatalar.
Ekli dosyayı görüntüle 46251
Ekli dosyayı görüntüle 46250
herkes gibi bende bu kısmı farketmemişim :) claire e bakıyoruz arka fonda neelr olduğu pek umrumda değil :)

1x7
Güzel bir bölümdü.:D Konu olarak çok farklı bir konuyu anlatmadılar ama işleyiş açısından filan çok güzeldi. Claire @destere 'nin deyimiyle harikaydı her şeyiyle. :):)

Claire ve Jamie evlendi. Açıkçası ilk başta ne yani bu kadar mı dedim evlilikleri çok basit oldu dedim sonra bölümün ortalarında nasıl evlendikleri filan anlattılar. :F Bölüm boyunca gerdek gecesi konusu vardı. Claire artık Jamie seviyor aslında ilk baştan beri seviyordu ama kadınlar her zaman diretirler böyle duygularını naz yaparlar. :D

Baya +18 sahne vardı ya. Oyuncuları tebrik etmek lazım çok zor sahneler bunlar yani. :D

Son sahnelerde O yaşlı adam unuttum. Jamie'nin dayısı sanırım Claire'yi sıkıştıracak gibi oldu da. Claire yüz vermedi buna. :D
8.7

1x8 ( Ara Sezon Finali)

Harikaydı kesinlikle.:Z
Son bölümlerde iyice toparladı dizi.İlk bölümler iyi olsa bile yer yer sıkıcı oluyordu ama son bölümler harikaydı. Bu bölüm bir sahne vardı kalbim küt küt attı. Çok nadir olur kalbimin küt küt atması ama bunda gaza geldim sanırım bende.:oops:

Claire ile Jamie birbirlerine çok yakışıyorlar o aşkı hissetiriyorlar izleyiciye. :love1:Claire ve Jamie'yi İngilizler ormanda yakalayınca Claire bıçakla İngilizleri öldürdü.:cool:

Bu arada dizi 1945 yılında döndü. Claire'nin kocası karısını arıyor.Eski kocası o taşların olduğu yere gitti.Sonra Claire taşları buldu koşmaya başladı o sahnelerde Claire koşunca bende heyecanladım baya.:p Ama ne yazık ki Claire taşlara dokunamadı.İngilizler yakaladı Claire'yi :(

Sonra gıcık adam Claire'yi masaya yatırdı dedim Claire bu sefer yandın. :( Neyse ki Jamie yetişti.:Z Bakalım neler olacak.

9.0

@destere @BesaleT @yatutarsa @Forumdash

o sahnelerde claire sıkılıyorsa olabilir, ama eminim jamie parlağı çok mutludur:) claire le aksiyona gireceksin oyunuda unutursun zorluğuda, devamı gelir her şekilde zorlanmak ne kelime :))

Buraya bakın. :F @BesaleT @destere @yatutarsa @Forumdash

Ya siz diziyi nasıl izliyorsunuz anlamadım. :D 8 bölüme kadar yorumlarınızı okudum ama hiçbiriniz yazmamışsınız. :D Hepiniz Claire'nin büyüsüne kapılmışsınız sanırım.:F

Neyse uzatmayayım. :D Dizinin başından beri bu 2 adam birbirine ne kadar benziyor diyorum. özellikle bu 2 adamın son bölümlerde rolü artınca baya süphelendim çünkü suratları aynı ve tek adam 2 rolü oynuyor diye düşündüm. Ve dediğim doğru çıktı dizide ki adam 2 rolü birden oynuyormuş. :F

tobias-menzies-outlander-black-jack-frank-starz.jpg

outlander-frank-and-black-jack.jpg

burda hayatının potunu kırmışsın :)) neyse görmemiş olalım :)
aynen işte Tobias Menzies hem jack randall hemde frank randall rolünde oynuyor :)

@destere gelinde görsün ve utansın bu yorumundan.:A @xemrexxx @sürgünüm
geldim ama utanmıyorum o yorumumdan :))) tahminin yanlış çıktı :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x14. Bölüm

harikaydı ya muhteşemdi claire, ilaveten hele bir jenny vardı birde jenny vardı:)) ahha o ne güzel dakikalardı öyle :)
tabi o dönem süt sağma makinaları yokmuş elle anca o kadar oluyor :)

@Forumdash ın yorumu çok ilginç olmuş tuvalet ihtiyacını karşılayacağına süt sağıyordu diyor çok güldüm ya off:)) @Harunnn60 un yorumuda bir alem ya hala gülüyorum :) hanı diyor jamie nin kızkardeşinin +18 lik sahnesi vardı :)) tuhaftı falan ??
ya ne ne artısı ne onsekizi çok doğal bir sahneydi :)
yeni doğum yapmış yada emzirme dönemindeki kadınların bebekleri ölürse veya emmeyi keserse kadınların gögüsleri ağrırmış o yüzden arada bir ellede olsa gögüslerindeki sütü boşaltmaları ağrıyı dindirirmiş öyle duymuştum o sahnede ona örnek bir sahne :)
ne bilim ya kızlar daha iyi analr yada bayanlar @Çiğdem- e sormak lazım ayrıntıyı :)
yalnız jenny nin o sahnesi muhteşemdi hatta bölümde jenny ile claire in 20 dakikalık beraberliği muhteşemdi jenny nin ulak denen vatandaşı yatırıp ayaklarını dağlaması yine harikaydı ? iz takibi yine muhteşemdi tam bir fettan köylü kızı :)
jenny nin erken ayrılmasını hiç istemiyordum keşke tekrar görebilsek kadının tüm hal ve tavırlarını sevmiştim :)
jenny den sonra murtagh la (murtagh jamie nin babası olabilir:) ) claire in dansedip şarkı söyleyerek jamie parlağını aradığı kısımlar pek heyecanlı değildi sadece bir son sahnede her zamanki gibi dougal ın claire i elde etmek için her fırsatı değerlendirdiğine şahit olduğumuz sahne ilginçti , claire im yeni bir maceraya atıldı amacı parlağını kurtarmak bence kurtarmasada olur :)

@sokak sanati 14. bölüm yorumun nerde ?

Son düzenleme:

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x14. Bölüm

harikaydı ya muhteşemdi claire, ilaveten hele bir jenny vardı birde jenny vardı:)) ahha o ne güzel dakikalardı öyle :)

@Forumdash ın yorumu çok ilginç olmuş tuvalet ihtiyacını karşılayacağına süt sağıyordu diyor çok güldüm ya off:)) @Harunnn60 un yorumuda bir alem ya hala gülüyorum :) hanı diyor jamie nin kızkardeşinin +18 lik sahnesi vardı :)) tuhaftı falan ??
yeni doğum yapmış yada emzirme dönemindeki kadınların bebekleri ölürse veya emmeyi keserse kadınların gögüsleri ağrırmış o yüzden arada bir ellede olsa gögüslerindeki sütü boşaltmaları ağrıyı dindirirmiş öyle duymuştum o sahnede ona örnek bir sahne :)
ne bilim ya kızlar daha iyi analr yada bayanlar @Çiğdem- e sormak lazım ayrıntıyı :)
yalnız jenny nin o sahnesi muhteşemdi hatta bölümde jenny ile claire in 20 dakikalık beraberliği muhteşemdi jenny nin ulak denen vatandaşı yatırıp ayaklarını dağlaması yine harikaydı ? iz takibi yine muhteşemdi tam bir fettan köylü kızı :)
jenny nin erken ayrılmasını hiç istemiyordum keşke tekrar görebilsek kadının tüm hal ve tavırlarını sevmiştim :)
jenny den sonra murtagh la (murtagh jamie nin babası olabilir:) ) claire in dansedip şarkı söyleyerek jamie parlağını aradığı kısımlar pek heyecanlı değildi sadece bir son sahnede her zamanki gibi dougal ın claire i elde etmek için her fırsatı değerlendirdiğine şahit olduğumuz sahne ilginçti , claire im yeni bir maceraya atıldı amacı parlağını kurtarmak bence kurtarmasada olur :)

Seni güldürdüysek ne mutlu. :F O sahne garipti bence. :T:

1x13. Bölüm

özlemişiz claire i o güzel havayı güzelim iskoç manzarasını , jenerik müziğiyle birlikte kendimi bir anda clairein büyülü dünyasında buldum :)

@Harunnn60 14 bölüm izlemişsin ve dizinin giriş müziğinden bahsetmemişsin? harikadır ya girişte zaten mest oluyorum:)
@Forumdash ve @yatutarsa nın bahsettiği ve de @Harunnn60 un bahsetmeden geçtiği doğum sahnesi muhteşemdi, forumdash demiş ya, at gibi doğum diye :) aynen.. sempatik jenny bir ilki başardı at gibi doğurdu:) dizi kadınlardan yana çok şanslı claire den sonra jenny de aşık olunası kadın, ne şeker şeydir öyle.... topal ian erken kapmış kadını yetişemedik yine :)
jamie ile horrocks arasındaki kapışmaya ian müdahale etti arkadan horrock un sırtına soktu hançeri :)
taran denilen tarla faresi kılıklı gözcü ile yol kesmeye gitiklerinde ingilizlerin tuzağına düştüler umarım jamie parlağı bir daha dönmez, diziyi claire ve jenny ikilisi tamamlasa bundan sonra muhteşem olurdu :)
aslında aksiyon olarak anlatalıcak bişey yoktu ben jenny ile claire in muhabbetini izlemekten keyif aldım , mesela jenny doğumun son dönemini anlatırken erkeğin içindeyken yaptığı faaliyetleri anlatıyordu :) sonra erkeklerin tekrar kadın rahmine dönüş yapma istek ve arzularından bahsediyordu ilginç sohbetlerdi sabaha kadar konuşsalar seyrederim :))

aynı zamanda yolculuk gibi :) geçmişe yönelik yolculuklar harikadır :) @xemrexxx tosbağası izlemez böyle kaliteli diziler o glu glu vakvakları kovalar :))

herkes gibi bende bu kısmı farketmemişim :) claire e bakıyoruz arka fonda neelr olduğu pek umrumda değil :)

o sahnelerde claire sıkılıyorsa olabilir, ama eminim jamie parlağı çok mutludur:) claire le aksiyona gireceksin oyunuda unutursun zorluğuda, devamı gelir her şekilde zorlanmak ne kelime :))

burda hayatının potunu kırmışsın :)) neyse görmemiş olalım :)
aynen işte Tobias Menzies hem jack randall hemde frank randall rolünde oynuyor :)

geldim ama utanmıyorum o yorumumdan :))) tahminin yanlış çıktı :)
Yeşil perdeyi nasıl fark etmediniz cidden. :D Ben hemen anladım. :D

Claire'nin kocasına gelince buradaki yorumlarınızı okudum hiçbiriniz aynı adam dememişsiniz. Eee haliyle bende bunlar anlamadı zannettim. Sorun bende değil sizde. :F:F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x14. Bölüm

hahahha sorduğun soruya bak :F:F:F
ne bileyim yanı sankı görende 5 tane çocuk doğurdum sanacak anne olduktan sonra cevaplarım sorunu biraz bekle :F:F:F

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1x14. Bölüm

İzledim ama atmamisim yorum:D Boş verdim.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x15. bölüm

yine süper bir bölüm seyrettik baştan sona muhteşemdi , özellikle jack randall işin içine karışınca her türlü aksiyon fantazi zirve yapıyor :))

idam sahneleri güzeldi tek tek insanların önden ipe gidişini seyretmek sıranın sana geleceğini düşünmek başlı başına işkencedir :) jamie ile taran bu anları totolarına kadar ter dökerek yaşadılar :) taran gitti ipe, jamie ise randall tarafından kurtarıldı ? tamda diyordum bu adam neden kurtardı ? sorumuzun cevabını çok kısa sürede anlamış olduk :) jack randall ın oğlancı olduğunu unutmuştuk :) adamda ne hasta beyin var:) claire i reddedip jamie yi kapmak için her yolu denedi ?:)
jamie ye yapılan işkenceler çok iğrençti o ele vurulan tokmak seyrederken bile insanı yerinden zıplatacak cinstendi bayağı rahatsız edici sahnelerdi.., hele ele çivi çakma sahnesi korkunçtu..
claire i serbest bırakma karşılığında kendisini feda etti jamie :) sanırım zamanında kimse kurtaramayacaktır yani toto elden gitti diyebiliriz, sadece canını kurtarabilirse o bile büyük başarı
claire in randall tarafından atıldığı çukurda fenaydı tam ceset tarlası .. oraya düşen 10 kişiden dokuzu baygınlık geçirir :) claire sağ salim kurtulmayı başardı :)

@Harunnn60 izlemeyi unutma akşamda sezon finalini izleyeceğim :)

İzledim ama atmamisim yorum:D Boş verdim.
özellikle 14. bölümdeki sütlaçlı sahneyle ilgili yorumunu bekliyorduk :)

hahahha sorduğun soruya bak :F:F:F
ne bileyim yanı sankı görende 5 tane çocuk doğurdum sanacak anne olduktan sonra cevaplarım sorunu biraz bekle :F:F:F

ayy ne bilim yani şimdi sakal traşını öğrenmek için baba olmaya gerek varmıki :)))

bunuda öyle bişey sandım :))

Seni güldürdüysek ne mutlu. :F O sahne garipti bence. :T:

Yeşil perdeyi nasıl fark etmediniz cidden. :D Ben hemen anladım. :D

Claire'nin kocasına gelince buradaki yorumlarınızı okudum hiçbiriniz aynı adam dememişsiniz. Eee haliyle bende bunlar anlamadı zannettim. Sorun bende değil sizde. :F:F
orda ayrıca belirtmemiz gerekmiyoduki? :) zaten apaçık belli aynı kişiler oldukları :)

mesela şimdi sen gelip forumda konu başlığı açsan vayy tavuklar yumurtlayan canlılarmış hiçkimsede bugüne kadar söylemedi desen garip kaçmazmı :)) yani zaten bilinen bişeyi niye açıklayalım :))

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x16. Bölüm Sezon finali

bir garipti ya öff bunlarıdamı görecektik :))

randall işi çok abartı içine etti olayın o ne sahnelerdir? resmen jamie yi zorla oğlana çevirdi birde o sahneleri uzun uzun tutmuşlar :)
claire şov görmek için ekrana geç sonra oğlanlar arası lavantalı çiftleşme sahneleri seyret :) tamam ilk başta zorla morla tecavüz olayını anladıkta işin sonunda jamie nin kendini kaptırıp zevk alacağını hesaba katmamıştık :)
neyse oraları fazla kurcalamayayım zaten izlerken sıkıldım randall jamie sahneleri bir türlü bitmedi ?
claire in jamie yi kendine getirmek için girdiği aksiyonlar hoştu :)
jack randall ında ölmüş olması dizi için bizim için güzel oldu adamdan nefret etmiştik hatta nefret kusmuştuk artık? umarım tam ölmüştür :)
bölümün komik sahnelerinden biri angus adlı angut kılıklı vatandaşın claire e verdiği veda öpücüğüydü:) daha doğrusu claire i nerdeyse soğurup mas edecekti :)) fransaya yelken açan claire'imiz yeni sezonda bizi yeni maceralara sürükleyecektir ama jenny keşke onlarla olsaydı :)
claire hamile ? demekki çok çalıştı:)) kadın normalde hamile kalmadığını iddia ediyordu?? eski kocası frank randall da iş yokmuş ? demekki oluyormuş yeterki iyi bir partner bulsun :)

Yarın izlesen sezon finalini? :/ @destere
bunu söylemekte geç kaldın bitirdim bile :)

Son düzenleme: