2016 Nocturnal Animals / Gece Hayvanları - Film Yorumları

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Evettt film yorumumuza başlayalım. Amy Adams olurda bir film nasıl kötü olura geleceğim yakında galiba çünkü Big Eyes, Arrival ve Nocturnal Animals 3 etti izlediğim filmleri 3'ü de güzeldi. Oyunculuklar baya iyiydi yan roller bile. Jake Gyllenhaal (acayip soyadlı adam) filmdeki karakterine acayip sinir oldum orası ayrı ama hakkını vermiş rolün. Müzikleri güzeldi, verdiği gerilim güzeldi, yer yer sinirlenip "lan vursana" dediği yerlerde oldu. :D

Edward gerçekten tam bir sinir bozucu yani nasıl gitmelerine izin verir hiçbir şey denemez diye düşünüyor insan tek olumlu kararı herhalde adamlar onu dağda tek başına bıraktıktan sonra tekrar geldiklerinde saklanması olmuştur belki de ama onda da bi takip et vs. hiçbir şey yapmadı. Sonlarında da adamı vurdu, kalktı ayağa sonra yanlışlıkla galiba kendine sıktı. Böyle bir adamdı işte Edwards. :D

Film güzeldi kabul bu yıl içinde en iyiler arasında olması normal ama öyle 9.5'luk 9'luk da değildi bence. :D

8/10

Bu arada filmin başındaki teyzeler nasıl bir dans ediyordu öyle ya bi ara yanlış film mi indi sandım. Yazık günahtır bize de böyle bir şey seyrettirilir mi. :confused:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Evettt film yorumumuza başlayalım. Amy Adams olurda bir film nasıl kötü olura geleceğim yakında galiba çünkü Big Eyes, Arrival ve Nocturnal Animals 3 etti izlediğim filmleri 3'ü de güzeldi. Oyunculuklar baya iyiydi yan roller bile. Jake Gyllenhaal (acayip soyadlı adam) filmdeki karakterine acayip sinir oldum orası ayrı ama hakkını vermiş rolün. Müzikleri güzeldi, verdiği gerilim güzeldi, yer yer sinirlenip "lan vursana" dediği yerlerde oldu. :D

Edward gerçekten tam bir sinir bozucu yani nasıl gitmelerine izin verir hiçbir şey denemez diye düşünüyor insan tek olumlu kararı herhalde adamlar onu dağda tek başına bıraktıktan sonra tekrar geldiklerinde saklanması olmuştur belki de ama onda da bi takip et vs. hiçbir şey yapmadı. Sonlarında da adamı vurdu, kalktı ayağa sonra yanlışlıkla galiba kendine sıktı. Böyle bir adamdı işte Edwards. :D

Film güzeldi kabul bu yıl içinde en iyiler arasında olması normal ama öyle 9.5'luk 9'luk da değildi bence. :D

8/10

Bu arada filmin başındaki teyzeler nasıl bir dans ediyordu öyle ya bi ara yanlış film mi indi sandım. Yazık günahtır bize de böyle bir şey seyrettirilir mi. :confused:
Vursa ne olacaktı ki 3 kişiye şansı sıfırdı. Üstelik adamları kızdıracağından başlarına bir şey gelmesi kesinleşecekti. :) Mantıklı davranmaya çalıştı ama bir noktada aksiyona geçmesini bekledik tabii de olamadı. :)

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Vursa ne olacaktı ki 3 kişiye şansı sıfırdı. Üstelik adamları kızdıracağından başlarına bir şey gelmesi kesinleşecekti. :) Mantıklı davranmaya çalıştı ama bir noktada aksiyona geçmesini bekledik tabii de olamadı. :)
Tamam başlarda zaten doğru olanı yaptı ama artık sonlara doğru saldırdıklarında iyice bi tepkisi lazımdı ki kız ile kadın bile gösterdi o tepkiyi adam tepkisiz kaldı. :) Ayrıca en başta arabalar yanyana giderken solladıktan sonra gaza basıp gidebilirdi ama normal hızda gitmeyi tercih etti zaten diğerleri de yakaladı sonra da önünü kesti. :D

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Alışılagelmişin dışında, farklı kendine has bir senaryosu vardı. Fazla araştırmadan hemen izledim. İlk sahne küçük çaplı bir şaşkınlık yaşattı. Bozuntuya vermeden devam ettim :D Filmi tabiki de beğendim. Akıcıydı.Süresi tam yerindeydi.
Müzikler de hoşuma gitti.

Bende bazı arkadaşların dediği gibi artık bir hamle yap be adam bir kafa at bir şey yap dedim otoban sahnesinde.
Edward kendi hayatını bu kez başarıyla yazmış. Susan çok etkilendi ve Edward ona iyi bir ders verdi.

Jake Gyllenhaal yine farklı bir adam olmuş. En beğendiğim erkek yabancı oyuncular arasındandır. Yinede en iyi oyunculuğu Michael Shannon sergilemiş. En iyi yardımcıyı alabilir mi bilmiyorum çünkü diğer adaylardan izlemediklerim var. Amy Adams da güzelliğiyle dikkat çekti. :D

8,5/10

Since2011

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,178
Puanı
859
Filmi izlemek şimdiye kısmetmiş.Film beklediğim gibi beni içine aldı sürükledi eyvallah benim beklediğim sürüklenmenin yanı sıra daha fazla detay,daha fazla düşündürücü olaylarla ordan oraya sürüklemesidi.Beklediğim hazı, beklediğim olayları film karşılayamadı belki de filmden beklentim çok yüksek olduğundan ötürü bana öyle gelmiş olabilir.

Filmde çok ekskiler vardı. Susan'ın ikinci kocasıyla arabada yakalanma sahnesine birden nasıl atladınız ve orada Susan'ın ikinci kocası, gençliğiyle 20 sene sonra ki hali hemen hemen aynıdı.Filmde en çok beğendim yol sahnesinde bile orada adamın karısını kızını kaçırıyorlar adam yumruk atmaya tenezzül bile etmiyor.Filmin kesinlikle öyle abartıldığı kadar övgüyü hakettiği düşünmüyorum.

Filmin hoş müzikleri ve oyunculukları için 6 puan değil 7 puan veriyorum.

7/10