Nalan'dan "Türk Sineması Klasik Şarkıları"

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şimdiye kadar Türk Pop müziği albümleri ile zirveye oturan Nalan, şimdi eğitimini aldığı Türk Musikisi albümü ile müzik severlerin karşısında. Nalan, bu albümde 60'lı, 70'li yılların unutulmaz şarkılarını seslendiriyor. Stüdyo kayıtlarını 3 gün de tamamlayan Nalan, şarkıları 1 gün içinde okudu. 45 kişilik bir orkestranın yer aldığı albüm kayıtlarında teknolojinin nimetlerinden yararlanılmadı. Bu albüm tam bir nostaljik eser niteliği taşıyor. Erol Köse Prodüksiyon'dan çıkacak olan albümdeki tüm şarkılar nostaljik halini koruyor. Albümdeki şarkıların aranjerliğini Ceyhun Çeliktel yaptı.

asozmuzik.com_images_nalan4.jpg
"Artık Affetmem Seni", "Ömrümce Hep Adım Adım", "Seven Ne Yapmaz", "O Ağacın Altında", "Yalancı Yarim", "Boş Çerçeve", "Arım Balım Peteğim", "Ağlama Değmez Hayat" gibi şarkıları seslendiren Nalan, "Bu alt yapı kirliliğinde hem kulakları, hem gönülleri dinlendiren bir albüm yaptım. İnsanların müzik eğitimine gerek duymadığı bir dönemde böyle bir albüm çıkarmak eğitim gerektiriyor. Eğitimim bu işe çok yaradı.. Çok sevdiğim ve inandığım bir iş oldu. Yeni nesillerinde o dönemlerdeki şarkıları bilmesini istedim. Onlarında eskiyi bilmesi açısından ışık tutmak istedim" diyor.