Muhteşem Yüzyıl Kösem 53.Bölüm Yorumları

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,457
Puanı
1,061
Efsane kaldığı yerden devam ediyor. Bu hafta iktidar savaşı için son rounda giriyoruz.
C_ZLV78XcAEfx7e.jpg

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,457
Puanı
1,061

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
bu akşam @Çiğdem- le @destere sapıkları aramızda olamıcak yorumlarınız bekliyorum o yüzden @vadikızı @Bully @cookies @gizem ak @EFE UYSAL :X @Harunnn60 @Forumdash @Aserat @Dosi veee frozen temalı bölümümüze @batuhankaralar ile @mrt-06 da davetli:A
Murat oyuna getirdi Kösem'i, @Çiğdem- olsa coşardı şimdi :(

Amcası Deli Musti ile dertleşiyorlar :A
Çiğdem'de yok kime sataşacan bakalım konuda. :A
aaa ben olsam bile canlı izleyemem artık gece yayınlanması iyi oluyordu :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,075
Puanı
1,060
Güzel bölümdü yine haziranda bitecek aslında güzel ilerledi ama bir kere seyirci sevmedi işte ya:D

Reytingler ne oldu acaba bakmadım bile ne içerdeden nede eşkiyadan haberim var 1 hafta hayattan koptum resmen :A :A :A

Söz dizisi İçerdeyi geçti kızz:Fbu hafta 1.oldu ratinglerde

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
20171224_002532.jpg
TFW your valide conducts a semi-culus ceremony for your shehzade brother while you are still alive

Ayşe ve Farya'nın çakma Mahidevran-Hürrem kavgaları bitince, yine Farya ve Murad'ın ısrarla oldurulmaya çalışılan ama olamayan aşkları bitince, Gevheran ve Atike'nin iç bayan Silahtar çekişmesi bitince şiir gibi, izlemeye doyum olmayan bölümler çıkmaya başladı karşımıza. Özellikle pt2'ye atılması ve bunun etkisiyle reyting kaygısının minimuma inmesi de bunda etkili oldu. Tek bir boş sahnenin olmadığı, kendine hayran bırakan bölümler izliyoruz. Genelde diziler finale doğru bozar. İlk SFU'da tatmıştım bu asıl tadın finale doğru çıkmasını, bir de şimdi Kösem'de tatıyorum. Tekrar tekrar izlemelik bölümler çıkmış ortaya.
Ekip geçen sene mayıs zamanları Mehmet'in idamı sonrası gelen uzun kışı harika anlatmıştı, bu sene de mayısta yayınlanan bu bölümde yine karlarla dolu bir görsel şölen sunmuşlar, ellerine sağlık. Tabii ekibin tek başarısı bu değil. Kösem'in en büyük dezavantajı izleyicilerin Aşk-ı Derun'dan beri gördüğü şeyleri (harem kavgaları, kardeş-evlat idamları) tekrar anlatacak olmasıydı yani 2011'de herkese çok ilginç gelen sultan kavgalarının bir de Ayşe ve Farya versiyonunu izlemek pek de hayret verici bir şey değildi. Şehzade idamları da aynı şekilde, Mustafa'nın idamı tüm ülkeyi yasa boğsa da artık insanlar patır patır ölen şehzadelere de alışmıştı. İşte burada ekibin tebrik edilecek bir diğer yanı giriyor devreye: Harem konusunda ısrarla tekrara düşseler de önemli idamlar hep daha bir özenli ve daha karakteristik oldu. Aşk-ı Derun'un Mustafa'sının ve Bayezid'inin (ve beş şehzadesinin), Kösem'in ilk sezonunun Mehmet'inin ve Osman'ının ve son sezonda Bayezid'in ve Kasım'ın idam sahneleri her seferinde vurucu olmayı başardı. Bu sefer çok da etkilenmem diyordum ama Kasım'ın idam sahnesi de diğerleri kadar uzatılmasa da çok etkili oldu, tekrar tebrikler.