Muhteşem Yüzyıl Kösem 30.Bölüm Yorumları (Sezon Finali)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Birincisi "şikeli" dizim ile ilgili yazdığım, ikincisi de Hayat Sevince Güzel ile ilgili; zaten kör değilsen başlıktan anlarsın. Haydi, iyi okumalar. :A

http://www.ranini.tv/ozel/15895/1/baba-candirda-ilk-perdenin-ardindan
http://www.ranini.tv/ilk-bakis/15977/1/hayat-sevince-guzel-askin-ege-hali

ranini teyzeyi sevmem @Aserat gibi despina karşıtıdır ama bu defa haklı gibi kaç kişi öldü sayamadım :F öykü karayel,aslıhan gürbüz,mete horozoğlu,esra dermancıoğlu, hülya avşar,berka cankat, taner ölmez, mustafa üstündağ; ölmedikleri halde vildan atasever, beste kökdemir ve de büyük ihtimal boran kuzum olmayacak 4 dizilik başrol kadrosu resmen ayrılmış diziden :F @Çiğdem- @ozgur2113 @Bully @Doğu @cookies @vadikızı
Bu arada söylemeyi unuttum, senin Kösem'in herkesi öldürmüş de Beste Kökdemir iticisini neden öldürememiş, onu da halletseymiş ya. :A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,456
Puanı
1,061
Birincisi "şikeli" dizim ile ilgili yazdığım, ikincisi de Hayat Sevince Güzel ile ilgili; zaten kör değilsen başlıktan anlarsın. Haydi, iyi okumalar. :A

http://www.ranini.tv/ozel/15895/1/baba-candirda-ilk-perdenin-ardindan
http://www.ranini.tv/ilk-bakis/15977/1/hayat-sevince-guzel-askin-ege-hali

Bu arada söylemeyi unuttum, senin Kösem'in herkesi öldürmüş de Beste Kökdemir iticisini neden öldürememiş, onu da halletseymiş ya. :A
sana inat olsun diye izin vermedik ölmesine onun yerine oğlu öldü bestenin:A

Özgür

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Aslında hep Kösem'de kalsa hepimizin hayrına olur. TKY ve Poyraz'dan sonra gelecek sezon da Hayat Şarkısı'na falan dahil olur diye korkuyorum. Bu arada yazıları okuyabildin mi? :A
Kösem konularına bakarken dikkatimi çekti :F Korktuğun başına gelmiş :A

Bu nasıl bir ileri görüş :eek: Beste Kökdemir inşallah Hayat Şarkısı'na gelmez demişsin, kız diziye katılmıştı :F

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Kösem konularına bakarken dikkatimi çekti :F Korktuğun başına gelmiş :A

Bu nasıl bir ileri görüş :eek: Beste Kökdemir inşallah Hayat Şarkısı'na gelmez demişsin, kız diziye katılmıştı :F
Resmen öyle olmuş ama keşke olmasaydı. Umarım Vatanım Sensin'e gelmeye kalkmaz. :A

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Ünlü padişaha darbe şoku... Genç Osman'ın hazin sonunu biliyorduk ama böyle 2 saat boyunca izlemek çok kötü oldu. Hoş dizide gösterilenlerden daha beterini yaşadı kendisi.
Bir şâh-ı alîşan iken şâh-ı cihâna kıydılar
Gayretlü genç arslan iken şâh-ı cihâna kıydılar.
Gâzi bahâdır hân idi Âli-neseb sultan idi.
Nâmiyle Osman Han idi Şâh-ı cihâna kıydılar.
Hükmetmeğe kâdir iken Emr-i Hakk’a nâzır iken
Hacc itmeğe hâzır iken Şâh-ı cihâna kıydılar.
Ey dil ciğerler oldu hûn derdim bir iken oldu on
Kan ağladı ehl-i fünûn şâh-ı cihâna kıydılar.
Eşrât-ı sâatdir bu dem rûz-ı kıyâmetdir bu dem
Kul’a nedâmetdir bu dem Şâh-ı cihâna kıydılar.

Osman dışında Dilruba, Davut, Ali Ağa, Zülfikar, Halime'm ve Cennet de öldü ve bu bölüm ölümlere doyduk. Uzun bir aranın ardından Zahit Bizi Tan Eyleme'yi dinlemek güzeldi.

Bu yeniçerinin istemezükçülüğü beni bitiriyor. Adamı tahttan indiren siz, linç eden siz, sonra linç edilmesine karşı çıkan siz, öldürmek isteyen siz sonra öldürülmesine razı değiliz diyen siz, tahta çıkmasına istemezük, ölmesine istemezük... Alın adam gencecik yaşında öldü.

Mustafa'nın sahneleri yine çok güzeldi. O ortamda tek gülen kendisi. :D Keşke onun hikayesini daha uzun görebilseydik. Bir daha bu dönemi anlatan bir yapım çekilse bile Boran Kuzum gibi bir Mustafa bulunur mu bilmiyorum.

Halime, sen favorimdin, senin ölümüne de üzüldüm. İlk bölümden beri diziyi sırtlayan karakterlerden biriydi. Aslıhan Gürbüz'e tebriklerimi sunuyorum.

Bağdat Fatihi IV. Murad'ı ve Nurgül Yeşilçay'ı görmek güzel olacak.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,456
Puanı
1,061
Ünlü padişaha darbe şoku... Genç Osman'ın hazin sonunu biliyorduk ama böyle 2 saat boyunca izlemek çok kötü oldu. Hoş dizide gösterilenlerden daha beterini yaşadı kendisi.
Bir şâh-ı alîşan iken şâh-ı cihâna kıydılar
Gayretlü genç arslan iken şâh-ı cihâna kıydılar.
Gâzi bahâdır hân idi Âli-neseb sultan idi.
Nâmiyle Osman Han idi Şâh-ı cihâna kıydılar.
Hükmetmeğe kâdir iken Emr-i Hakk’a nâzır iken
Hacc itmeğe hâzır iken Şâh-ı cihâna kıydılar.
Ey dil ciğerler oldu hûn derdim bir iken oldu on
Kan ağladı ehl-i fünûn şâh-ı cihâna kıydılar.
Eşrât-ı sâatdir bu dem rûz-ı kıyâmetdir bu dem
Kul’a nedâmetdir bu dem Şâh-ı cihâna kıydılar.

Osman dışında Dilruba, Davut, Ali Ağa, Zülfikar, Halime'm ve Cennet de öldü ve bu bölüm ölümlere doyduk. Uzun bir aranın ardından Zahit Bizi Tan Eyleme'yi dinlemek güzeldi.

Bu yeniçerinin istemezükçülüğü beni bitiriyor. Adamı tahttan indiren siz, linç eden siz, sonra linç edilmesine karşı çıkan siz, öldürmek isteyen siz sonra öldürülmesine razı değiliz diyen siz, tahta çıkmasına istemezük, ölmesine istemezük... Alın adam gencecik yaşında öldü.

Mustafa'nın sahneleri yine çok güzeldi. O ortamda tek gülen kendisi. :D Keşke onun hikayesini daha uzun görebilseydik. Bir daha bu dönemi anlatan bir yapım çekilse bile Boran Kuzum gibi bir Mustafa bulunur mu bilmiyorum.

Halime, sen favorimdin, senin ölümüne de üzüldüm. İlk bölümden beri diziyi sırtlayan karakterlerden biriydi. Aslıhan Gürbüz'e tebriklerimi sunuyorum.

Bağdat Fatihi IV. Murad'ı ve Nurgül Yeşilçay'ı görmek güzel olacak.
la sen 2.sezonu da mı izlemedin:(

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
sanki boğaziçiini kazandın izlemeyip.ss
Ahahahah ben de öyle düşünüyorum ama sadece o değil konu. :D Zaten birinci sezon tam çalışmaya yeni başladığım dönem başladı, ilk bölümlerine baktım sonra devam edemeyeceğimi anlayınca "hmm ben bunu beğenmedim" deyip içimi rahatlattım öyle bıraktım. :F İlkini izleyemeyince ikinci de uzak geldi ama ona PT2'de olduğu zamanlar baktım hep geceleri birer saat falan.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,456
Puanı
1,061
Ahahahah ben de öyle düşünüyorum ama sadece o değil konu. :D Zaten birinci sezon tam çalışmaya yeni başladığım dönem başladı, ilk bölümlerine baktım sonra devam edemeyeceğimi anlayınca "hmm ben bunu beğenmedim" deyip içimi rahatlattım öyle bıraktım. :F İlkini izleyemeyince ikinci de uzak geldi ama ona PT2'de olduğu zamanlar baktım hep geceleri birer saat falan.
sana bakışımız.şss
tumblr_nxxxyzm9uZ1ur81opo1_400.gif

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,456
Puanı
1,061
Bak Safiş'i gösterdin aklıma geldi, senin bu Yılmaz'ın neden Safiş'in ölümünü bu kadar üstünkörü gösterdi? :D Zülfikar'ınki bile daha iyiydi.
nasıl bnm yılmaz .ss Allah onu bildiği gibi yapsın .ss 26 bölümlük anlaşma bitince hızlandırdılar sezonu herhalde:F neyse senin yılmaz lafından sonra tepkimiz.ss
tumblr_nxent4Wc8n1s4pr6ko2_500.gif