Muhteşem Yüzyıl Kösem 27.Bölüm Yorumları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Sonuna baktım Beren son sahnede iyi oynamış.:ok:

O değilde zaman atlaması olmuş ve 1621 yılına gelinmiş. :D Ve en önemlisi Safiye hala yaşıyor. :eek::F @xemrexxx
Son 3 bölüm kaldı sanırım. Diziyi baya hızlandırdılar.

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
@Bully cok guzel bolumdu izlemediysen hemen izle :A
İzledim de çok yorgundum yorum yapamadım.

Şehzadeleri beklendiği gibi Davut kurtardı Halime'nin mors olduğunu izlemek güzeldi. :A

Pis Osman Mehmet'e kıyacak haftaya. ss Kıymam kıymam diyordu bir hatasında hemen atladı. ss Hep o Safiş'in koyduğu pis lala yüzünden doldurup durdu Osman'ı. Kendisini tahta çıkaran Kösem'i eski saraya yolladı. ss Mehmet öldükten sonra Kösem intikamını alacaktır elbet evladının Osman'ın sonu felaket olacak. :A

Kösem'le Osman'ın konuştukları sahnede Beren'im harikaydı herkes de çok beğenmiş tabii sen kıskançlığından beğenmemişindir yine. :A

İskender bu bölüm Safiş'in oğlu olduğunu gösterdi. ss Neyse ki Hümaşah merhametliydi de şehzadeler kurtuldu :A

Güzel bölümdü yine bakalım Mehmet'in idamı nasıl olacak bekliyoruz gelecek bölümü.

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,089
Puanı
1,061
İzledim de çok yorgundum yorum yapamadım.

Şehzadeleri beklendiği gibi Davut kurtardı Halime'nin mors olduğunu izlemek güzeldi. :A

Pis Osman Mehmet'e kıyacak haftaya. ss Kıymam kıymam diyordu bir hatasında hemen atladı. ss Hep o Safiş'in koyduğu pis lala yüzünden doldurup durdu Osman'ı. Kendisini tahta çıkaran Kösem'i eski saraya yolladı. ss Mehmet öldükten sonra Kösem intikamını alacaktır elbet evladının Osman'ın sonu felaket olacak. :A

Kösem'le Osman'ın konuştukları sahnede Beren'im harikaydı herkes de çok beğenmiş tabii sen kıskançlığından beğenmemişindir yine. :A

İskender bu bölüm Safiş'in oğlu olduğunu gösterdi. ss Neyse ki Hümaşah merhametliydi de şehzadeler kurtuldu :A

Güzel bölümdü yine bakalım Mehmet'in idamı nasıl olacak bekliyoruz gelecek bölümü.
Önemli olan bnm beğenmem zaten ben eşittir kalite yani :A halimem tekrar valide olacak osman ölünce :A

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Çooook güzel bir bölümdü. :handok:
Dizi Mahfiruz Sultan'ı niye erkenden öldürdü çok merak ediyorum. Kadını öldürünce Bayezid'i Gülbahar diye bir kadına doğurttular bu sefer de Gülbahar'ı hiç göstermediler çok saçma bir şey oldu. Osman'ı Kösem büyütsün de ileride ana-oğul dramı mı yaparız dediler artık bilmiyorum ama ne düşünmüşlerse saçma olmuş ve ölüm tarihi açıkça bilinen bir valide sultanı tarihten bu kadar kopartarak öldürmeleri hoş değil.
Muhteşem Üç Ay: Halime'nin sonuna geldik. Mustafa'mı yine kapattılar ve artık daha da kaybetti kendini. Sezon finaline üç bölüm kaldı, sanırım Mustafa'nın ikinci cülusunu göstermeyecekler. Dönemin en ilgi çekici olaylarından olan Mustafa'nın ve Osman'ın dönemlerinin böyle üç-beş bölüme sıkıştırılması hiç hoşuma gitmedi.
Genç Osman ve yeniçeriler arasındaki gerginlik de başladı. Civan padişahımız pek heyecanlı ama askeri vesayeti aşamayacak. :(
Kösem dayı, paralel divan toplamanın bedelini maalesef oğlunu canıyla ödeyecek. Bu divan olmadan sadece Mehmet kaçsaydı belki masum olduğunu düşünebilirdi Osman ama böyle olunca durum çok zor, olan Mehmet'e olacak. Burada aynı zamanda Osmanlı'nın ne kadar İslam! devleti olduğunu görmüş olduk. :-) İstenen fetvayı bir hoca vermez öbürü verir. Bu olayın birebir gerçekte yaşanmış olması gerekmez, gerçekte de hoşa gitmeyen fetvalar veren şeyhülislamların başlarına gelenler malum.
İskender, Safiş'in oğlunu kanıtlamış oldu. Cidden tahta çıkabileceğine inanıyor, yazık.
Birkaç bölümdür ikinci sezona göz kırpmaya başladılar. Küçük Murad'ın sahnelerini, "ulan bir tahta çıkayım göreceksiniz Hanya'yı Konya'yı" bakışlarını severek izliyorum.