Diğer Mr. Robot - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amerika'nın kablolu yayın yapan kanallarından biri olan USA Network'te bu yıl çok iddialı bir dizi yayınlanacak.

İlk bölümü 24 Haziran'da başlayacak dizinin ilk bölümü sürpriz bir şekilde erkenden internet üzerinden yayınlandı ve yayınlanır yayınlanmaz büyük ses getirdi. Ünlü site IMDb'nin oylamasında ilk 2500 kişiden 9.3 gibi yüksek bir ortalama almayı başaran dizi şimdiden çok konuşuldu.

İlk sezonu 10 bölümden oluşacak diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

nup_166054_0890.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dizinin hiç adını bile duymamıştım yayınlanmadan önce ama yayınlanınca baya olay oldu her yerde diziye rastlayınca vakit darlığıma rağmen zaman ayırıp izledim ilk bölümü.

Öncelikle şunu söyleyim adına kanıp "robotlu dizi falan izlemem ben" demeyin çünkü hiç alakası yok. Siber suç dizisi. :)

İlgi çekici bir başlangıç yaptı dizi. 9.3 puan ilk bölüm için kesinlikle abartı ama iyi bir noktaya gelme potansiyeli olan orijinal bir iş görüntüsündeydi ilk bölüm.

Dexter'a benzetenler olmuş gerçekten benzer yanları var ama çok büyük değil. Daha çok Dexter'ın anti sosyal yönü benziyor. :) @yatutarsa

Başroldeki adam ilginç bir adam. Sevsem mi gıcık mı olsam karar veremedim. :)

İlk bölümün süresi 64 dakikaydı. Bir hayli uzun, yer yer ağırlaşıp sıkmasına neden oldu. Diğer bölümler 40 dakika olur diye tahmin ediyorum (USA'in diğer dizisi Suits öyleydi bu da inşallah öyle olur).

Kaliteli yabancı dizileri es geçmeyen tayfa izler herhalde bu diziyi de ama ilk bölümden abartıldığı kadar bayılmadığımı da tekrarlayım. :) @sürgünüm @destere @sokak sanati @Danger UA! @gundix123 @Forumdash ve diğer herkes. :):)

7+ /10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Dizinin hiç adını bile duymamıştım yayınlanmadan önce ama yayınlanınca baya olay oldu her yerde diziye rastlayınca vakit darlığıma rağmen zaman ayırıp izledim ilk bölümü.

Öncelikle şunu söyleyim adına kanıp "robotlu dizi falan izlemem ben" demeyin çünkü hiç alakası yok. Siber suç dizisi. :)

İlgi çekici bir başlangıç yaptı dizi. 9.3 puan ilk bölüm için kesinlikle abartı ama iyi bir noktaya gelme potansiyeli olan orijinal bir iş görüntüsündeydi ilk bölüm.

Dexter'a benzetenler olmuş gerçekten benzer yanları var ama çok büyük değil. Daha çok Dexter'ın anti sosyal yönü benziyor. :) @yatutarsa

İlk bölümün süresi 64 dakikaydı. Bir hayli uzun, yer yer ağırlaşıp sıkmasına neden oldu. Diğer bölümler 40 dakika olur diye tahmin ediyorum (USA'in diğer dizisi Suits öyleydi bu da inşallah öyle olur).

Kaliteli yabancı dizileri es geçmeyen tayfa izler herhalde bu diziyi de ama ilk bölümden abartıldığı kadar bayılmadığımı da tekrarlayım. :) @sürgünüm @destere @sokak sanati @Danger UA! @gundix123 @Forumdash ve diğer herkes. :):)

7+ /10
Dexter'a benzerliği iyi ama süresiyle beni kaybetti :D Bates Motel bitince bakabilirim

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Rami Malek'i 24 dizisinden tanıyorum. Konusunu okumuştum daha önce, Elliot gece hackerlık yapıyormuş galiba.

@OzaN

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

7+ /10
USA ve polisiye dizi hiç şaşırmadım.Bu kanala ben pek isinamadım zamanında.Zaten kanalın belli fan kitlesi var nerdeyse dizileri hep yüksek puan oluyor.7'yi göreni de iptal ediyorlar[emoji23] [emoji23] Muhtemelen izlemem.

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Hacker - Siber güvenlik mevzularını ele almışlar. Ana karakteri çok iyi tasvir etmişler. Rami Malek'te acayip yakışmış. Özellikle burdaki asosyal tiplemeye cuk oturmuş, hikayeyi aşırı sürükleyici yapıyor.

Dizide dünya düzenine gerçek eleştiri yaptılar. Fena giydirdiler herkese, gerçek şirketler ve isimler hakkında eleştirilerde bulunmaları çok güzel olmuş. Steve Jobs'a bile gönderme yaptılar. :)

23. dakikada Güllüoğlu pastanesini fark ettin mi? :) @OzaN

Lafı fazla uzatmadan, her hafta yeni bölümünü kovalayacağım dizilerden biri olacak muhtemelen. :)

Koleksiyonlarını yapması Dexter’ı andırdı sanki. Dijital mezarlık defteri Dexter'ın kurbanlarının kanını sakladığı kutuyu hatırlattı.
8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Hacker - Siber güvenlik mevzularını ele almışlar. Ana karakteri çok iyi tasvir etmişler. Rami Malek'te acayip yakışmış. Özellikle burdaki asosyal tiplemeye cuk oturmuş, hikayeyi aşırı sürükleyici yapıyor.

Dizide dünya düzenine gerçek eleştiri yaptılar. Fena giydirdiler herkese, gerçek şirketler ve isimler hakkında eleştirilerde bulunmaları çok güzel olmuş. Steve Jobs'a bile gönderme yaptılar. :)

23. dakikada Güllüoğlu pastanesini fark ettin mi? :) @OzaN

Lafı fazla uzatmadan, her hafta yeni bölümünü kovalayacağım dizilerden biri olacak muhtemelen. :)

Koleksiyonlarını yapması Dexter’ı andırdı sanki. Dijital mezarlık defteri Dexter'ın kurbanlarının kanını sakladığı kutuyu hatırlattı.
8/10
Yok fark etmedim. :(

USA ve polisiye dizi hiç şaşırmadım.Bu kanala ben pek isinamadım zamanında.Zaten kanalın belli fan kitlesi var nerdeyse dizileri hep yüksek puan oluyor.7'yi göreni de iptal ediyorlar[emoji23] [emoji23] Muhtemelen izlemem.
Polisiye olduğunu kim söyledi? Ben daha önce sadece Suits'e baktım bu kanaldan ve sevmedim ama bu dizi gerçekten hit olabilecek bir dizi görünümünde. :)

crazymurat31

Favori Üye
Reaksiyon puanı
384
Puanı
84
Web Sitesi
twitter.com
mükemmel dizi efsanelerim arasına girdi şimdiden türkiyedede büyük bi hayran kitlesi oluştu ayrıca siber konusunda bilgili olan insanlar için dahada güzel geliyor bana olduğu gibi çünkü senaristler çok iyi çalışmışlar sanırım hacker lardan danışmanlık almışlar

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x1
Çok olumlu yorumlar duyunca ertelemekten vazgeçip ilk bölümü izledim. Güzel bir başlangıç yaptı dizi. :)
Gerçekten Dexter'a benziyor. Monologlar olsun, insanlarla iletişim kuramama olsun. Özellikle de hatıralar toplamasıyla Dexter'a benzerliğini pekiştirdi dizi. :D Dexter'da Dexter için hazırlanan cinayetler vardı burada da Elliot için hazırlanan bir hack girişimi falan neyse Dex'i daha fazla karıştırmayayım. :X
Velhasıl sevdim diziyi. Bekliyorum ikinci bölümü :)
8/10

@OzaN @sürgünüm 'ün dediği Güllüoğlu :D
eDKDKks.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yok fark etmedim. :(

Polisiye olduğunu kim söyledi? Ben daha önce sadece Suits'e baktım bu kanaldan ve sevmedim ama bu dizi gerçekten hit olabilecek bir dizi görünümünde. :)
Siber suç demişssin illa polis kovalamacası olur[emoji23] izlemeyeceğim için spoilere baktım güllüoğullarını görünce ilk bölüme bakarımm ama teee ne zaman?[emoji16]

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Siber suç demişssin illa polis kovalamacası olur[emoji23] izlemeyeceğim için spoilere baktım güllüoğullarını görünce ilk bölüme bakarımm ama teee ne zaman?[emoji16]
Kovalamaca olsa bile asıl konu farklı. Her bölüm farklı olayın olduğu dizilerden değil herhalde. İlk bölüm için öyle gözüküyor en azından. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
S01e01

Sistem eleştirisi var dediler, balıklama atladık. :)

Dizi böyle fazla terimsel olmasa tam bana göre. Fazlasıyla Fight Club ve Matrix'ten etkilenilmiş. Hatta dönme dolapta geçen muhabbeteki diyaloglar resmen birebir Matrix ten kopyalanmış gibi. Gidişat açısından da Matrix e yakın.

başroldeki kahraman= Neo,
mr robot=Morpheus (+ Tyrell Durden) . Dönme dolabın orada başkahramana küfür eden kadın = Marla Singer ,

elbette birebir uyarlayamazlar ama karakterleri oluştururken onlardan etkilenmişler belli ki. Yer yer Fight Club'u, yer yer de Matrix i harmanlamış. Hatta V-For Vendetta'yı da aralarına katabiliriz.

dönme dolap sahnesinde "Seni bu sanal gerçeklikten kurtaracağım" muhabbeti zaten başlı başlına şüpheye yer vermeksizin Matrix e çakılmış bir selam. :)

Devrim muhabetleri, sistemi yenme ülküsü, o tarz bi marjinallik... sen de Fight Club ben diyeyim V For Vendetta

Dizi güzel ama beklenen o kurtarıcı mesih düzeyinde bir dizi değil. Hani Game Of Thrones, Breaking Bad, Lost gibi dizilere 1.sınıf dizi dersek, bu da 2 ile 3.sınıf ortasinda gidip gelebilecek kapasitede. Dizinin konusunda büyük bir gizem, büyük bir heyecan ve gerilim yok. Aşağıda yukarı kestirilebilecek bir şekilde ilerleyecektir

baştaki kahraman her türlü olayı çözecek, arada zor ve dişli kötü insanlarla uğraşacak, yeni Fsociety ekibi ile iyice kaynaşacak, olaylar olaylar, tabi klişe olarak iş yerindeki sarışın kadınla aşk meşk işleri. ..
Sistemi eleştirirken sistemin kendisi olmaktan öteye gidemeyecek gibi duruyor.

Başroldeki karakterin anti kahraman olması diziye uygun ama daha önce görülmemiş, inanılmaz bir şey değil.

Çerezliğine izlenebilir, sıkıcı değil yine de devam edebileceğimi sanırım sanmıyorum. :)

7.3/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İkinci bölümü kimse izlememiş mi? :eek: Belki benim gibi izleyip yorumu unutanlar vardır. :D

Ben ikinci bölümü hiç beğenmedim. İlk bölüm ilgi çekiciydi fakat bu bölüm çok sıkıcıydı. Klasik bir hackli dizi işte, bilgisayar işiyle ilgilenen biri olmama rağmen hiç sevmem bu tarz konuları. Bu dizi de kesinlikle abartılıyor, imdb'deki 9.3 puanı aşırının da aşırısı abartı. Maksimum 8.5'tir hakkı ki bence onu da haketmiyor.

Devam etmeyi düşünmüyorum şimdilik ama dizi uzun süre övülüp efsane olmaya başlarsa bir daha şans veririm.

5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Elliot'un uzun konuşmaları yüzünden bir iki yerde geri sarıp baştan izledim beynimi yaktılar. :)

Eliot'un rüya sahnesi efsane olmuş. Şizofren kendisi zaten. :) Mr . Robot diye biri yok aslında adam Eliot'un bi hayal ürünü çünkü dikkatli izleyince kimse Mr .Robot'u iplemiyor ve onunla konuşmuyor. :)

8/10