Mont Giymek

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yaklaşık 40-50 günü kalan mevsimlik efsane. Kışın o buz gibi soğukta mont giyip dışarı çıkmanın verdiği sıcak güven duygusu eşsiz bir şeydir. Hele elleri montun cebine koyarak yürümek, kışın en keyifli hazlarından biridir. Mont giymenin verdiği güven hissi bambaşka bir şey. Hele atkıyı da dolayıp kafaya kapşon ya da bere takılmışsa, of...
rJBkoM.jpg

3pBZGO.jpg

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Benim için 0 derece soğuk havada mont giymemek olan durum :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Artıları da eksileri de boldur. Elleri mont cebine sokarak yürümenin tadı paha biçilemez lakin tutup da sinema, tiyatro gibi bir yere gidersen, hatta AVM'ye gidersen işkencedir. Elinde taşısan dert, giysen dert.

Bunun bir kötüsü de mont giysen sıcak, giymesen soğuk havalarıdır. Bu havalarda dışarıda yürümek de işkencedir çoğu zaman.

Frank Slade

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,355
Puanı
535
Artıları da eksileri de boldur. Elleri mont cebine sokarak yürümenin tadı paha biçilemez lakin tutup da sinema, tiyatro gibi bir yere gidersen, hatta AVM'ye gidersen işkencedir. Elinde taşısan dert, giysen dert.

Bunun bir kötüsü de mont giysen sıcak, giymesen soğuk havalarıdır. Bu havalarda dışarıda yürümek de işkencedir çoğu zaman.

Baharlık ceket alınarak çözülecek sorundur :D Ya da tişört üstü gömlek giyilerek sıcak geldiğinde gömleğin düğmeleri açılarak yine bir çözüm bulunabilir :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Baharlık ceket alınarak çözülecek sorundur :D Ya da tişört üstü gömlek giyilerek sıcak geldiğinde gömleğin düğmeleri açılarak yine bir çözüm bulunabilir :D
Baharlığın da dengesini bulmak zor. Tabii ki kurtarıcı olduğu havalar var ama çoğu zaman ya ince ya kalın kalıyor. :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Sinema, tiyatro, kafe, kütüphane gibi yerlerde koltuğun ya da sandalyenin arkasına asarak monta yastık gibi uzanmak (yaslanmak) mümkün ve cidden çok rahat oluyor sırt açısından? AVM'ler de o kadar sıcak olmadığı için montun fermuarını açmak yeterli geliyor çoğu sefer.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sinema, tiyatro, kafe, kütüphane gibi yerlerde koltuğun ya da sandalyenin arkasına asarak monta yastık gibi uzanmak (yaslanmak) mümkün ve cidden çok rahat oluyor sırt açısından? AVM'ler de o kadar sıcak olmadığı için montun fermuarını açmak yeterli geliyor çoğu sefer.
Sinema, tiyatroda koltuklar genellikle bitişik olduğundan arkaya asmak olayı yalan maalesef. Yastık olarak kullanmak için de fazlasıyla büyük bedene sahibim herhalde. Yastık olarak koysam oturacak yer kalmaz çoğu zaman. :D

AVM'den AVM'ye değişiyor o durum. Bazılarının ısı dengesi gerçekten iyi ama bazısı fakirler ölsün der gibi açıyorlar ısıtmayı. :(

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sinema, tiyatroda koltuklar genellikle bitişik olduğundan arkaya asmak olayı yalan maalesef. Yastık olarak kullanmak için de fazlasıyla büyük bedene sahibim herhalde. Yastık olarak koysam oturacak yer kalmaz çoğu zaman. :D

AVM'den AVM'ye değişiyor o durum. Bazılarının ısı dengesi gerçekten iyi ama bazısı fakirler ölsün der gibi açıyorlar ısıtmayı. :(

Sinemalarda çok rahat asılıyor, önemli olan arkadaki koktukla aradaki mesafe olduğu için rahat oluyor ama tiyatro daha bitişik iç içe olduğu için ancak şehir tiyatroları gibi büyük salonlarda mümkün, diğer tiyatrolarda haklısın.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Mont giymeyi severim zira kilolu gösteriyor :A Zayıf olduğum için yazın dışarda gezerken özgüven eksikliği hissederim. Spora da üşendiğim ve ona verilecek parayı fuzuli gördüğüm için gitmiyorum. Yoksa istesem ben de protein basar ağzım yüzüm yer değiştirene kadar dumbell kaldırırım :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sevmem, bana hep ağırlık gelmiştir. Yazın mont ve bot olmadığı için artı seviyorum mesela. :)

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Mont severim ya her zaman güzel bir görünüm katar. Ama şu AVM ve sinema mevzusuna bende katılıyorum. Sıcak olunca elde taşımak hayli güç oluyor :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Çok severim kışı ve kışa ait herşeyi
Mont hafif uzun olacak pardesü tarzı eli cebe sokuk polat alemdar gibi dolaşacan ortalıkta :D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Eskiden çok severdim ama son yıllarda nedense üzerimden atmak istiyorum fazla soğuk olmayınca giymiyorum bile. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Espri yaptım da orda gaylere toplara özenecegime karakterde olsa vatan evladı bir karaktere özenilmesine tercih ederim

Kötü bir haberim var. Gayler de uzun pardesü tarzı giyinebilirler. :(

Şişme, kocaman montları ne zaman giydiğimi hatırlamıyorum bile. Kışa dair sevilecek en son şeylerden biri bence üst üste, kalın kalın giyinmek. Giyinmesi ayrı, soyunması ayrı dert. :A

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Mont giymeyi severim zira kilolu gösteriyor :A Zayıf olduğum için yazın dışarda gezerken özgüven eksikliği hissederim. Spora da üşendiğim ve ona verilecek parayı fuzuli gördüğüm için gitmiyorum. Yoksa istesem ben de protein basar ağzım yüzüm yer değiştirene kadar dumbell kaldırırım :A

Ayakta 2 kat çorap, onun üstüne bot, altta sıcak tutan içlik ya da eşofman altı, onun üstüne pantolon, üstte ince kazak, onun üstüne kalın kazak, onun üstüne resim1'deki gibi sıcacık tutan mont, ellerde deri ya da yün eldiven, kafada pamuk bere, onun üstüne montun kapşonu, çene hizasını 360 derece sımsıkı çevreleyecek atkı... Ve buz gibi havada kara basarken çıkan gıcır gıcır sesler, bembeyaz sokaklar, kar taneleriyle dolu gökyüzü, nefes verdiğinde oluşan buhar... Mutluluk nedir, mutluluk bunlardır.