MayısKralı'ndan Sezonun En'leri | 2015-2016 | Bölüm:1

MayısKralı

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
kirgin-cicekler-400x400.jpg

Konuyu görünce Aserat arkadaşımızın etkinliğinin kopyası diye düşünebilirsiniz ama Aserat'ın bu etkinlikten haberi var :A Bende onun bu etkinliğini kendi ödüllerimle devam ettireceğim. Umarım 5 bölümlük bu ödüllere yeterince ilgi gösterirsiniz. :)

Hemen adaylar ve kazananlara geçelim.

DRAM
En İyi Dizi

z4p3jg.jpg

Adaylar:
Kırgın Çiçekler (atv)
Kış Güneşi (Show Tv)
O Hayat Benim (FOX)
Hayat Şarkısı (Kanal D)
Paramparça (Star Tv)

Aday listesinin geneline bakarsak, Kırgın Çiçekler harici dizilerin sıkı takipçisi değilim, ancak hem tvde hemde netten takip ettiğim diziler listemde bulunuyor. Özellikle Hayat Şarkısı'ndaki küçük Hülya'yı büyük Hülya'dan daha çok sevdiğimi söylemeden edemeyeceğim. Her ne kadar listemde tutsamda Paramparça'nın 3. sezonun gereksiz, Kış Güneşi'ninde 18 bölüm sürmesinin az olduğunu düşünüyorum, özellikle son bölümleri çok kısaydı. O Hayat Benim'i Efsun Atahan için seyretsemde dram yönündede çok başarılı olduğunu düşünüyorum.

Ve listemin birincisi Kırgın Çiçekler.. Geçen yaz başlayan ancak başka bir dizi için bakmadığım diziydi Kırgın Çiçekler, ancak netten seyredince diziyi sevdiğim kadar Mesude, Neriman, Kemal, Nazan ve daha sonrasında Banu karakterlerinede kıl olmuştum. Ancak kış sezonuna geçtiğimizde vazgeçilmezim olan diziye iyice bağlanınca Kemal'siz, Neriman'sız bir dizinin olmayacağını düşünmeye başladım. Sezon boyunca kızlara her türlü kötülüğü yapan Nazan ise son bölümlerde adeta melek olmuştu.

Kazanan: Kırgın Çiçekler (atv)
İkinci: Kış Güneşi (Show Tv)

En İyi Erkek Oyuncu
4lVMjp.jpg

Adaylar:

Seçkin Özdemir (Acı Aşk)
Murat Yıldırım (Gecenin Kraliçesi)
Burak Özçivit (Kara Sevda)
Şükrü Özyıldız (Kış Güneşi)

Burak Özçivit, Kara Sevda'nın tekrarlarından izlediğim kadarıyla halihazır başarılı oyunculuğunun bu dizidede üstüne koyarak listemde ekranların en başarılı erkek oyuncuları arasına ismini yazdırdı.
Seçkin Özdemir, Acı Aşk dizisinde üstlendiği Bulut karakterini başarılıyla canlandırmış, Murat Yıldırım ise 15 bölüm sürerek hayal kırıklığına uğrayan dizideki en iyi unsurlardan birisiydi.

Ve listenin birincisi Kış Güneşi dizisinde iki karakteri (ikiz) karakteride layığıyla canlandıran Şükrü Özyıldız oldu.

Kazanan: Şükrü Özyıldız (Kış Güneşi)
İkinci: Murat Yıldırım (Gecenin Kraliçesi)

En İyi Kadın Oyuncu
qBNGJW.jpg

Adaylar:
İpek Karapınar (Kırgın Çiçekler)
Yağmur Tanrısevsin (Mayıs Kraliçesi)
Melisa Şenolsun (Tatlı Küçük Yalancılar)
Büşra Develi (Tatlı Küçük Yalancılar)
Aslı Enver (Kış Güneşi)
Burcu Biricik (Hayat Şarkısı)

İpek Karapınar, yetimhane kızlarını koruyan iyilik meleği Feride karakteri ile, Aslı Enver sevdiği adamın ikizini kocası sanan Nisan karakteri ile, Melisa Şenolsun ve Büşra Develi de sırasıyla anonim bir karakter -A nın tatlı küçük kurbanlarından Hande ve Selin karakterleri ile güzel bir performans sergilemişti. Bu ödülü ne yazık ki senaryonun vasatlığından performansını kesen Nehir Karakterini canlandıran Yağmur Tanrısevsine veremeyeceğimden ödülü müthiş oyunculuğuyla Hayat Şarkısın'dan Burcu Biricik kazandı.
Kazanan: Burcu Biricik (Hayat Şarkısı)
İkinci: Büşra Develi (Tatlı Küçük Yalancılar)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
6nvyN0.jpg

Adaylar:
Olgun Toker (Hayat Şarkısı)
Mehmet Aykaç (Kırgın Çiçekler)
Boran Kuzum (Muhteşem Yüzyıl: Kösem)
Alperen Duymaz (Tatlı Küçük Yalancılar)

Kırgın Çiçekler'de Nazan Hanım'ın oğlu, Eylül'ün sevgilisi rolünde olarak karşımıza çıkan Mehmet Aykaç bu rolde gerek şarkı söyleyişiyle gerek kavga sahneleriyle oyunculuğun bir bütün olduğunu tüm izleyicilere gösterdi. Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Akasya ile Açelya'nın ağabeyi Cesur'u canlandıran Alperen Duymaz ise dizinin final bölümünde gösterdiği performans ile tüm izleyicilerin ağzını açık bırakmıştı. Ve
Hayat Şarkısı'nın genllikle 'Sakin ol şeff' diyişiyle bilinen Mahir'i Olgun Toker, tıpkı Aserat'tada olduğu gibi benim listemdede kendine yer buldu. Ve ödülün kazananı ise Deli Mustafaya mükemmele yakın bir performansla hayat veren genç oyuncu Boran Kuzum oldu.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
r9NJ7M.jpg

Adaylar:

Birgül Ulusoy (Kırgın Çiçekler)
Aleyna Solaker (Kırgın Çiçekler)
Ceren Moray (O Hayat Benim)
Hülya Avşar (Muhteşem Yüzyıl: Kösem)
Hazar Motan (Kırgın Çiçekler)

Belkide listemde Çağla Irmak, Biran Damla Yılmaz gibi diğer Kırgın Çiçekler kızları yer alacaktı ancak, listemi tamamen Kırgın Çiçekler dizisiyle doldurmamak için diğer başarılı yardımcı oyuncuları ekledim.

Safiye Sultan'a hayat veren Hülya Avşar, komedide başarılı olduğu kadar dramdada başarılı olan Ceren Moray, Kırgın Çiçekler'in zengin bir hayat sürerken yetimhaneye düşen kızı Hazar Motan ve yine Kırgın Çiçekler'de başarılı bir oyunculuk sergileyen Aleyna Solaker listemde adaylık elde etmişken birinciliği yine Kırgın Çiçekler'in Emine Teyze'si tecrübeli oyuncu Birgül Ulusoy göğüsledi.

Kazanan: Birgül Ulusoy (Kırgın Çiçekler)
İkinci: Aleyna Solaker (Kırgın Çiçekler)

Okuduğunuz için sizlere teşekkür, ödül alan oyuncu ve dizileride tebrik ediyorum. :X

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Öncelikle böyle bir akıma öncü olduğum için kendime tebrikler. :A

Şaka bir yana, aday ve seçimler genel olarak iyi görünüyor. Bu arada özel mesajda Burcu Biricik'in oyunculuğuna hayran kaldığını söylemiştin, ama adaylığı kaçırmış galiba. Neyse, eline sağlık. :X
İşte Liste dediğin böyle olur :D @Aserat senden örnek alsın :A
Sen istiyorsun diye baştan aşağı Kırgın Çiçekler'le mi donatacağım yani? :A

MayısKralı

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710

Şaka bir yana, aday ve seçimler genel olarak iyi görünüyor. Bu arada özel mesajda Burcu Biricik'in oyunculuğuna hayran kaldığını söylemiştin, ama adaylığı kaçırmış galiba. Neyse, eline sağlık. :X

Orada bir hata olmuş, en iyi kadın oyuncu listesi zorlama oldu biraz onu unutmuşum hemen ekliyorum :A

İşte Liste dediğin böyle olur :D @Aserat senden örnek alsın :A
En İyi Yardımcı Oyuncu ödülünde Aleyna, Hazar'ı geçti buna ne diyorsun :A

En İyi Figüran ödülüde her dizide görünen bu teyzenin :A

@xemrexxx @Aserat @cookies @Çiğdem- @denizz19 @Forumdash

3.jpg

Son düzenleme:

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061

Yani bi zahmet :A

Orada bir hata olmuş, en iyi kadın oyuncu listesi zorlama oldu biraz onu unutmuşum hemen ekliyorum :A

En İyi Yardımcı Oyuncu ödülünde Aleyna, Hazar'ı geçti buna ne diyorsun :A
Senin uyduruk listende geçti. :A Gerçi ben de Merali daha çok seviyorum ama oyunculuk anlamında Hazar daha başarılı. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@MayısKralı seçtiğiniz dizilerden yapın oyuncu seçimlerini bence bölümlere koyduğun dizilerin oyuncularından yap konuda aday olmayan dizinin oyuncusu aday olmasın bence
mesala 5 dizi koymuşsun bu bölüme oyuncularda bu dizilerden seçilsin :F

MayısKralı

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
@MayısKralı seçtiğiniz dizilerden yapın oyuncu seçimlerini bence bölümlere koyduğun dizilerin oyuncularından yap konuda aday olmayan dizinin oyuncusu aday olmasın bence
mesala 5 dizi koymuşsun bu bölüme oyuncularda bu dizilerden seçilsin :F

Oyuncuyu seviyorum diye diziyi beğenmem. Bkz: Mayıs Kraliçesi :F