2016 Manchester by the Sea / Yaşamın Kıyısında - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Üçüncü sefer, olabilir. :) Dün gece Yotube'da Marlon Brando'dan (protesto ettiği için katılmamış) beri 'En İyi Erkek Oyuncu' Oscar'ını alanları izlemiştim. Usta oyunculara acayip bir ilgi var. Robert De Niro, Al Pacino, Clint Eastwood ve Morgan Freeman gibi isimler neredeyse 5 dakika boyunca ayakta alkışlanıyor. Denzel abi alırsa böyle bir alkışla karşılaşacağız demektir. Gerçi ikinci seferinde de baya bi alkış almıştı. İnsanların sanatçılarını onurlandırması ne güzel bir şey. :)
Bir tanesi yardımcı oyuncu o nedenle kazansa bile Daniel Day-Lewis'i yakalayamayacak, Jack Nicholson'ı yakalayacak. O nedenle imkanlar dahilinde. Casey Affleck gibi vasat biri kazanacağına Denzel abi alsın üçüncüyü. :)

Gösterilen saygı gerçekten güzel. Geçen yıl DiCaprio kazandığında da baya bir alkış kopmuştu. Muhteşemdi. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bir tanesi yardımcı oyuncu o nedenle kazansa bile Daniel Day-Lewis'i yakalayamayacak, Jack Nicholson'ı yakalayacak. O nedenle imkanlar dahilinde. Casey Affleck gibi vasat biri kazanacağına Denzel abi alsın üçüncüyü. :)

Gösterilen saygı gerçekten güzel. Geçen yıl DiCaprio kazandığında da baya bir alkış kopmuştu. Muhteşemdi. :)
Evet, DiCaprio'ya birikmiş bir özlem vardı. Bunca güzel filmleri olan bir adamın sonunda Oscar alması ''oh'' dedirtti. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sıkıcı değil ama bi numarası da olmayan bir film olmuş. Izlerken off çok sıkıcı baygınlık geçireceğim demedim hatta film içine çekti beni ama ne izledim niye izledim anlamadım. Bu filmi çekerken yönetmenin amacı neydi onu hiç bilemedim.

Senaryo güzel, çıkış noktası iyi konusuda güzel ama heyecan gerilim yada hüzün vb duygular yok filmde. Aslında kurguda güzel ama bir şeyler eksik işte. Fazla monoton sanırım sebebi bu.
Oyuncu kadrosu iyiydi. Lee, Randi, Patrick iyi seçilmiş. Bence Casey Affleck dozunda oynamış. Monoton bir insan rolüne yakışmış hatta baya iyi oynamış. Kendimi filmin içinde bulmanın bence tek sebebi Lee karakterine Casey Affleck'in cuk diye oturması.:) Ben sevdim oyunculuğunu. Diğer adaylardan Rayn ve Andrew'i izledim ve onlardan çok daha iyiydi.:)
Michelle Williams şahaneydi. Keşke biraz daha sahnesi olsaymış.

Sıkıcı olmayan ama akılda da kalmayacak iyi bir filmdi. 6.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sıkıcı değil ama bi numarası da olmayan bir film olmuş. Izlerken off çok sıkıcı baygınlık geçireceğim demedim hatta film içine çekti beni ama ne izledim niye izledim anlamadım. Bu filmi çekerken yönetmenin amacı neydi onu hiç bilemedim.

Senaryo güzel, çıkış noktası iyi konusuda güzel ama heyecan gerilim yada hüzün vb duygular yok filmde. Aslında kurguda güzel ama bir şeyler eksik işte. Fazla monoton sanırım sebebi bu.
Oyuncu kadrosu iyiydi. Lee, Randi, Patrick iyi seçilmiş. Bence Casey Affleck dozunda oynamış. Monoton bir insan rolüne yakışmış hatta baya iyi oynamış. Kendimi filmin içinde bulmanın bence tek sebebi Lee karakterine Casey Affleck'in cuk diye oturması.:) Ben sevdim oyunculuğunu. Diğer adaylardan Rayn ve Andrew'i izledim ve onlardan çok daha iyiydi.:)
Michelle Williams şahaneydi. Keşke biraz daha sahnesi olsaymış.

Sıkıcı olmayan ama akılda da kalmayacak iyi bir filmdi. 6.5/10
evet lee muhteşem bir sıkıcılıkta oynamıştı :) bende takdir ettim :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hiçte sıkılmadım ben. Ama yönetmen sıkmış o doğru.:S
ikili diyaloğlada ruh yoktu amca yeğen ilişkileri öyle havada kalmıştı birde o ergenin kızlarla oynaşması senaryoya eklenen bir yama gibiydi lee nin ise her hareketi ofsayttı yani kısaca filmi sevenlerine terkedip kaçayım ben :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
ikili diyaloğlada ruh yoktu amca yeğen ilişkileri öyle havada kalmıştı birde o ergenin kızlarla oynaşması senaryoya eklenen bir yama gibiydi lee nin ise her hareketi ofsayttı yani kısaca filmi sevenlerine terkedip kaçayım ben :)

Evet hiç cinsellik yaşanması bana da garip geldi.:F İnsanlara mundar gibi bakıyor.:F

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Kolay kolay sıkılmayan ben filmler ne kadar durgun olursa olsun yine de tahammül edebiliyorum. Bu filme de gece 2'de başladım ve İngilizce altyazı izledim. Keşke aklıma buraya bakmak gelseydi paylaşılan Türkçe altyazıyı görürdüm en azından. :A Bu duruma rağmen film durağanlığında akıp gitti. Yola çıkılan konu gayet tatmin edici ve güzeldi. Filmin dramını ve hikayesini güzel yedirmişler ki etkilendiğim sahneleri olan bir filmdi.

Hikayenin büyük şeyler vaad etmediğini hemen anlayabiliyorsunuz ama yine de hayatın içinden güzel tatlar barındırıyor. Yeri geliyor duygulandırıyor, yeri geliyor gülümsetiyor, yeri geliyor düşündürüyor. Söz gelimi sağlam bir hikaye yazılmış ve işlenmiş. Ama daha da iyi olabilirdi tabi söylemek lazım. Top class ayara çıkabilecekken bir tık aşağıda kalmış. Tatmin edici ve daha çok şeyin aydınlatıldığı bir final olabilirmiş. Yarım kalmış ve gösterilmeyen bazı durumlar olmuş bu şekilde. Yine de kötü değildi, büyük beklentim olmadan beklediğimi buldum filmden.

Casey Affleck bence müthiş oynamış. Duru ama bir o kadar da etkileyici bir performans. Açıkçası şu ana kadarki favorim diyebilirim. Yaşadığı o muazzam dramatik hadiseleri çok tadında ve etkileyici biçimde aktarmış bize. Keza Michelle Williams da çok gözükmese de gözüktüğü ve parladığı bir kaç sahne var ki adaylığı hak ettiğini direk anlıyorsunuz zaten. Güzelliğine hayran olduğum için zaten onu görmem yetiyor filmde. :) Genç oyuncu Lucas Hedges de çok iyi performans sergilemiş. Amca yeğen arasındaki değişik ilişkiyi ikisi de bize güzel aktarmış. Bazen samimi, bazen ters farklı bir ilişkiydi gerçekten.

Başarılı ve sağlam bir dramdı. Dram filmlerini çok seven biri olarak kaliteli işlenen dramları her daim takdir etmişimdir. Bundan da o tadı buldum diyebilirim. Güzel ve naif bir tatla izliyorsunuz ve sonunda da o naiflikte bitiriyorsunuz filmi. :)

8/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Arkadaşlar söylenebilecek çoğu şeyi söylemişler zaten, yorum yapma konusunda biraz geç kalmışım. Yinede kısaca bir kaç noktaya değineceğim. :)

Film durgun bir senaryoya sahip, öyle çok yüksek bir beklenti ile izlememek lazım. Yinede güzel mesajlar vermeyi başarıyor film.

Birazda oyunculuklara değineceğim. Casey Affleck çok başarılı bir performans sergilemiş. Dramatik sahnelerde duyguyu biz izleyenlere geçirmeyi kesinlikle başarıyor.

Kısacası başarılı bir dram filmi. Oyunculuklar başarılı. Söylenmesi gereken diğer şeyleri izleyen diğer arkadaşlar zaten söylemişler.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Acıklı bir hikaye dramatize edilmeden sade bir şekilde anlatılmış. Ama film bu haliyle insanın içine işlemiyor maalesef. Yoksa böyle bir konuda yönetmen istese izleyenleri salya sümük ağlattırabilirdi.

Casey Affleck'i ben beğendim bu filmde. O da film gibi abartılı olmayan bir şekilde iyi canlandırmış karakterini. Yeğenini oynayan çocuk da iyiydi. Çocuğun babasının ölümünden sonra verdiği tepkiler de bir garipti yalnız. Pek üzüldüğünü göremedik aklı fikri oynaştaydı genelde :D Ergenlik çağındaki biri için böyle olması gerekiyormuş herhalde. Michelle Williams da filmdeki rolü fazla olmamasına rağmen oynadığı yerlerde başarılı peformans sergilemiş. Özellikle Lee ile yıllar sonra karşılaştıkları sahnede müthişti.

6.5/10