Müziğin Yolculuğu 11.Bölüm (2004 Yılının Hit 40 Parçası- Part 1)

Yılın en iyi şarkıları sizce hangileri ?

• Kullanılan toplam oy
    21
  • Anket kapatılmış .

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Efsane 2004 e özel 40 parçamız bu hafta sizlerle olacak öncelikle part 1 -20 şarkı geldi dinleyip oylayabilirsiniz anket bittiğinde part 2 -diğer 20 şarkı gelecek bu yıl 2 tane yılın şarkısı seçilecek :Z

Gülşen - Of Of: Şarkıcının 4.stüdyo albümünün ismini taşıyan parça büyük hit olmuş yılın şarkısı seçilmiştir.Gülşen ayrıca pop kadın ödülüde almıştır.

Serdar Ortaç - Beni Unut:Beni Unut/Çakra yılın en çok satan albümü olmuş ve ödül almıştır.Ayrıca albümün en çok ses getiren şarkısı Beni Unut'a ilk klip çekilmiş ,şarkı yıla damga vurmuştur. Serdar ortaç kariyerinde 2.kez kral tv ödüllerinde pop erkek ödülünü kazanmayı başarmıştır.

Mustafa Sandal - İsyankar:Ep tarzında hazırlanan iste albümünden çıkan İsyankar yıla damga vurmuş,Avrupada'da ses getiren şarkı MTV top 10 listesinde 1 numara olmuş,Musti Almanyada altın plak kazanan türk şarkıcı ünvanını hala korumakta.

Hande Yener - Kırmızı: Şarkıcının 3.stüdyo albümü olup 400.000 sattı. MÜYAP tarafından altın sertifika ile ödüllendirildi,Kırmızı şarkısı yıla damga vururken,birçok haftalık listenin ilk üç sıralaması içinde yer aldı.

Burcu Güneş - Ay Şahit: Şarkıcının 3.stüdyo albümünün çıkış parçası olup hitlerinden olmayı başarmıştır.Albümün toplam satış miktarı ise 300.000'dür

Ayça - Yıkılıyor:Çıkış parçası olan yıkılıyor ile üne kavuşan şarkıcı Degajeme sözüyle özleşmiştir. Çetin Tekindorun yeğenidir.

Zeynep Casalini - Duvar: şarkıcı çıkış yapan kadın ödülünü kazanmıştır.Sezen Aksu şarkısı olup, Çekilen video klibi uzun bir dönem listelerde yer almış, MTV World Chart Express programında şarkıcıya birincilik getirmiştir.

Pamela - İstanbul:Rock kadın seçilen şarkıcı özellikle söz ve ezgileri bir anda kitlelerin diline yerleşiveren İstanbul isimli şarkı ile büyük başarı elde etmiştir.

Yalın - Zalim:ilk albümü olup ,4 ay gibi kısa bir sürenin sonunda 500.000 satış barajını aşmıştır.Şarkıda yıla damga vururken Yalın çıkış yapan erkek seçilmiştir.

İsmail Yk - Şappur Şuppur: Albüm ’1.250.000 ile en çok 2.satan olmuş, Şappur Şuppur şarkısı ve klibi ile babaların yaramaz çocuğu,annelerin yakışıklı evladı,gençlerin sevgilisi ve çocukların kahramanı olmuştur.

Tarık Mengüç - Şakşuka:ilginç giyimi , kıyafeti , saçı , makyajı ve tarzı ile ilgi çeken şarkıcı, Şakşuka şarkısıylada yıla damg vurmayı başarmıştır.

Emre Altuğ - Bu Kadar Mı:Şarkıcının 3.stüdyo albümünün çıkış parçası olup, yaz aylarının kısa zamanda en çok çalınan parçalarından olmuştur.

Mahsun Kırmızıgül feat Cem Karaca - Hayat Ne Garip:Sarı Sarı - Başroldeyim albümünün bu şarkısında,Mahsun,Cem Karaca ile düet yapmıştır.Yılın en anlamlı şarkılarından,olup,şarkının kaydından 17 gün sonra Cem Karaca hayatını kaybetmiştir.Allah tekrardan rahmet eylesin :(

Gece Yolcuları - Ölümde Var:Grubun ismini taşıyan ilk albümleriyle başarı sağlamışlar.Ölümde Var çok beğenilmiştir.

Manga - Bir Kadın Çizeceksin: Grup isminide taşıyan ilk albümlerinin önemli şarkısı Bir Kadın Çizeceksin. FIFA 2006 oyununda soundtrack olarak seçilmiştir.

Mor ve Ötesi - Cambaz:En iyi grup ödülünü kazanmışlardır.Albüm,Türkiye'de en çok satan rock albümü unvanına sahiptir.Satış miktarı ise 500.000 civarındadır.

Candan Erçetin - Melek: Albüm isminide taşıyn şrkı Yılın büyük hitlerinden olmuştur.Albüm Türkiye'de D&R tarafından hazırlanan çok satan albümler listesine ,bir numaradan giriş yaptı ve toplam beş hafta listenin zirvesinde kaldı

Gülben Ergen - Kandıramazsın Beni: 600.000 satış grafiği ile yılın en çok satan 3.albümü oldu.Şarkı hit olurken Gülben Arabesk/Fantazi kadın ödülünü aldı.

Özcan Deniz - Canım: Şarkıcının sekinci Albümü olan Ses ve Ayrılık'ın en çok ses getiren şarkısı olup yılında sevilenlerinden olmuştur.

İbrahim Tatlıses - Aramam: Albümün en çok ses getiren şarkılarından olmuş şarkıcı bir çok kez aldığı gibi bu yılda'da Arabesk/Fantazi erkek ödülünü almıştır.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,465
Puanı
1,061
ay bu yılı nasıl atlatmışız biz o ka berbat şarkı var bir o kdar da süper şarkı var :F oylarımı kullandım

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060
Kırmızı,isyankar kandıramazsın beni mahsunun şarkısı,melek zalim duvar beni unut
şarkıları süperdi çok sık dinlediğim şarkılardı :D

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Şarkılarla ilgili detaylı yorumu daha sonradan yaparım çok iyi şarkılar Burdada bulunuyor:)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ay bu yılı nasıl atlatmışız biz o ka berbat şarkı var bir o kdar da süper şarkı var :F oylarımı kullandım
aa hadi oradan sende bee zaten of of ve zalimi beğenmeden 2004 yılını çok boş geçirmişsin vlla üzüldüm senin adına ayoll :A :A :A

Mahsun dışındaki tüm şarkıları bildiğimden hepsini işaretledim. :A
Bilmediklerini racaptan dinleyip değerlendirebilirsin çok anlamlı bir şarkıdı özellikle senin tarzınaa uygun :A :A :A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,465
Puanı
1,061
aa hadi oradan sende bee zaten of of ve zalimi beğenmeden 2004 yılını çok boş geçirmişsin vlla üzüldüm senin adına ayoll :A :A :A

Bilmediklerini racaptan dinleyip değerlendirebilirsin çok anlamlı bir şarkıdı özellikle senin tarzınaa uygun :A :A :A
@yatutarsa ve @Bully i sevmem pek ondan :A 7tane şarkı seçmişim daha ne istiyon hepsine mi oy vereyim :F bu sene yıldız yok mu.s

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061

Dinledim hatırladım ama sevmedim .ss

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@yatutarsa ve @Bully i sevmem pek ondan :A 7tane şarkı seçmişim daha ne istiyon hepsine mi oy vereyim :F bu sene yıldız yok mu.s
İstersen 1 taane seç ayoll berbat şarkılar yorumuna tepki gösterdim ben :A

özcaan denizin bile iyi olduğu bir yıl düşün yanı ayoll :A

part 2 de gelecek bu bitince :A :A :A

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,316
Puanı
264
Çok vasat şarkıların oldugu bir yılmış. Dönüp baktığımda hala dinlenilebilir bulduğum şarkı sayısı üçü geçmedi. Gülşen ve Of Of ile baya sallamıştı ortalığı ama Gülşen'in daha sonraki yıllarda çok daha iyi şarkıları oldu. O dönem lisedeydim, Mor ve Ötesi ve Manga çılgınlığı sarmıştı gençleri. Öte yandan Zeynep Cassalini nin Duvar'ı da Marş gibi herkesin dilindeydi. Yalnız Deniz Arcak'ın Eyvallah şarkısının olmaması şaşırttı beni. Ikinci partta olur diye umuyorum. Kesinlikle o Yılın en iyisi oydu.

Oylarimi Mor ve Ötesi, Manga, Zeynep Cassalini, Yalın ve Gülşen den yana kullandım. Emeğine sağlık @Çiğdem-

Son düzenleme:

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Türk Pop'unun en efsane yılına geldik demek :D 2 şarkı dışında tüm şarkılara oy verdim, her birinin ayrı ayrı anısı var bende, emeklerine sağlık @Çiğdem- gerçekten çok iyi geldi çocukluğumuzun unutulmaz parçalarını tekrar tekrar dinlemek, daha dün gibi aklımızda bu şarkılar, zaman ne çabuk akıp gitmiş..

Serdar'ın en popüler yıllarından biriydi, zaten 2004'ten 2010'a kadar altın çağını yaşadı bence. Beni Unut albümüyle en iyi pop erkek ödülünü sonuna kadar hak etmişti :D

Yalın - Zalim, diyecek söz yok zaten tek kelimeyle efsane,Yalın'ı Yalın yapan parça, buradan @mrt-06 ve Minik Serçe'sini bir kez daha kınıyorum. ss

Gülşen'i Of Of parçasıyla sevmiştim ben zaten, 90'lı yıllarda müzik yaptığını sonradan öğrenmiştim :A

Musti - İsyankar en hit parçalarından tabii severiz, gerek Türkiye'de gerek Avrupa'da olay olmuştu, @Çiğdem- 2 sezon boyunca MusicSurvivor'da kullanamadığına yansın :A

Ayça hanıma büyük hayranlık besliyorduk zamanında, dimi @destere :A Keşke bu başarısının devamını getirebilseydi. ss

Şappur Şuppur, İstanbul, Bir Kadın Çizeceksin ve Şakşuka parçalarını da severek dinlerdik. Ay Şahit ve Kırmızı da zaten efsanedir.

Gülben Ergen'in albümü vardı bizde, arabada sürekli dinlerdik, Kandıramazsın Beni, Uçacaksın ve Küt şarkıları favorimdi :D Kardeşim daha bebekti, Uçacaksın parçasını sadece kendi söylemek isterdi, ben de gıcıklığına söyler ağlatırdım onu :A

Ölüm de Var gibi muhteşem bir slow sadece 2 oyda kalmış? Buradan @denizz19 kardeşimi tebrik ediyorum müzik zevkinden dolayı :A @mrt-06 da geldiğinde oy verir, Gece Yolcuları Hayat Bilgisi'nde çalardı baya :D

Emre Altuğ'u da severdik, klipteki sarışın hatun yıllar geçse de unutulacak gibi değil :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Türk Pop'unun en efsane yılına geldik demek :D 2 şarkı dışında tüm şarkılara oy verdim, her birinin ayrı ayrı anısı var bende, emeklerine sağlık @Çiğdem- gerçekten çok iyi geldi çocukluğumuzun unutulmaz parçalarını tekrar tekrar dinlemek, daha dün gibi aklımızda bu şarkılar, zaman ne çabuk akıp gitmiş..

Serdar'ın en popüler yıllarından biriydi, zaten 2004'ten 2010'a kadar altın çağını yaşadı bence. Beni Unut albümüyle en iyi pop erkek ödülünü sonuna kadar hak etmişti :D

Yalın - Zalim, diyecek söz yok zaten tek kelimeyle efsane,Yalın'ı Yalın yapan parça, buradan @mrt-06 ve Minik Serçe'sini bir kez daha kınıyorum. ss

Gülşen'i Of Of parçasıyla sevmiştim ben zaten, 90'lı yıllarda müzik yaptığını sonradan öğrenmiştim :A

Musti - İsyankar en hit parçalarından tabii severiz, gerek Türkiye'de gerek Avrupa'da olay olmuştu, @Çiğdem- 2 sezon boyunca MusicSurvivor'da kullanamadığına yansın :A

Ayça hanıma büyük hayranlık besliyorduk zamanında, dimi @destere :A Keşke bu başarısının devamını getirebilseydi. ss

Şappur Şuppur, İstanbul, Bir Kadın Çizeceksin ve Şakşuka parçalarını da severek dinlerdik. Ay Şahit ve Kırmızı da zaten efsanedir.

Gülben Ergen'in albümü vardı bizde, arabada sürekli dinlerdik, Kandıramazsın Beni, Uçacaksın ve Küt şarkıları favorimdi :D Kardeşim daha bebekti, Uçacaksın parçasını sadece kendi söylemek isterdi, ben de gıcıklığına söyler ağlatırdım onu :A

Ölüm de Var gibi muhteşem bir slow sadece 2 oyda kalmış? Buradan @denizz19 kardeşimi tebrik ediyorum müzik zevkinden dolayı :A @mrt-06 da geldiğinde oy verir, Gece Yolcuları Hayat Bilgisi'nde çalardı baya :D

Emre Altuğ'u da severdik, klipteki sarışın hatun yıllar geçse de unutulacak gibi değil :A
Çok vasat şarkıların oldugu bir yılmış. Dönüp baktığımda hala dinlenilebilir bulduğum şarkı sayısı üçü geçmedi. Gülşen ve Of Of ile baya sallamıştı ortalığı ama Gülşen'in daha sonraki yıllarda çok daha iyi şarkıları oldu. O dönem lisedeydim, Mor ve Ötesi ve Manga çılgınlığı sarmıştı gençleri. Öte yandan Zeynep Cassalini nin Duvar'ı da Marş gibi herkesin dilindeydi. Yalnız Deniz Arcak'ın Eyvallah şarkısının olmaması şaşırttı beni. Ikinci partta olur diye umuyorum. Kesinlikle o Yılın en iyisi oydu.

Oylarimi Mor ve Ötesi, Manga, Zeynep Cassalini, Yalın ve Gülşen den yana kullandım. Emeğine sağlık @Çiğdem-
tşşkler @soo bu yıl daha bitmedi ayoll part 2 de gelecek yine 200 den 20 şarkı daha yanı bu bölümde 40 şarkı hatırlamıs olucaz :F

Çok teşekkürler öncelikle vakit ayıırp baktığın için @Bully :bhr: :bhr::bhr:

çoğu şarkının anısı vrdır bendede ayrı ayrı beğenmeyenler büyük ihtimalle pamela , ayçaa gibi şarkılcılardan şeyy etti ama o yılında en büyük hitleriydi bu şarkılar ben bilee seviyordum yanı :A :A :A

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
tşşkler @soo bu yıl daha bitmedi ayoll part 2 de gelecek yine 200 den 20 şarkı daha yanı bu bölümde 40 şarkı hatırlamıs olucaz :F

Çok teşekkürler öncelikle vakit ayıırp baktığın için @Bully :bhr: :bhr::bhr:

çoğu şarkının anısı vrdır bendede ayrı ayrı beğenmeyenler büyük ihtimalle pamela , ayçaa gibi şarkılcılardan şeyy etti ama o yılında en büyük hitleriydi bu şarkılar ben bilee seviyordum yanı :A :A :A
Keşke sevmeseydin nazarın değmiş ikisine de, ortadan kayboldular sonra. ss

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
biri gülşene su döksün kız yaniyi :)

ayçanın peşindeki bıyıklıdanda nefret ediyorduk hatta:) kendimize takma bıyık takıp bıyıklarımızı ekrana sürüyorduk kız etkilensin diye :)) şimdi nerden hatırlattın :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Zeynep Casalini - Duvar
Gece Yolcuları - Ölüm de Var (@Çiğdem- birde unut beni vardı o hangi yıla aitti:))
@xemrexxx @Bully burda vatandaş dağların ardında ne var diyo ?:) ben tam anlayamadım orasını ? :)
Mahsun Kırmızıgül feat Cem Karaca - Hayat Ne Garip
Gülşen - Of Of
Burcu Güneş - Ay Şahit
Ayça - Yıkılıyo
Hande Yener - Kırmızı
Candan Erçetin - Melek
Pamela istanbul
Emre Altuğ - Bu Kadar Mı

@dosimosi @vadikızı zeynep casaliniye oy vermeyi unutmayın :)

Son düzenleme:

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Zeynep Casalini - Duvar
Gece Yolcuları - Ölüm de Var (@Çiğdem- birde unut beni vardı o hangi yıla aitti:))
@xemrexxx @Bully burda vatandaş dağların ardında ne var diyo ?:) ben tam anlayamadım orasını ? :)
Mahsun Kırmızıgül feat Cem Karaca - Hayat Ne Garip
Gülşen - Of Of
Burcu Güneş - Ay Şahit
Ayça - Yıkılıyo
Hande Yener - Kırmızı
Candan Erçetin - Melek
Pamela istanbul
Emre Altuğ - Bu Kadar Mı

@dosimosi @vadikızı zeynep casaliniye oy vermeyi unutmayın :)
Ölüm de var sonunda gülüm de var
Dağların arkasında yar ah yar

Parlaklardan bir tek Emre Altuğ'a oy vermişsin, onun da sebebi belli gerçi :A Hayran kaldın demek adamın sanatına. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ölüm de var sonunda gülüm de var
Dağların arkasında yar ah yar

Parlaklardan bir tek Emre Altuğ'a oy vermişsin, onun da sebebi belli gerçi :A Hayran kaldın demek adamın sanatına. :)
teşekürler açıklama için:) dağların ardı kaktüs şeklinde şeylerle dolu sandım bir an orası tam anlaşılmıyor kolay kolay:))
emre altuğ da sadece klipteki sarı şey değil, şarkının temposuda iyiydi :)

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
teşekürler açıklama için:) dağların ardı kaktüs şeklinde şeylerle dolu sandım bir an orası tam anlaşılmıyor kolay kolay:))
emre altuğ da sadece klipteki sarı şey değil, şarkının temposuda iyiydi :)
Sandalyeye oy vermemişsin oklava darbelerine hazırla şimdiden kendini :)