Klasik Lost - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Televizyon tarihinin en unutulmaz dizilerinden biri olan Lost, 2004 ve 2010 yılları arasında ABC'de ekranlara gelmişti.

En iyi dizi ödülü dahil 10 Emmy ödülü ve bunun dışında da aldığı pek çok ödül, reyting rekorlarıyla efsaneleşen diziyle ilgili yorumları burada yapabilirsiniz.

Not: Bu başlık 16 Şubat 2015'te açılmış olup önceki yorumlarla birleştirilmiştir.

LostPoster.jpg

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 1x1,2,3,4,5,6

daha yeni başlıyorum önümde uzuuun bölümler var :D
çinli ablamız ingilizce biliyor muymuş :eek: o ka uğraştırdı adamları. kocasından ayrılabilseydi binmeyeceğdi uçağa.

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Öyle çok kötü değil ya o gözle izleme. Ben de izlerken biliyordum sonuyla ilgili konuyu ama hiç problem olmuyor. Özellikleri ilk sezonları harika. Gizem konusunu bu kadar iyi işleyen bir dizi daha görmedim. Sırf sonu kötü deniyor diye izlemeyen çok şey kaçırıyor. :):)
dizinin finaliyle ilgili bir senden bu kadar olumlu yorum okudum :D dexter ın finali yorumlarına bakarken hep lost un da ne kadar kötü bir finali olduğundan bahsediliyordu. :D keşke bu kadar ertelemeseydim başlamamı.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
dizinin finaliyle ilgili bir senden bu kadar olumlu yorum okudum :D dexter ın finali yorumlarına bakarken hep lost un da ne kadar kötü bir finali olduğundan bahsediliyordu. :D keşke bu kadar ertelemeseydim başlamamı.
Ben de olumlu değilim, son sezonlarda dizi gerçek düştü ama bütün olarak baktığımda hala en iyi dizilerim arasına rahatlıkla koyabiliyorum Lost'u. Pek çok kişide koyuyor zaten. :):)

Kötü dizi finalinde maalesef yeni ölçü Dexter olacak gibi. :(

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 2*24 | Sezon Finali
ulan michael :S senin de oğlunun da köküne kibrit suyu. inşallah batar o tekne de temelli kurtuluruz senden. Ben adamdan nefret ettikçe sahneleri artıyor şaka gibi. :D
Diğerleri hakkında hala net bir şey bilmiyoruz. Başlarındaki adam Desmond'ın eski ortağı (b) o ölmemiş miydi? ayrıca Des'in tekneyi aldığı kişi Libby değil miydi, adı Elizabeth miymiş?
İki sezon geçti hala cevap yok sadece sorular var :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 2*24 | Sezon Finali
ulan michael :S senin de oğlunun da köküne kibrit suyu. inşallah batar o tekne de temelli kurtuluruz senden. Ben adamdan nefret ettikçe sahneleri artıyor şaka gibi. :D
Diğerleri hakkında hala net bir şey bilmiyoruz. Başlarındaki adam Desmond'ın eski ortağı (b) o ölmemiş miydi? ayrıca Des'in tekneyi aldığı kişi Libby değil miydi, adı Elizabeth miymiş?
ekleme:
uçak 22 eylül de düşmüş yani benim doğumgünümde :eek:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Lost 2*24 | Sezon Finali
Maşallah baya ilerlemişsin. :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 3x23 (Sezon Finali)
Ulan bu senaristler damn idiot Locke'u bilmem kaç kere kurtardılar sakat ayağını iyileştirdiler kurşun yedirip kurtardılar yeter ölsün artık şu adam :q

Flash foward diyolla sanırım geleceke ilgili dönüşlere? Adadan kurtuluyorlar gaiba ama Jack balataları sıyırmış (b) Herhalde Ben'in dediği doğru gelecek olanlar hayırlı kişiler değil. :D

veee yürekler dağlandı. :T dağ gibi Charlie'm öldü. :( Seni öldüren senaristlerin kalemleri kırılsın, bilgisayarlarına virüsler musallat olsun tükenmişlik sendromuna yakalansınlar inşallah :T: Hiçbir dizileri tutmasın bir daha :D Claire ve Aaron'a bir şey olmasa bari. Adam onlar için kendini feda etti. [HASHTAG]#RIPCharlie[/HASHTAG]

sözlerimi senaristlere ithafen gülbaharımın bedduasıyla tamamlamak istiyorum:
Ekleme:
Jack'e sakal+gözlük çok yakışmış. :D
jack.png

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ahaha :X Öyle bakmamak gerek.
Locke olmadan da gayet devam ederdi diziyi. Adamı gördükçe bu diziye niye devam ediyorum diyorum kendi kendime:F
Zaman zaman benim de kızdığım hareketleri vardı doğrusu ama genel olarak dizide açık ara en sevdiğim karakter olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :D

Lider olarak Jack'i sevmemem de bunda etkendir.

Valla Lost düşününce tekrar izleyesim geldi diziyi. Çok iyiydi ya. Sadece Locke değil Hurley'si, Desmond'ı, Fransız kadını, Charlie'si, Claire'ı, Benjamin'i ile efsane diziydi. :(

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Zaman zaman benim de kızdığım hareketleri vardı doğrusu ama genel olarak dizide açık ara en sevdiğim karakter olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :D

Lider olarak Jack'i sevmemem de bunda etkendir.

Valla Lost düşününce tekrar izleyesim geldi diziyi. Çok iyiydi ya. Sadece Locke değil Hurley'si, Desmond'ı, Fransız kadını, Charlie'si, Claire'ı, Benjamin'i ile efsane diziydi. :(
benim açık ara en sevdiğim karakterimi harcadılar çabucak küsüm ben diziye. :D

jack bence iyiydi ama son hareketleri benim de hiç hoşuma gitmiyor, juliet e hiç güvenmiyorum hala others'dan biri olduğu inancındayım sarı çiyanın. :D

genel olarak iyi dizi tabii. desmond ı da severim "bırada" demesi çok güzel. :D claire ı da sevmiyorum tam bir kezban kendisi. fırsatını buldukça trip atıyordu charlie ye :T:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 4x13 (Sezon Finali)

İlk 4 sezonun en iyi finaliydi. Birkaç ayrıntı değiştirilseydi dizinin finali bile olabilirdi gayet de güzel olurdu. :)
Adadan bir şekilde kurtuldular, güzel bir hikaye de uydurdular eğer hepsinin adaya geri dönmesi gerektiği gibi bir şey ortaya çıkmasaydı ve adanın yeni yerinde insanlara ne olduğu falan gösterilseydi güzel bir final olabilirdi.

Others için üzüldüm artık Locke gibi bir liderleri var. :( Ben bile daha iyiydi. :D Neyse fazla yüklenmeyeceğim Locke'e bu sezon :A Ben demişken adanın yerini değiştirdiği sahne güldürdü. :X

[HASHTAG]#RIPJin[/HASHTAG] :( Jin'in ölümüne üzüldüm yaa keşke o da binebilseydi helikoptere. Hep bu Michael ve oğlu Walt yüzünden :bağır: Bir de trip atıyor kimse gelmemişmiş görmeye senden kurtulduklarına şükrediyorlardır :F

Penny ve Desmond sonunda buluştu :Z Çok sevindim birbirlerini bulmalarına. Gemidekiler "Widmore" deyince önce bir heyecanlandım baba Widmore sandım ama sesinden tanıdım Penny'yi :D Eğer o olsaydı muhtemelen öldürtürdü bottakileri.
10/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 5x6
Dizi hala iyi gidiyor günde 6 bölüme devam ediyorum ama ilk 4 sezondaki o tat yok :(
Uçak kazası alışkanlık yaptı bizimkilerde :p Jin ölmemiş :Z

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 5x12
Diziyi artık sorgulamayı bıraktım sadece izliyorum :F
ellerin dert görmesin desmond reyiz. :D
canavar, ben e kızı şeklinde göründü galiba (b)
caesar dan daha iş çıkardı erkenden harcadılar adamı. :(
ana lucia kılıklı hanımefendi pilota niye şiddet uyguladı ki altı üstü vats goin on dedi adam :D

jack kate hurley ve diğerleri aynı uçaktaydı ama üçü yetmişlerde iken ve ana adada iken diğerleri diğer adada ve zaman yolculuğuna maruz kalmadı mı??
bu richard efendi de bir tuhaf hiç yaşlanmıyor adam?

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Yaklaşık en son 10 ay önce izlemiştim Lost'u hdd'ime ulaşamadım henüz idare edeceğiz yine yavaştan. :(

Lost 1x14

Kadroyu özlemişim, ama hala sırf Boone gibi gıcık garip bir insanı nasıl olurda diziye aldılar merak ediyorum, kadroya bakıldığında tam uygun karakterler var bir o hariç, anca vampir dizilerinde oynar o halde. :(

Köpek ararken claire'yi buldular, bende kim bu claire diyordum bölüm başından beri unutmuşum, lost güzellerinden görünce hemen hatırladım tabi. :cool:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 5x17 (Sezon Finali)
Bilmem kaç bölümdür Jacob aşağı Jacob yukarı bekledik bekledik durduk iki bölüm görebildik sadece. :( Görür görmez bir yerden tanıdık geliyor dedim ama ilk başta çıkaramamıştım. Sonradan hatırladım Jacob, Dexter'daki Rita'nın eski kocası Paul'müş :D Dexter'da oyunculuğunu fark etmemiştim bu kadar gerçekten çok iyi oynadı oyuncu. Üzüldüm ölmesine.

Heykelin gölgesinde yatan'ı da öğrenmiş olduk.

Meğer bizim Locke Locke değilmiş :eek: Adam kaç yıl önce dedi bilmiyorum ama dediğini yaptı sonunda öldürttü Jacob'ı. Bu adam Locke olabildiyse herhalde tapınaktaki de Ben'in kızı değildi o da oydu (b)

Benjamin'in Jacob ile konuşması güldürdü. Resmen terk edilen eski sevgili triplerindeydi :D Bir "Beni beni, Benjamin'inini!" demediği kaldı :F

Hidrojen bombası heyecanlandırdı. En sonunda Juliet patlatabildi, beyaz ışık çıktı patlayınca. Beyaz ışık zaman yolculuklarında çıkıyordu belki de gelecek sezon ilk bölüm Jack'in, Rose'a söz verdiği yerden başlar. :D

Rose ve Bernard nasıl hem Others hem de Dharma tarafından fark edilmeden yaşayabilmiş üç yıl? :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 6x16
17 ve 18 birleşikmiş yani finalden önceki son durak..
O şey Adayı yok ettiği için mi Jack falan sezonun başında türbülanstan çıkıp Los Angeles'a inebildiler (b)
6x15 çok aydınlatıcı bir bölümdü. Jacob'ın geçmişini hep merak ediyordum. Canavar'ın kaynağını da öğrendik. Boşuna sakın oraya girme dememiş Jacob'a o kadın. Bunlar da ne sırlı sırlı konuşuyorsa desene be kadın oraya girersen canavar çıkar diye.ss
1. sezonda gördüğümüz Adem ve Havva, Adem ve Havva değilmiş meğer :) Flashback çok güzeldi..
Jack, yeni Jacob oldu ama adayı koruyamayacak anlaşılan. :D
Bütün ekip LA'de yeniden birarada bir dizi daha yapılır oradan :X
Ana Lucia'nın da görünmesini bekliyordum iyi oldu görmek. Sanırım bir tek Mr Eko'yu göremedik bir daha.
6. sezon 5'ten daha iyiymiş bence, ilerleyişi de güzel de finalde mi baya batıracaklar acaba :X

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Lost 6x17,18 (Final)
Gönül isterdi ki efsane diziyi efsane bir finalle uğurlayayım ama gönlümün istediğiyle kaldı :D
Diziye başlamadan önce final hakkında çok çok kötü yorumlar duymuştum. Kötü olduğu doğru ama çok sevdiğim bir diziydi toz konduramadığımdan söylendiği kadar da kötüydü diyemeyeceğim. :D
Her karakterin flashback'leri vardı çok iyiydi, duygulandırdılar. :( En sevdiğim karakter Charlie'yi yeniden görmek de çok iyiydi.. Claire deyişini özlemişim reyizin. :D Adada söylediklerinin aynılarını söyledikleri sahneler de güzeldi. Shannon görünmemişti bu sezon o da yeniden geldi. Ana Lucia ve Libby de. Mr Eko'ya bir şey bulamamışlar mı ki. :D Michael da yoktu o toplandıkları yerde (b) Cennete gidememiş anlaşılan, sevindim :F
Keşke 4. sezonda bitseymiş de "çok iyi diziydi ama" yerine sadece "çok iyi diziydi" olarak anılsaydı. :D
Son olarak ekleyeceğim:
Jack'in gözlerinin açılmasıyla başlayan dizi, yine Jack'in gözlerinin kapanmasıyla bitti manidar.. :)
Her şeye rağmen özleyeceğim bir dizi olacak, çok alışmıştım her gün Lost maratonu yapmaya :/
8/10

Son düzenleme:

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Lost 6x17,18 (Final)
Gönül isterdi ki efsane diziyi efsane bir finalle uğurlayayım ama gönlümün istediğiyle kaldı :D
Diziye başlamadan önce final hakkında çok çok kötü yorumlar duymuştum. Kötü olduğu doğru ama çok sevdiğim bir diziydi toz konduramadığımdan söylendiği kadar da kötüydü diyemeyeceğim. :D
100 küsürden fazla bölümden sonra resmen "qandırdık zaaa xd" der gibi bir finalle bitirdiler canım diziyi. :(
Üst yoruma baktım da uçak nasıl kaza yapmamış diyorum meğer yalanmış ya la koca altı sezon. :( Önceden izleyenler sürekli cevaplanmayan sorular olduğunu söylerlerdi ama aslında hepsinin o kazada öldüğünü ve bu yaşananların Jack'in hayali/rüyası artık ne denilirse o olduğu düşünürse otamatikman her şeyin cevabı da çıkıyor. Bir soru yok ki aslında cevabı olsun. Çok kolaya kaçtılar. Böyle diziyi gizem yumağına çevirmeselerdi keşke.
Hiçbir şey aslında yaşanmamış olduğundan "Locke kılığındaki canavar niye birden öldürülebilir oldu, Jack o bıçak yarasıyla nasıl kan kaybından ölmeden o kadar atraksiyon yaşadı ve o sarı ışığın içinden nasıl çıktı" gibi soruları sormuyorum :D
Biraz da iyi şeylerden bahsedeyim. :D Son sahneye kadar benim gerçekten beğendiğim bir final gibiydi. Her karakterin flashback'leri vardı çok iyiydi, duygulandırdılar. :( En sevdiğim karakter Charlie'yi yeniden görmek de çok iyiydi.. Claire deyişini özlemişim reyizin. :D Adada söylediklerinin aynılarını söyledikleri sahneler de güzeldi. Shannon görünmemişti bu sezon o da yeniden geldi. Ana Lucia ve Libby de. Mr Eko'ya bir şey bulamamışlar mı ki. :D Michael da yoktu o toplandıkları yerde (b) Cennete gidememiş anlaşılan, sevindim :F
Keşke 4. sezonda bitseymiş de "çok iyi diziydi ama" yerine sadece "çok iyi diziydi" olarak anılsaydı. :D
Son olarak ekleyeceğim:
Jack'in gözlerinin açılmasıyla başlayan dizi, yine Jack'in gözlerinin kapanmasıyla bitti manidar.. :) Sanırım aslında her şey o kısacık anda olup bitti.
Her şeye rağmen özleyeceğim bir dizi olacak, çok alışmıştım her gün Lost maratonu yapmaya :/
7/10
Ya bende 4.sezona kadar izledim , 5 ve 6 izlemek geldi şimdi senin şu yorumun dan sonra :))