2017 Lady Bird / Uğur Böceği - Film Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
İlk başları çok sıkıcı ama büyüleyici Saoirse Ronan etkisiyle film kendini izletiyor ve film ilerledikçe çok da kötü bir film olmadığını gösteriyor. Ortada olay değil durum hikayesi var, bunu da olabildiğince sadelikle anlatmışlar. Gerçekçi bir film denilebilir, sürpriz bir şey olmaması etkileyiciliğini azaltsa bile gerçekçiliğini koruyor filmin.

Saoirse Ronan umarım ilk Oscarını alır. En sonki Berkeley filmi de konu olarak nispeten bu filme benziyordu sanki. Hazal Kaya rollerinden çıkıp daha güzel rollere geçmeli. :)

6.8/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu senenin Boyhood'u da bu filmmiş anlaşılan. Çocukların, ergenlerin büyüme hikayeleri. Coming of Age filmler deniyormuş bunlara. Bu tarzda daha güzel filmler var aslında ama eleştirmenler bunları seviyor daha çok.

Lady Bird'de sadelik ve gerçekçilik ön planda. Aşırı bir şey yok filmde. Bir ergenin hayat tecrübesi edinirken yaşadıklarını gösteriyor en sade haliyle. Bu tarz da bana pek hitap etmiyor açıkçası. Süresinin kısa olması olumlu ama, uzasa katlanılmaz bir hal alabilirmiş :D Bu haliyle pek sıkmadı, yer yer hafif gülümseten eğlenceli sahneler de vardı zaten.

Bir de filmle şu mesajı vermek istemişler bize sanırım. Neyseniz o olun, kendinizi başka biri gibi göstermeye çalışmayın. Evet, mesajımızı da aldığımıza göre puanımızı da verebiliriz.

6/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu senenin Boyhood'u da bu filmmiş anlaşılan. Çocukların, ergenlerin büyüme hikayeleri. Coming of Age filmler deniyormuş bunlara. Bu tarzda daha güzel filmler var aslında ama eleştirmenler bunları seviyor daha çok.

Lady Bird'de sadelik ve gerçekçilik ön planda. Aşırı bir şey yok filmde. Bir ergenin hayat tecrübesi edinirken yaşadıklarını gösteriyor en sade haliyle. Bu tarz da bana pek hitap etmiyor açıkçası. Süresinin kısa olması olumlu ama, uzasa katlanılmaz bir hal alabilirmiş :D Bu haliyle pek sıkmadı, yer yer hafif gülümseten eğlenceli sahneler de vardı zaten.

Bir de filmle şu mesajı vermek istemişler bize sanırım. Neyseniz o olun, kendinizi başka biri gibi göstermeye çalışmayın. Evet, mesajımızı da aldığımıza göre puanımızı da verebiliriz.

6/10
Bu boş filmden bunları nerden çıkardın ayoll , uydurdu mu yoksa :A :A :A @destere @Forumdash

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu boş filmden bunları nerden çıkardın ayoll , uydurdu mu yoksa :A :A :A @destere @Forumdash

Sen abartmışsın ama 2 puan nedir :A @destere ile @Forumdash ölçülü davranmış onlarla aynı fikirde olmuşuz bu kez :A
Filmin sonunda kız köpek gibi pişman oluyor arıyor ya ailesini işte ben ne halt ettim diye :A Oradan ders veriyor bize o kadar da boş değil film sadece sıkıcı :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sen abartmışsın ama 2 puan nedir :A @destere ile @Forumdash ölçülü davranmış onlarla aynı fikirde olmuşuz bu kez :A
Filmin sonunda kız köpek gibi pişman oluyor arıyor ya ailesini işte ben ne halt ettim diye :A Oradan ders veriyor bize o kadar da boş değil film sadece sıkıcı :A
@destere @Forumdash Biraz fazla puan vermiş olabilirler ama yorumları benle uyuşuyor:A :A :A

Ressamların tablolarını çizimlerini bazı insanlar anlamaz bu ne der , sonra entel bir adam gelir o boş tablodan bir sürü anlam çıkarır anlatır . Öyle olduk şuan senle , sen anlattın ben boş boş baktım :F :F :F

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@destere @Forumdash Biraz fazla puan vermiş olabilirler ama yorumları benle uyuşuyor:A :A :A

Ressamların tablolarını çizimlerini bazı insanlar anlamaz bu ne der , sonra entel bir adam gelir o boş tablodan bir sürü anlam çıkarır anlatır . Öyle olduk şuan senle , sen anlattın ben boş boş baktım :F :F :F
@Sherlock 1 saattir konuda geziniyor, o da izlemişse o sana anlatsın uzun uzun filmin ne demek istediğini ne anlattığını :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
@Sherlock 1 saattir konuda geziniyor, o da izlemişse o sana anlatsın uzun uzun filmin ne demek istediğini ne anlattığını :A

Aaa Amann uzak kalsın :A @MEnes @Sherlock Yorumları Türk dizileri gibi oku oku bitmiyor ayoll :A :A :A

Enesler olarak ne güzel uzun uzun, detaylıca yorumluyoruz. Daha ne istiyorsunuz? Gözünüzden kaçırdığınız bir detay falan olursa yoruma bakmanız yeterli olur işte. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Ben bu filme de yorum yapmamışım.

Süresinin de kısa olmasının etkisiyle sıkmadan kendisini izleten, iyi bir filmdi.

Film sade ve gerçekçi. Bir ergenin hayat hikayesini, yaşadığı değişimleri konu alıyor. Filmin sade ve abartıdan uzak oluşunu sevdim açıkçası. Onun dışında sahne geçişleri ve özellikle kullanılan renk tonunu beğendim. Yönetmenlik iyiydi diyebilirim bu yüzden.

Oyunculukların hepsi iyiydi, sırıtan bir oyunculuk performansı görmedim. Saoirse Ronan başarılıydı ve karakterini başarılı bir şekilde oynamış.

Filmin en sonda verdiği/vermek istediği mesaj da güzeldi.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Güzel ve kısa süresiyle ilgimi çeken iyi bir film. 1 2 ay olmuştur izleyeli ama aklımdan çıkmayan 1 2 sahnesi var filmin. 'Kızın arabadan atladığı sahne veya tüm ailenin birlikte yer aldığı ve kızın çıldırdığı sahne.' Üniversiteye hazırlanan ergen bir kızın yaşadıkları ve annesiyle olan ilginç ilişkisi. Sıradan bir konu, fena sayılmayacak gerçekçi bir işleyiş. İzlemesi keyifli bir film olduğunu söyleyebilirim.

Saorsie Ronan filmi ilgi çekici kılan 2 3 şeyin başında geliyor. Büyüleyici güzelliği ve çok da iyi oyunculuğu vardı. :) Adaylığı hak etmiş. Anesiyle olan sahnelerinin çoğu iyiydi bu da filmin yarısından çoğu demek zaten. Laurie Metcalf yani annesini oynayan teyze de sağlam oynamış. Karşılıklı iyi sahneleri vardı.

Ne özgün senaryo adaylığı hak ediliyordu ne de en iyi yönetmen adaylığı. Kesinlikle kadınlarla ilgili çıkan o malum durumun etkisi var bunda. 94 Metascore ise garip. Ama Akademi'nin eleştirmenlerin boyunduruğu altında olmadığını anladık filmin 0 ödül almasıyla. Yine de iyi filmdi.

7,5/10