2016 La La Land / Aşıklar Şehri - Film Yorumları

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Son paragrafın son kısmı iyi güldürdü doğrusu. :A Senin bakış açını da anlıyorum sen çok abartılan işlere karşı daha izlemeden direk farklı bir bakış açısıyla başlıyorsun ve tüm detayıyla, tüm incelikleriyle inceleyerek o filmin gerçekten öyle olup olmadığını çözme çabasına giriyorsun. Aslında doğru bir düşünce ama bazen bir ön yargı da oluşturabilir bu durum söyleyeyim. :)

Yukarıda dediğin filmlerin hepsini ben de izledim ve gerçekten de dediğin gibi sanatın sanat olduğu ve bunu bize sonuna kadar hissettiren filmlerdi. Hem Birdman, hem Whiplash, hem The Artist, hem de Les Miserables hepsi de o yönlerden veya diğer bir çok yönden gerçekten çokça başarılıydı. Ama işte ben veya bir çok insan bu filmin de büyüsüne kapıldı ve filmin çok başarılı şekilde yaptığı çokça şeyinin olduğuna ikna oldu. Bunun değişmesi de zor görünüyor. Ha belki o saydığın filmlerden iyi yapmadı bunları belki de yaptı, bu kişisel zevkelere ve o filmlerden alınan tada göre değişir. Ama sinema sanatının her alanı, hadi bu abartılı oldu diyelim bir çok alanı bu filmde yüksek düzeyde ve en az o filmler kadar başarıyla uygulandı benim ve bir çok insanın fikrime göre. Bu kadar çok iyi şeyin yapıldığı bir filmin başyapıt olarak adlandırılması gayet doğal bence. :)

İşleniş konusuna ise şunu söyleyeyim. Bir filmin işlenişinin özgün olması tamam yönetmenlikle elbette alakalalı ama bence senaryoyla da alakalı. Bir önceki mesajdan da dediğim gibi böyle bir konudan böyle bir film çıkması sadece yönetmenlik başarısı olmaz bence. Senaryo dediğimiz şey sonuçta yazarın kafasındakilerin kağıda aktarılmasıdır. Hani bunu yaparken filmin gidişatını da kafasında kurgulayıp kağıda aktarıyor. Yani filmin nasıl ilerlemesi gerektiği, nasıl bir hayal gücüne sahip olması gerektiği de senaryoda var. Diyeceğim o dur ki senaryo tamam klişe bir konu ama bu konunun nasıl işleneceği senaryonun içeriğinde yer aldığı için yönetmen onu o şekilde tasarlamış ve çekmiştir. Bu yönden bakıldığında özgün senaryo kısmında yer alabilir bence. :)

Galiba haklısın, daha önce de Interstellar'da da bu tarz bir muhabbet yaşamıştım, bir film çok fazla övgü alınca ister istemez en ince ayrıntısına kadar dikkat kesiliyor ve bu da çoğu zaman pek iyi olmuyor :A Gerçi geçen sene Star Wars da o biçim övülmüştü ama ben de onlardan olmuştum büyük ölçüde.

Şimdi tekrar tekrar düşündüm bu filmi niye çok fazla sevemedim diye. Kıl tüy detaylar, kıyaslar filan hep hikaye. Tek büyük nedeni var o da senaryo, senaryo, senaryo. Bu filmden geriye diyebileceğim şey, senaryosu olması gerekenden zayıf hoş bir film, olacaktır. Fakat şu da var ki senaryoyu müthiş bulan kişi sayısı da çok değil ve zayıf olduğunu düşünen kişi sayısı da az değil. Bir yerde bu filmle alakalı olumsuz bir yorum görürsen muhakkak temelinde senaryo yatıyor olacaktır. Bu kadar insan beğenmişse demek ki gerçekten bir şeyler varmış bize hitap etmeyen, aynı zamanda bu kadar kişi senaryodan yakınmışsa demek ki senaryo kusursuz değilmiş. Senaryo filmin gölgesinde kalmışsa başyapıt kısmı benim için yatar. Öteki tüm kıyaslamalar da başyapıt olup olmadığıyla alakalıydı. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Galiba haklısın, daha önce de Interstellar'da da bu tarz bir muhabbet yaşamıştım, bir film çok fazla övgü alınca ister istemez en ince ayrıntısına kadar dikkat kesiliyor ve bu da çoğu zaman pek iyi olmuyor :A Gerçi geçen sene Star Wars da o biçim övülmüştü ama ben de onlardan olmuştum büyük ölçüde.

Şimdi tekrar tekrar düşündüm bu filmi niye çok fazla sevemedim diye. Kıl tüy detaylar, kıyaslar filan hep hikaye. Tek büyük nedeni var o da senaryo, senaryo, senaryo. Bu filmden geriye diyebileceğim şey, senaryosu olması gerekenden zayıf hoş bir film, olacaktır. Fakat şu da var ki senaryoyu müthiş bulan kişi sayısı da çok değil ve zayıf olduğunu düşünen kişi sayısı da az değil. Bir yerde bu filmle alakalı olumsuz bir yorum görürsen muhakkak temelinde senaryo yatıyor olacaktır. Bu kadar insan beğenmişse demek ki gerçekten bir şeyler varmış bize hitap etmeyen, aynı zamanda bu kadar kişi senaryodan yakınmışsa demek ki senaryo kusursuz değilmiş. Senaryo filmin gölgesinde kalmışsa başyapıt kısmı benim için yatar. Öteki tüm kıyaslamalar da başyapıt olup olmadığıyla alakalıydı. :)
Bak mesela ben de Star Wars'ta Episode VII'yi pek beğenemedim, ya da herkes kadar beğenemedim diyeyim. Tamam yine iyiydi ama adamlar gitmiş Episode IV'un modern versiyonunu çekmiş. Senaryoda hiç risk almamışlar. Yeni, farklı olarak karakterler ve doğal olarak görsel efektler dışında bir şey koymamışlar ortaya. Bu çok övülme karşısında işler biraz farklı sonuçlanabiliyor evet. :A

Diğer kıyaslamaları anladım zaten ne amaçla yaptığını. :) Elbette film tam olarak kusursuz değildir bunu ikinci izleyişte daha net anlayacağım belki de bakma 10 verdiğime yani. :A Benimki de filmin büyüsüne kapılıp gitmekten dolayı olmuştur yüksek ihtimalle. :) Ama yine de ben senaryosunun filmin gölgesinde kalmadığını düşünenlerdenim. Bu tarz farklı kafada filmler her zaman gelmiyor sinemaya, şu dönemde özellikle üretkenlik büyük sıkıntı Holywood'da. Ortalık eski filmlerin remake'i ve kitap uyarlamalarıyla doldu. Üreten adamlara değer vermek lazım. Damien Chazelle potansiyelli bir adam daha bu yaşında böyle 2 filme imza atmış ileride çok daha büyük işler yapabilir. :) Bu filmiyle ödülleri toplasın toplasın da aman şımarmasın üretmeye devam etsin. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,061
Biraz azalabilir tabii de öyle aman aman çok iddialı filmler yok bu 1-2 hafta. :D
Gelecek haftalarda Ata Demirer ve Mahsun Kırmızıgül'ün filmleri arasında yer bulabilirse ne mutlu. Ben de bir anda kalkacağını sanmam ama Oscar'a kadar en fazla 10-20 salonda kalır, sonrasında ödüller nedeniyle yeniden arttırırlar diye düşünüyorum. :X
İstanbul'daki merkezi salonlardan hemen kalkacağını düşünmüyorum daha 2 hafta olmuş, kalkmadan izlerim :A
Sen yine de elini çabuk tut. Bu başyapıtı kaçırdığın her dakika senin aleyhine. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Emma stone sen çok yaşa emi? sende olmasan hayatımda geçireceğim berbat iki saat çekilecek gibi değildi :)
oscara aday olmasa kesinlikle yarıda bırakacağım filmlerden biri .. filmi sevenlere bayılanlara saygımız sonsuz ama nefret edenlere daha çok saygı duyuyorum :)
hanı picassonun hiçbir foka benzemeyen resimlerinden bir anlam çıkarmaya çalışırsın ya iki saat boyu psikolojik durumum aynı bu şekildeydi :) dedim arkadaşların bulupta benim bulamadığım yer neresi aradım aradım bulamadım ve film nihayet bitti :)
müzikallerle fazla aram olmamasına rağmen 1940 lara 50 li yıllara ait müzkalleri bir çok kez izleme fırsatım oldu onlarda bundan kat kat üstün filmler var ve daha mükemmel işlenmiş konuya sahipler ?
film birkaç yerde şarkılarıyla bir kaç yerde görüntüsüyle iligi çekiciydi bu arada görüntüler mükemmeldi bundada senaryoyu veya yönetmeni övecek bir durum yok filmlerde görüntü kalitesini güzelleştiren teknolojiye tebrik yollayalım ..
konu olarak vasat sıradan bir konu kopuk kopuk işlenmiş terket beni diyordu yinede direndim sonuna kadar :)
oyunculara gelirsek emma stone mükemmeldi ve oscar alırsa haketmiş olur
film görüntü dalındada ödül alırsa sürpriz olmaz
müzikal yönü desek eh işte arada bir iki yerde gerçekten güzeldi onun dışında vasat

en iyi film dalında kazayla ödül alırsa oscardaki en büyük fiyaskolardan biri olur :)

beş puanı emma stone'a, diğer bir puanda görüntü ve müziğe desek filme puanım...

6 puan

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
oscara aday olmasa kesinlikle yarıda bırakacağım filmlerden biri .. filmi sevenlere bayılanlara saygımız sonsuz ama nefret edenlere daha çok saygı duyuyorum :)
hanı picassonun hiçbir foka benzemeyen resimlerinden bir anlam çıkarmaya çalışırsın ya iki saat boyu psikolojik durumum aynı bu şekildeydi :) dedim arkadaşların bulupta benim bulamadığım yer neresi aradım aradım bulamadım ve film nihayet bitti :)
müzikallerle fazla aram olmamasına rağmen 1940 lara 50 li yıllara ait müzkalleri bir çok kez izleme fırsatım oldu onlarda bundan kat kat üstün filmler var ve daha mükemmel işlenmiş konuya sahipler ?
film birkaç yerde şarkılarıyla bir kaç yerde görüntüsüyle iligi çekiciydi bu arada görüntüler mükemmeldi bundada senaryoyu veya yönetmeni övecek bir durum yok filmlerde görüntü kalitesini güzelleştiren teknolojiye tebrik yollayalım ..
konu olarak vasat sıradan bir konu kopuk kopuk işlenmiş terket beni diyordu yinede direndim sonuna kadar :)
oyunculara gelirsek emma stone mükemmeldi ve oscar alırsa haketmiş olur
film görüntü dalındada ödül alırsa sürpriz olmaz
müzikal yönü desek eh işte arada bir iki yerde gerçekten güzeldi onun dışında vasat

en iyi film dalında kazayla ödül alırsa oscardaki en büyük fiyaskolardan biri olur :)

beş puanı emma stone'a, diğer bir puanda görüntü ve müziğe desek filme puanım...

6 puan

Filmin sonu sence de şuna benzemiyor muydu? :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ve izledim. Köyde yaşıyorum ama internet var!

Nereden başlasam bilemiyorum. Henüz yeni izledim ve aslında biraz karışık hissediyorum. Film büyüleyici, masal gibi. Renkler, müzikler, mekanlar... ama ben büyülenemedim. Belki bu tamamen filmin çok çok beğenilmesinden kaynaklıdır belki de görmek istediğim özgünlüğü göremedim senaryoda. Ya da müzikale özel bir ilgim olmamasından da kaynaklı olabilir. Gerçi sevdim o sahneleri.

Açılış, kapanış çok iyiydi. Yönetmen, görüntü yönetmeni vs. çok iyiydi zaten.

Emma Stone'u severim. Ryan Gosling'i pek izleMEdim ama ikisi de sırıtmamışlar ancak bana enerjileri tutmamış gibi geldi nedense. Birbirlerini tamamlayamamış gibilerdi.
Gosling "seni seviyorum" derken bile donuktun. Ayrılacakları park sahnesine Emma aşkla bakarken sen sıkıldığın bir filmi izler gibi bakıyorsun.

Bu filmi beğenmeyi çok isterdim sanırım ya. :( Sevgilimiz yok diye mi oluyor bunlar Sebastian hı? :(
Her şeye rağmen eğlendiriyor, son bakışta böyle bi şey oluyorsun ama unutulmayacak bir şeyler yok.
Ayrıca madem 5 yıl sonra dahi unutamayacaksınız birbirinizi de neden ayrılıyorsunuz? Evlendiğin adamdan çocuk yaparken de mi Sebastian'ı unutmamıştın? Demek ki birbirinizden ayrıldığınız o 5 yıllık süreçte mutluydun da geri dönmedin?
7/10

Senaryo, oyunculuklar ve film dallarında ödül alamamasını isterim. Elde de film yok bu sene gerçi. Tek umudum Moonlight.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,730
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ve izledim. Köyde yaşıyorum ama internet var!

Nereden başlasam bilemiyorum. Henüz yeni izledim ve aslında biraz karışık hissediyorum. Film büyüleyici, masal gibi. Renkler, müzikler, mekanlar... ama ben büyülenemedim. Belki bu tamamen filmin çok çok beğenilmesinden kaynaklıdır belki de görmek istediğim özgünlüğü göremedim senaryoda. Ya da müzikale özel bir ilgim olmamasından da kaynaklı olabilir. Gerçi sevdim o sahneleri.

Açılış, kapanış çok iyiydi. Yönetmen, görüntü yönetmeni vs. çok iyiydi zaten.

Emma Stone'u severim. Ryan Gosling'i pek izleMEdim ama ikisi de sırıtmamışlar ancak bana enerjileri tutmamış gibi geldi nedense. Birbirlerini tamamlayamamış gibilerdi.
Gosling "seni seviyorum" derken bile donuktun. Ayrılacakları park sahnesine Emma aşkla bakarken sen sıkıldığın bir filmi izler gibi bakıyorsun.

Bu filmi beğenmeyi çok isterdim sanırım ya. :( Sevgilimiz yok diye mi oluyor bunlar Sebastian hı? :(
Her şeye rağmen eğlendiriyor, son bakışta böyle bi şey oluyorsun ama unutulmayacak bir şeyler yok.
Ayrıca madem 5 yıl sonra dahi unutamayacaksınız birbirinizi de neden ayrılıyorsunuz? Evlendiğin adamdan çocuk yaparken de mi Sebastian'ı unutmamıştın? Demek ki birbirinizden ayrıldığınız o 5 yıllık süreçte mutluydun da geri dönmedin?
7/10

Senaryo, oyunculuklar ve film dallarında ödül alamamasını isterim. Elde de film yok bu sene gerçi. Tek umudum Moonlight.
Bi şeyi de beğensen keşke. :):)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bi şeyi de beğensen keşke. :):)

Off bu ne atar? :D The Handmaiden'ı sevmiştim deyip sıyrılayım mı? :D

Yani bilmiyorum açıkçası bir filmde benim için en önemli şey hikaye anlatması. Bir karakter olsun ve onun hayatına gireyim, anlamaya çalışayım. Neden yaptı bunu, şunu da yapabilir miydi. Farklı bir şeyler olsun, anlatmayanı anlatsın. Anlatılanı da anlatıyorsa çok farklı anlatsın. Sonra çıkayım onun hayatından. Ama kapattıktan sonra da biraz düşüneyim, hayatı hakkında.

Zaten filmi sevenlere nasıl seversiniz bu filmi, berbat bir şeydi demiyorum. Sadece o büyüye ben sizler kadar kapılamadım. Ama ortada bir büyü var mıydı? Evet vardı.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,730
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Off bu ne atar? :D The Handmaiden'ı sevmiştim deyip sıyrılayım mı? :D

Yani bilmiyorum açıkçası bir filmde benim için en önemli şey hikaye anlatması. Bir karakter olsun ve onun hayatına gireyim, anlamaya çalışayım. Neden yaptı bunu, şunu da yapabilir miydi. Farklı bir şeyler olsun, anlatmayanı anlatsın. Anlatılanı da anlatıyorsa çok farklı anlatsın. Sonra çıkayım onun hayatından. Ama kapattıktan sonra da biraz düşüneyim, hayatı hakkında.

Zaten filmi sevenlere nasıl seversiniz bu filmi, berbat bir şeydi demiyorum. Sadece o büyüye ben sizler kadar kapılamadım. Ama ortada bir büyü var mıydı? Evet vardı.
Tamam işte hepsini sağlıyor bu film. :D Hem Arrival hem Nocturnal Animals hem de La La Land sevmemek kabul edilemez bir sinema ayıbıdır. Üçünden birini hatta ikisini sevmesen tamam da... :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Tamam işte hepsini sağlıyor bu film. :D Hem Arrival hem Nocturnal Animals hem de La La Land sevmemek kabul edilemez bir sinema ayıbıdır. Üçünden birini hatta ikisini sevmesen tamam da... :D

Daha derin karakterler istiyorum. Çok yönlü olsunlar istiyorum. :D Mesela ben anlayamadım
Mia'nın neden Sebastian'a dönmediğini? Neden o adamla evlenip çocuk yaptığını? Hedefine ulaştığında neden geri dönmedin Mia? Bana cevap ver Miaaa!!

Ya aslında La La Land'ı sevdim yani izlerken sıkılmadım, eğlendim ama bu kadar sevebildim.

Nocturnal Animals'a azcık haksızlık yapmış olabilirim ama senin puan da sinemaya ayıp yani. Şimdi o puanlık filmleri düşününce. :D

Arrival ise normal bir bilimkurguydu. :D Cevaplanmadık bir sürü soru bırakıyor? Şoklara uğratamıyor. Bence Incendies'i yapmış yönetmenin Arrival'ı çekmesi ayıptır. :D

Ayıpmış. Hıh. :unamused:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Üzerinden biraz zaman geçince daha iyi anlaşılıyor filmin kalitesi, o yüzden haksızlık yaptığımı anladım ve puanımı 7.3'ten 6.8'e çektim, yine de son noktayı ikinci kez izlediğimde koyacağım bir iki hafta içerisinde yani.

Ve overrated meselesine 2 kat daha fazla inanıyorum artık, kesinlikle son zamanların en en büyük overrated filmidir ve afedersiniz ancak böyle bir filme 10 ve 9.5 gibi uç puanlar vermek bundan çok daha iyilerine hakarettir. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Üzerinden biraz zaman geçince daha iyi anlaşılıyor filmin kalitesi, o yüzden haksızlık yaptığımı anladım ve puanımı 7.3'ten 6.8'e çektim, yine de son noktayı ikinci kez izlediğimde koyacağım bir iki hafta içerisinde yani.

Ve overrated meselesine 2 kat daha fazla inanıyorum artık, kesinlikle son zamanların en en büyük overrated filmidir ve afedersiniz ancak böyle bir filme 10 ve 9.5 gibi uç puanlar vermek bundan çok daha iyilerine hakarettir. :)
Normalde seninle az çok orta noktada buluşuyoruz çoğu filmde ama bunda o olmayacak gibi. Interstellar da olduğu gibi bunda da sert ve acımasızlığın üstünde. :) Altyazısı düşmüş ben de ikinci kez izleyeceğim ama senin dediğin kadar büyüklükte bir overratedlık hissedeceğimi ve filmin büyük hayal kırıklığına dönüşeceğini sanmıyorum. Tabi ki 10 puan veya 9.5 puan sinemadaki aldığım haz ve gazla verilmiş puanlar olabilir ama bu film yine de 9'dan aşağı düşmeyecek gibi benim için. :) Yok yok 6.8'den sonra anlaşmamız zor ne diyeyim sağlık olsun. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Normalde seninle az çok orta noktada buluşuyoruz çoğu filmde ama bunda o olmayacak gibi. Interstellar da olduğu gibi bunda da sert ve acımasızlığın üstünde. :) Altyazısı düşmüş ben de ikinci kez izleyeceğim ama senin dediğin kadar büyüklükte bir overratedlık hissedeceğimi ve filmin büyük hayal kırıklığına dönüşeceğini sanmıyorum. Tabi ki 10 puan veya 9.5 puan sinemadaki aldığım haz ve gazla verilmiş puanlar olabilir ama bu film yine de 9'dan aşağı düşmeyecek gibi benim için. :) Yok yok 6.8'den sonra anlaşmamız zor ne diyeyim sağlık olsun. :A

Yuvarlama hesap 7 vermişim, sen bir de geçen sene The Big Short, Spotlight gibi filmlere verdiğim puana bak. :A
filmin ederi 7.5 ila 7 arsında. Yani @Danger UA! nın Nocturnal Animals yorumuna ben de LA la Land için katılıyorum, film iyi hoş ama kasıntı. Kapasitesi efsanelik seviyesinde değil. Müzikali müzikal değil, senaryosu özgün değil, tekniği bir The Artist değil, müzikleri bir Amelie değil, derinliği bir Birdman değil, etkileyiciliği bir Whiplash değil, efsaneliği bir Singin in The Rain değil, fakat puanı hepsinin üstünde ve öyle de kalacağa benziyor bundan 73 sene 5 ay sonra bile. Çünkü popüler kültürün, popcorn izleyicisinin tam seveceği cinsten, herkese hitap etmeye ve şirin gözükmeye çalışmış. :)

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Bugün anca izleyebildim. Nasıl başladı nerede bitti anlayamadığım için pek anlayamadım ama çekimleri başarılı buldum. Onun dışında müzikal kalite eh işte, senaryo pek içine çekemedi sanırım fazla peri masalı geldi bana. Genel olarak çerezlik bir film olarak nitelendirebiliriz.

7/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Yuvarlama hesap 7 vermişim, sen bir de geçen sene The Big Short, Spotlight gibi filmlere verdiğim puana bak. :A
filmin ederi 7.5 ila 7 arsında. Yani @Danger UA! nın Nocturnal Animals yorumuna ben de LA la Land için katılıyorum, film iyi hoş ama kasıntı. Kapasitesi efsanelik seviyesinde değil. Müzikali müzikal değil, senaryosu özgün değil, tekniği bir The Artist değil, müzikleri bir Amelie değil, derinliği bir Birdman değil, etkileyiciliği bir Whiplash değil, efsaneliği bir Singin in The Rain değil, fakat puanı hepsinin üstünde ve öyle de kalacağa benziyor bundan 73 sene 5 ay sonra bile. Çünkü popüler kültürün, popcorn izleyicisinin tam seveceği cinsten, herkese hitap etmeye ve şirin gözükmeye çalışmış. :)
Spotlight ve The Big Short meselesi neydi cidden öyle ya. Belgesel türünde olsalar iyi puanlar verilebilirdi de sinema bu arkadaş. Gidip en iyi filmi verdiler bir de Spotlight'a. :A

Dediğin gibi bu film biraz hoş görünmek için çabalamış ama içi boş bir film değil bence. İnsanı baştan sona tebessüm duygusuyla izlettiren çok tatlı ve naif bir film. İçerisinde çok başarlı şey barındırmış, millet de etkilenmiş kendini alamamış benim gibi. :A Bu etkiye kapılamayanlar da diğerleri tarafından çok övüldüğü için filmden soğumuş senin gibi. :A Ama sonuç olarak Top 250'de ilk 40'ta sabit kalacak gibi duruyor. Ben bundan memnunum şu aşamada, ilerisini bilmiyorum. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ki onları bi senin beğenmediğini gördüm. Baya yorum okudum da bu konuda pek eleştiri görmemiştim belki vardır bilmiyorum. Ama senaryoda tüm ödüllerde aday olmuş nerdeyse, bu kadar kendine has özgün bir hikaye anlatım dili varken filmin Oscar'da da kaçıracağını sanmıyorum. Kurguda da yine çoğu yerde aday olmuş. Düşününce ve biraz inceleyince 14 bana da mantıklı geldi. Neden olmasın. :) Revenant bile 12 olmuştu yani, bu ondan çok yukarda bir film. :)

Bu yaptığın yoruma pişman olmuşsundur kesin? :A

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,683
Puanı
1,061
Filmi yeni izledim, beğendim filmi genel olarak zaten çoğu kişiden de olumlu yorumlar duydum merak da ediyorum ve izleme fırsatını bulunca da kaçırmak istemedim. Emma Stone ve Ryan Gosling tek kelimeyle "döktürmüşler" çok başarılı buldum. Müzikler desen ayrı güzeller. Whiplash tarzı caz konusuna değinmişler eee değinince de J.K.Simmons'suz olmaz demişler sanırım. :D Ona da ufak bi rol vermişler. Sonu tabi ki beklendiği bitmedi -Türkiye'de olsa sonu belliydi- o biraz şaşırttı ama izleyici de kırmamışlar iki sonu da gösterdiler en azından bu tatmin etti. Genel hatlarıyla sevdim ve başarılı buldum.

9.5/10

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Seviyorum işte böyle filmleri. Ruhu dokunan, sanatın ne olduğunu tamamıyla hissettiren.

Emma Stone ve Ryan Gosling muhteşem bir ikili olmuşlar, oyunculukta Emma, Ryan'ı biraz gölgesinde bırakmış. Emma Stone gerçekten de inanılmaz bir kadın.

Müzikler de başarılı ama birkaçı sönük kalmış diyebilirim, daha iyisini beklerdim.

Senaryo oldukça basit Oscar'a aday olması bu dalda şaşırtıcı olmuş.

Onun dışında kalan her şey dört dörtlük. Görüntü, kostümler...

Final de güzeldi. Şaşırttı.

Klasik bir iyi son bekliyordum açıkçası ama böylesi çok daha iyi olmuş. Son sahne Issız Adam'ı anımsatmadı değil. Üzüldüm filmin böyle bitmesine ama daha önceki arkadaşların dediği gibi hayallerinizin peşinde gitmenin bir bedeli vardır.

Veee son olarak..

City of Stars

910

Son düzenleme: