Kurtlar Vadisi VATAN Yorum&Sohbet Konusu

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
İkna edicem belki de seni bir gün :A
pek tabi ikna edeblirsin zira yanlışa doğru demem karşıma haklı bir argümanla gelirsen olabilir yoksa sağdan soldan duyup tahminlerle gelirsen senin iş yaş :X

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
Kurtlar Vadisi Vatana Talep Neden Az? 15 Temmuzu İyimi Anlatamadı Aslın'da Güzel Perdenen Baktılar Senaristler Ama...
İstanbul Ve Ankara Darbenin Ana Noktaları Olmaması Seyircileri Hayal Kırıklığına Uğratmıştır...
Biz Vatan Filmi Olmadan Önce Demiştik Biraz Daha Önem Evet Vermissiniz Ama Bir Yeri Tutarken Başka Tarafı Kaçırıyosunuz
Fragman'da belli etmişti aslında nasıl bir film olacağı yani çok çok iyi değil bizim açımızdan ama kötü hiç değil.
He buradan pana film düşmanlarına ekmek çıkarmı çıkmaz çünkü bu ülkede böyle filmleri gerçek olmuş hikâyeleri anlatmak..
Her baba yiğidin harcı değil anlata biliyorsanız daha iyi anlatın buyrun kağıt kalem sizin elinizde.

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Kurtlar Vadisi Vatana Talep Neden Az? 15 Temmuzu İyimi Anlatamadı Aslın'da Güzel Perdenen Baktılar Senaristler Ama...
İstanbul Ve Ankara Darbenin Ana Noktaları Olmaması Seyircileri Hayal Kırıklığına Uğratmıştır...
Biz Vatan Filmi Olmadan Önce Demiştik Biraz Daha Önem Evet Vermissiniz Ama Bir Yeri Tutarken Başka Tarafı Kaçırıyosunuz
Fragman'da belli etmişti aslında nasıl bir film olacağı yani çok çok iyi değil bizim açımızdan ama kötü hiç değil.
He buradan pana film düşmanlarına ekmek çıkarmı çıkmaz çünkü bu ülkede böyle filmleri gerçek olmuş hikâyeleri anlatmak..
Her baba yiğidin harcı değil anlata biliyorsanız daha iyi anlatın buyrun kağıt kalem sizin elinizde.
Bence tek bir sebebi var.
Sürekli sana takılıyorum gibi oldu :A:A

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Filmin çok büyük kısmı bir köyde geçiyor. Galiba paraya kıymamak için böyle bir yola gitmişler. O sondaki helikopter sahnesi de tam komedi, böyle STV'nin efsane montaj hatası gibi bir şey olmuş :A

Kurtlar Vadisi Vatan filminin yönetmen koltuğuna 1964 Ankara doğumlu ”Gemide(1998), Barda(2007), Gecenin Kanatları(2009), Dar Alanda Kısa Paslaşmalar(2000), Behzat Ç serisi(2011-2013), Çanakkale Yolun Sonu(2013)” filmleri ile tanınan ve 2013 yılında ”Kutsal Bir Gün” filmi ile ”Altın Portakal Siyad En İyi Film” ödülü sahibi Serdar Akar oturmuş.

Kurtlar Vadisi Vatan, yakın zamanda yaşadığımız 15 Temmuz darbe girişimine odaklanıyor. Polat Alemdar ve üç arkadaşı, hainlerin Türkiye’ye giriş olarak seçtiği en zayıf sınır noktası ”Yalavuz”u korumak ve düşman girişini engellemek için köy halkı ile birlikte her türlü fedakarlığı gösteriyor.

Filmin açılış ve genele yayılan sahnelerinde fetönün o iğrenç ağlak suratı eşliğinde İslamiyeti kullanarak Türkiye için beslediği kötü niyetler anlatılıyor. Anlamadığım şey ise filmin başında ”Gerçek kişi ve olaylar ile ilgisi yoktur, tamamen hayal ürünüdür” yazması. Filme konu yapılan darbe girişimi hayal ürünü mü? Hayal ürünü ise filmin sonunda ”15 Temmuz Şehitleri Anısına” diye neden yazıyorsunuz!

Filmin hikayesine darbe gecesinde Türk halkının şahit olduğu hemen her şey konulmuş. Şahit olmadığı bölüm ise ”Yalavuz” köyünde geçen Polat Alemdar’ın mücadelesi. Polat ve üç arkadaşı bu sınır köyünde yüzlerce düşmana karşı savaşıyor. Yine bu bölümde anlamadığım şey, tüm Türkiye’de söz sahibi hayali kahraman Polat’ın yakın çevrelerden köye yardım için takviye güç getirememesi!

Hamaset dolu replikler ve görüntülerden oluşan hikaye, çoğu yerde ilk okul müsameresine dönüşüyor. Köyün yaşlılarına, çocuklarına ve halkına söylettiği replikler tam bir okul müsameresi tadında. Aklıma takılan diğer konu ise Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’den tek kelime bahsedilmemesi. Sadece askeri karakolda ”Hattı müdafaa yoktur, Sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır.” sözünün yer almasıydı. O sözün altında bulunan atamızın imzası ise flu bir şekilde verildi ve imza okunmadı. Filmin son sahnesinde okul duvarında daha büyük yazı ile aynı sözler yer alıyordu ama bu sefer Mustafa Kemal Atatürk ismi hiç yoktu. Bu bir tesadüf mü, unutkanlık mı, yoksa bilerek yapılan bir iş mi? Bence bilerek yapılan bir algı operasyonu. Ama ne gam! Biz o sözlerin atamıza ait olduğunu biliyoruz, Necati yazmasa ne olur?

Film, siyasi olarak etliye sütlüye karışmadım, sağa sola bulaşmadım, orta bir yol izlemeye çalıştım dese de iktidarın yağdanlığı olmaktan kendini maalesef kurtaramamış. Amerikalı diplomatın ağzından verilen mesajlar ise dikkat çekiciydi. Yanındaki destekçisi ”-başaramadık” diyor. O ise ” -Hayır, aslında başardık. Bu darbe girişimi ile Dünyanın en güçlü ordusunu bölüp parçaladık, Türk halkının gözündeki imajını, güvenini yok ettik. Dinlerine ve İslam alimlerine olan güveni yerle bir ettik. En önemlisi halkı ikiye böldük, artık Türkiye’de bir birine tahammül edemeyen iki grup var” diyor. Siz ne dersiniz?

Oyunculuklar ne yazık ki ortalamayı tutturamıyor. Kurgu fena değildi. Müzikler olay örgüsüne uygundu ama Polat’ın her yere düştüğünde insanı hüzünlendiren ve içini kıyan notaların seslendirilmesi sıkıcıydı.

Sözün özü: Aksiyonun zirve yaptığı, mermi ve bombaların bol bol kullanıldığı hamaset yüklü, müsamere tadındaki Kurtlar Vadisi Vatan, bana göre Kurtlar Vadisi serisinin en zayıf halkası. Yapım, fanatiklerinin küçük bir kısmını mutlu edecek olsa da diğer kısım, bu mudur? diyerek Vadiden soğuyabilir. Tercih sizin.

Tam bir kripto Fetocu yorumu. Fetocu demiyorum ama bana okurken öyle bir izlenim verdi.Kim yazmışsa karalamak için aklina ne geliyorsa yumurtlamış.

Atatürk kısmına ise güldüm.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Tam bir kripto Fetocu yorumu. Fetocu demiyorum ama bana okurken öyle bir izlenim verdi.Kim yazmışsa karalamak için aklina ne geliyorsa yumurtlamış.

Atatürk kısmına ise güldüm.
Yazıyı tam oku aga :A

Filmin açılış ve genele yayılan sahnelerinde fetönün o iğrenç ağlak suratı eşliğinde İslamiyeti kullanarak Türkiye için beslediği kötü niyetler anlatılıyor. Anlamadığım şey ise filmin başında ”Gerçek kişi ve olaylar ile ilgisi yoktur, tamamen hayal ürünüdür” yazması. Filme konu yapılan darbe girişimi hayal ürünü mü? Hayal ürünü ise filmin sonunda ”15 Temmuz Şehitleri Anısına” diye neden yazıyorsunuz!

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Yazıyı tam oku aga :A

Anormal bir şey yok biraz beyni olan herkes anlar zaten

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
DLn6J80XUAA-eHK.jpg

ömer karataş

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,523
Puanı
280
necati şaşmazın dediği gibi şikayetiniz varsa pana film'e yazın (fanlara söylüyorum :D )

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
ŞEHİT POLİS DOĞAN'IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER

ŞEHİT POLİS DOĞAN'IN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER

'Kurtlar Vadisi Vatan' filminin tanıtımı için Osmaniye'ye gelen oyuncular Necati Şaşmaz, Cahit Kayaoğlu ve Erhan Ufak, geçen yıl 26 Temmuz'da Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru 25 yaşındaki Tayfun Doğan'ın, ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Park 328 AVM'de düzenlenen film gösteriminin ardından ünlü oyuncular, Tayfun Doğan'ın merkez Dumlupınar Mahallesi'nde oturan ailesini ziyaret ederek, düzenlenen mevlit programı sonrasında şehidin babası Yusuf Doğan ve yakınları ile görüşüp, taziyelerini iletti. Ziyarete İl emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı (OŞAD) Mahmut Kaplan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık ta katıldı. Ziyaretin ardından ünlü oyuncular, dışarıda bekleyen mahalledeki hayranlarıyla da selamlaştı.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,132
Puanı
1,060
Yetersiz oyuncu kadrosu, fragmanın vasatlıgı ( önemli olarak soundtrack ) , mekanın az olması en önemli etkenler. Sonuçta farklı yapım yanına Vadi'nin eski efsanelerinden alıp oynatabilirdi / Memati

Ama hakettigi gişe bu kadar az degildi orasıda net. Cumali Ceber denilen saçma yapımla neredeyse baş gidiyor hafta olarak.

İyi güzel diyosunda memati ölmüş bir karakterdi filmde nasıl olacaktı ki

takas

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
2.haftasonu 108 bin kişi tarafından izlenerek toplamda 462 bin seyirciye ulaştı ve liderliğini sürdürdü