Yeme-İçme Kavurma

MayısKralı

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Kurban Bayramı'nın vazgeçilmez yiyeceğidir.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Günlük yaşantımda kırmızı et öyle tercih etmem kurbandan kurbana daha çok :F ama şöyle birşey var kurbanın bereketinden sanırım kurbanlık ile yapılan kavurmanın tadını normal günlük yaşantında yediğin etde alamıyorsun kurbanlığın tadı ayrı oluyor allahtan gelen bir bereket sanırım :A

bizim köyde et yemeyi bırakın göremeyen bile çok kişi var yıllardır belirli kişilere bol bol veririz en bereketli bayram zaten biraz ayırıp gerisini dağıtırız allah kabul etsin :bhr:

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Verdiği tat ve zevk kadar dişlere verdiği işkence de büyük ve uzun sürelidir :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Abartılmış, balon yemek. Et yiyen bir kişi olarak sadece etten oluşan yemeklerin tadını kötü buluyorum. -kıymadan oluşan köfte vs. hariç-

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
En iyisi vegan ol hayvanların sütündende yumurtasındanda yararlanmıyorsun :A
Hayvanlardan süt almak hayvanın canını almaz keza yumurtasını yemekte. Ben kurban kesmiyorum kasaptan et alırım evet oradaki etlerde kesilen hayvanlardan evimize geliyor ancak 1 tane daha fazla hayvan ölmesin derdindeyim ben. :)

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Hayvanlardan süt almak hayvanın canını almaz keza yumurtasını yemekte. Ben kurban kesmiyorum kasaptan et alırım evet oradaki etlerde kesilen hayvanlardan evimize geliyor ancak 1 tane daha fazla hayvan ölmesin derdindeyim ben. :)
Bayramda kesilen 1 milyon hayvan 365 güne yayılarak kesilse sorun olmaz mı yani? :D

MayısKralı

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710

Kasaptan et alamayanlarda var ama öyle düşün.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Bayramda kesilen 1 milyon hayvan 365 güne yayılarak kesilse sorun olmaz mı yani? :D
Yok yanlış anlamışsın sen o hayvanın kanına ben girmem yani olay bu kasapta zaten kesilmiş kurban var o zaman ekstra neden keseyim neden sadece tek güne yayıp milyonlarca hayvanı öldürelim üstelik kurbanın amacına yönelik dağıtılmadığını da hesaba katarsak :A

Kasaptan et alamayanlarda var ama öyle düşün.
Alamasınlar çok mu önemli et yani sen et yemesen ölür müsün :A

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
Günlük yaşantımda kırmızı et öyle tercih etmem kurbandan kurbana daha çok :F ama şöyle birşey var kurbanın bereketinden sanırım kurbanlık ile yapılan kavurmanın tadını normal günlük yaşantında yediğin etde alamıyorsun kurbanlığın tadı ayrı oluyor allahtan gelen bir bereket sanırım :A

bizim köyde et yemeyi bırakın göremeyen bile çok kişi var yıllardır belirli kişilere bol bol veririz en bereketli bayram zaten biraz ayırıp gerisini dağıtırız allah kabul etsin :bhr:
Zaten Çiğdem bize yazacak birşey bırakmamış. Aynen diyelim o zaman bizde :blush:

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Yok yanlış anlamışsın sen o hayvanın kanına ben girmem yani olay bu kasapta zaten kesilmiş kurban var o zaman ekstra neden keseyim neden sadece tek güne yayıp milyonlarca hayvanı öldürelim üstelik kurbanın amacına yönelik dağıtılmadığını da hesaba katarsak :A

Alamasınlar çok mu önemli et yani sen et yemesen ölür müsün :A
O hayvanlar kesilmese bile kalan 361 gün içinde kesilip kasaplara dağılacak demek istedim ben. İnsanlar kesmezse gider kasaptan alır bu sefer de. Arz-Talep meselesi, kurban olmazsa talep yükselir yine kesilir o hayvanlar :D
Kurbanlık etinin en az 3'te birini dağıtan epey insan vardır eminim ülkede. Derdimiz dağıtılmaması değil burada :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
O hayvanlar kesilmese bile kalan 361 gün içinde kesilip kasaplara dağılacak demek istedim ben. İnsanlar kesmezse gider kasaptan alır bu sefer de. Arz-Talep meselesi, kurban olmazsa talep yükselir yine kesilir o hayvanlar :D
Kurbanlık etinin en az 3'te birini dağıtan epey insan vardır eminim ülkede. Derdimiz dağıtılmaması değil burada :A
Biz insanlar her şeyi işimize geldiği gibi yapıyoruz ya da anlıyoruz genelde o sebeple bu konu çok derin kapılara açılır ama gerek yok boşver. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Eskiden hiç sevmezdim, şimdi bayramın vazgeçilmezi. Bayılırım kavurmaya, yanına da soğan ve domates dil. :bhr:

Kasaptan tavuk, kırmızı et almasını bilirsiniz. Onlar da kesiliyor yani, bilin istedim. :D

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Oh oh sefam olsun olmamışları atanları görünce doğru yolda olduğumu daha çok görüyorum ve seviniyorum. :A

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
En sevdiğim. :bhr:

Bir besin zinciri var, insanlar hiç bu hayvanlara dokunmasa hayvan eti yemesek bu sefer de başka bir hayvan türü azalacak her şey bir denge içerisinde o yüzden hiç kesilmesin demek mantıklı değil...