Kırgın Çiçekler ve Anne'ye Ceza Yağdı!

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
batuhankaralar yeni bir haber konusu açtı

Kırgın Çiçekler ve Anne'ye Ceza Yağdı!

Başlıksız-2-1024x576.jpg

Radya ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türk aile yapısına olumsuz örnek içeren dizileri cezalandırdı. 5 diziyi mercek altına alan kurul üyeleri, toplamda yaklaşık 2 milyon liralık ceza kesti.

Her Salı günü Star TV'de yayınlanan Anne dizisi cezalardan nasibini alan ilk dizi oldu. Dizideki aşırı şiddet, olumsuz örnek içeren davranışlardan ötürü reyting listelerinde üst sıralara oynayan diziye tam 370 bin liralık ceza kesildi. Kurul ayrıca gelen şikayetleri dikkate alarak Melek karakterini canlandıran oyuncu Beren Gökyıldız'ın sahnelerinin çocuk istismarına yol açtığını tespit etti. Buna göre yapım şirketi Gökyıldız'ın oynadığı sahnelerde en az 2 pedagog bulundurmak zorunda olacak. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müfettişleri de dizi setini sık sık ziyaret ederek çocuk oyuncunun psikolojisini bakanlığa rapor edecek.

RTÜK en büyük para cezasını ise ATV'de yayınlanan Kırgın Çiçekler dizisine verdi. Dizinin 62. bölümünde çekilen bebek boğma sahnesinin çocuklar üzerinde olumsuz etki yaratabileceğine hükmeden kurul, tam 510 bin liralık rekor bir para cezasına hükmetti. Ayrıca bu suç sezon içerisinde ikinci kez işlendiği için popüler diziye infazı ertelenmek üzere 1 hafta yayından men cezası verildi.

Bu iki dizinin yanı sıra İçerde, Kalbimdeki Deniz ve Arka Sokaklar dizilerine de "uygun akıllı işaretlerin kullanılmadığı" gerekçesiyle toplam 1.2 milyon lira ceza kesildi. RTÜK'ün gelen şikayetleri değerlendirerek önümüzdeki günlerde pek çok diziye daha para cezası uygulayacağı öğrenildi.
Orijinal formatta oku

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Kırgın Çiçekler bebek boğma sahnesinde kötü olmuştum neden böyle yaptılar diye düşündüm ama ceza fazla olmuş bence o_O

@batuhankaralar isteklerin oldu :A

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Kırgın Çiçekler bebek boğma sahnesinde kötü olmuştum neden böyle yaptılar diye düşündüm ama ceza fazla olmuş bence o_O

@batuhankaralar isteklerin oldu :A
Şuanda kına yakıyorum nasıl mutlu oldum bilemezsin, gerçi İçerde'ye de ceza kesilmiş ama onun konusu farklı :A Anne için istismar yapıyorlar diye o kadar şikayette bulundum demek ciddiye almışlar :D

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Evlendirme programlarında daha beter olaylar yaşanıyor bir sürüü şikayetler olmasına
rağmen programlar hala yayında bu dizilere cezamı gelmiş

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Bebek boğma sahnesini göstermediler bile doğru dürüst. Konuyu açan kişi de mafyavari diziler izliyor ee onlar da silah kullanıyorlar. O zaman çocuklarımız da amele gibi hareketler sergiliyorlar. Sanki dünyayı onlar yaratmış gibi. Minik mafyalar :A

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,317
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Bebek boğma sahnesini göstermediler bile doğru dürüst. Konuyu açan kişi de mafyavari diziler izliyor ee onlar da silah kullanıyorlar. O zaman çocuklarımız da amele gibi hareketler sergiliyorlar. Sanki dünyayı onlar yaratmış gibi. Minik mafyalar :A
bu daha öncede oldu bir vodafone u işledik yine ceza kaç kullanıcak +13 mü buna siz vodafone arena saldırısından ve sezginden rahatsız olduk ve basına vermenizden deseler
https://www.kanald.com.tr/arka-sokaklar/bolumler/arka-sokaklar-son-bolum @MayısKralı

Ardakral

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
3
Puanı
4
İki dizide kaliteli diziler anne izlememe rağmen kırgın çiçekler o sahne çok kötüydü Ve abartılıydı bence

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Dizimiz yeteri kadar kazanıyor kazandırıyor öderiz ne olacak. NTC Medya ailesi olarak ve Kırgın Çiçekler fan club olarak çekemeyenleri anten takmaları konusunda uyarıyoruz. Zira bomba etkisi gibiyiz. :A

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
@batuhankaralar konu başlık kurallarına uymamışsın :A
En büyük cezayı bu iki dizi aldığı için başlık öyle oldu hata falan yok :A

Bak kendin de itiraf ediyorsun bebek boğma sahnesi var diye, demek ki doğru dürüst olmasa bile var ve etkileyecek türden birşey olduğu belli. Ama Anne'ye verilen ceza haklı. Eğer bu ceza gelmese 3-5 bölüm sonra küçük kıza tecavüz sahnesi görürdük. Gerçek ile kurgunun arasında bir ayrım olmalı. Sette pedagog bile yokmuş bu nasıl iş ahlakı?

Ayrıca dizilerde "maket" silah kullanmak yasak değil, hatırlarsan 3-5 bölüm önce Kırgınlar'da bir rehin sahnesi olmuştu o zaman ona da birşey diyelim :D

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060

Bak kendin de itiraf ediyorsun bebek boğma sahnesi var diye, demek ki doğru dürüst olmasa bile var ve etkileyecek türden birşey olduğu belli. Ama Anne'ye verilen ceza haklı. Eğer bu ceza gelmese 3-5 bölüm sonra küçük kıza tecavüz sahnesi görürdük. Gerçek ile kurgunun arasında bir ayrım olmalı. Sette pedagog bile yokmuş bu nasıl iş ahlakı?

Ayrıca dizilerde "maket" silah kullanmak yasak değil, hatırlarsan 3-5 bölüm önce Kırgınlar'da bir rehin sahnesi olmuştu o zaman ona da birşey diyelim :D

Batuhan geçen bölümün yarısına kadar Beren dizide yoktu hatta cansu dere bile
yarısına kada yoktu ben berenin etkilenmesine izin vermeyeceklerini düşünüyorum

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061

Bebek boğma sahnesi sosyal bir mesaj içeriyordu aslında tabi senin gibi antiler bunu görmek istemez. Hayatımızda doğru kararlar vermenin önemini öğretti aslında insanlara. Bir anlık psikolojik sıkıntıların nelere sebep olabileceği ve sonuçlarını iletti. Ben bu sahneden gayet memnunum. :) Türkiyede yayınlanan çoğu dizi çocukları kötü etkileyecek düzeyde. Çoğu dizide öpüşme sahnesi var, kavga dövüş var :)

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
YouTube sayfamızda 1,5 milyon seyirciye de hitap etmişiz. Ben gurur duyuyorum bu sahneden. İnsanlara çok büyük bir ders verdi bu sahne. :)

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,580
Puanı
1,061
Batuhan geçen bölümün yarısına kadar Beren dizide yoktu hatta cansu dere bile
yarısına kada yoktu ben berenin etkilenmesine izin vermeyeceklerini düşünüyorum
Abla çöp kutusu ve gardırop sahnelerini izledim tüylerim diken diken oldu, her ne kadar dizi hayal ürünü olsa da oynayan oyuncu çok küçük ve yaşı itibarıyla etkilenebilecek düzeyde :) Hemen hemen Beren ile yaşıt kardeşim sahneleri görünce gözünü yumuyorsa bu dizide çocukların etkileneceği şeyler var inkar etmemek lazım.