'Kış Uykusu' IMDb Top 250'de!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,937
Puanı
1,061
Aserat yeni bir haber konusu açtı

'Kış Uykusu' IMDb Top 250'de!

kis-uykusu.jpg

Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi 'Kış Uykusu' ünlü sinema sitelerinden biri olan IMDb'nin top 250 listesine giriş yapmayı başardı.

Başrollerini Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ, Serhat Kılıç, Ayberk Pekcan, Nadir Sarıbacak, Nejat İşler, Tamer Levent ve Mehmet Ali Nuroğlu gibi isimlerin paylaştığı yapım, 25 bin oyu geçerek sıralamaya 248. sıradan dahil oldu. Cannes Film Festivali'nden Altın Palmiye ile dönen ve Oscar'larda da Türkiye'yi aday adayı olarak temsil eden yapımın bu başarısını koruyup koruyamayacağı ise merak konusu.

Öte yandan Kış Uykusu bunu başaran tek film değil. Daha önce Yavuz Turgul'un klasik filmi 'Eşkıya' da 127. olarak listeye girmesine rağmen sonrasında yaşadığı hızlı düşüşle birkaç ay sonra çıkmıştı.

Top 250 listesinin son halini görmek için tıklayın.
Orijinal formatta oku

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,337
Puanı
561
İmdb'nin ben taraflı olduğunu düşünüyorum zaten. Sadece bu filme has değil, ki keşke daha fazla türk yapımı filmler yer alsa. Bu lakin dünyaca tanınmış oyuncuların filmleri her zaman ağır basıyor.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İnşallah kalıcı olur. Eşkıya çok büyük oranda Türklerin izleyip oyladığı bir filmdi o yüzden listeden atıldı. Kış Uykusu ise uluslararası tanınırlığı olan, prestijli ödül sahibi, eleştirel anlamda çok başarılı yapım. Yalnız tek sorunu fazla ağır olması. Marvel kitlesi yanlışlıkla izleyip oylarsa listeden çıkar kısa sürede ki umarım olmaz. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Kalıcı olacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Daha iyi Türk filmleri dururken bu filmin girmesi de ayrı komedi. :(

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Kalıcı olacağını hiç ama hiç sanmıyorum. Sağ Salim gibi daha iyi Türk filmleri dururken bu filmin girmesi de ayrı komedi.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Film son dönemde sürekli listeye girip çıkıyor ama son birkaç haftadır kalıcı olmaya başladı ve 242. sıraya yükseldi.

Eşkıya, Babam ve Oğlum da uzun süredir listedeler. Yani üç Türk filmi birden listede, gayet güzel. :)

Ahlat Ağacı da girer umarım ve dörtleriz. :Z

Ayla 20.000 küsür oyda ve 9.0 puanda o da bir ihtimal girebilir ama çoğu milliyetçi Türk oyu olduğundan sanmıyorum. 9.5 alan (???) Dağ 2 giremedi mesela doğal olarak.