Köksal Engür Hayatını Kaybetti!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
FsLjgf9WIAALvQQ

Usta sanatçı Köksal Engür hayatını kaybetti!

Televizyon, sinema, tiyatro ve seslendirme camiasının yakından tanıdığı, 5 Mart'ta 77. yaşını kutlayan oyuncu, dün gece hayatını kaybetti. Böbrek yetmezliğinden kaynaklanan komplikasyonlar nedeniyle vefat eden sanatçının acı haberi, Ak Sakallı Dede rolüyle akıllara kazındığı 'Leyla ile Mecnun' dizisindeki rol arkadaşı Cengiz Bozkurt tarafından paylaşıldı.

Köksal Engür, önümüzdeki günlerde Karacaahmet Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak. Biz de usta oyuncuya Allah'tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
İsmen bilmeyenlerin bile bir şekilde tanıdığı, değerli bir sanatçıydı. Özellikle çocukluğumda Squidward'ün sesi olarak az duymuşluğum yoktu. Leyla ile Mecnun'u izlemedim ama pek çok dizi ve filmde ben de kendisine denk gelmiştim. Sanat dünyası adına önemli bir kayıp, Allah rahmet eylesin. :(

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,614
Puanı
860
Görünce şok oldum. Çok üzüldüm. Dünya Tiyatrolar Günü'nde kendisini kaybetmemiz daha da üzücü oldu. Allah rahmet eylesin.

• Beğendim
Reactions: ömer karataş

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Usta sanatçının ölümü gerçekten üzdü... Gençliğimin ve hayatımın en önemli dizisi Leyla ile Mecnun'un önemli bir parçasıydı... Ben elbette onu Ak Sakallı Dede olarak tanıdım ama başka bir sürü rolleri vardı ve sesi gerçekten insana huzur veren bambaşka bir sesti. Hem tiyatrocu, hem televizyoncu büyük ustaya Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyorum...

Zeyno

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,670
Puanı
560
Önce çocukluğumun göz bebeği olan Susam Sokağında Büdü ye sesi ile hayat verdiğinde sesini, Zerda da hayat verdiği Sıddık karakteri ile kendisini tanıdım sonra.. Dudaktan Kalbe, Ver Elini Aşk ve tabiki Leyla ile Mecnun takip ettiğim dizileriydi .. Mekanı cennet olsun inşallah .. Anlamlı bir günde acı bir kayıp oldu ..

• Beğendim
Reactions: ömer karataş