"Jet Sosyete'nin Son Bölümü 10 Yıl Sonra da Hatırlanacak!"

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
img_20181015_081622-jpg.62404

TV8'in sevilen dizisi Jet Sosyete dün akşam 17. kez izleyicileriyle buluştu.

Milliyet gazetesi çatısı altındaki Molatik sitesinde yazdığı yazılarla büyük ilgi gören Mayk Şişman (Can Şişman) da bugünkü yazısını dizinin büyük beğeni toplayan son bölümüne ayırdı. İşte "Yıldız Tilbe'li Jet Sosyete bölümü 10 yıl sonra da hatırlanacak" başlıklı o yazının tamamı:
Popüler bir diziye 'misafir oyuncu' olarak dahil olmak oldukça popüler. Mesela Friends'i hatırlayın. "Friends'e misafir olarak katılan en iyi 5 oyuncu" gibi çeşitli lifestyle içeriklerine sosyal medyada rastlamanız olası. Bu 'misafir oyuncu' kültürü yavaş yavaş Türk dizilerinde de oturuyor.

Yıldız Tilbe'nin, Jet Sosyete 2. sezon 2. bölüme misafir olacağını ilk öğrendiğim zaman "İşte budur!" dedim. Sahneye epey Molatik oldum, yazısını yazdım. Merakla beklediğim an gelip çattı ve başladım izlemeye. Gizem Özpamuk'la Yıldız Tilbe'nin "Silinecekler onlar piyasadan, ben kalacağım bir tek!" dediği sahne zaten tanıtımda bir haftadır dönüyordu.

Meğer o sahne hiçbir şeymiş! Spoiler olacağını sanmıyorum ve halihazırda her Jet Sosyete izleyicisinin bu bölümü kaçırmadığını düşünüyorum. Ama yine de özet geçmemi isteyenler için şöyle söyleyeyim: Gülse Birsel'in canlandırdığı Gizem Özpamuk'la, Derya Karadaş'ın hayat verdiği Safiye konuşuyorlar. Ve 'flashback'le geçmişe dönüyorlar... İyi ki de dönüyorlar!

Gizem Özpamuk, Yıldız Tilbe'yle 'Bombastik' adlı bir cafe'de oturmuş, sohbet ediyor. Çaylar demli, kahveler koyu, muhabbet damar... Gizem Özpamuk'un saçları o zaman kızıl değil, daha uzun, daha açık tonda. Yıldız Tilbe ise sarı ayakkabılarından kocaman küpelerine, adeta bir stil ikonu. İlk defa bir dizide konuk oyuncu olarak görev almanın şahaneliği üstünde adeta!

Gizem Özpamuk aşk acısı çekiyor... Avamlık sınırında anlatıyor da anlatıyor. Konudan konuya geçiyor, 2 saniye önce atarlanırken 2 saniye sonra ego patlaması yaşıyor. Yıldız Tilbe önce "Hmm" diye dinlerken konu bir anda enteresanlaşıyor. Gizem Özpamuk aforizmalar patlatıyor, her lafı bomba, her lafı atasözü kıvamında...

Yıldız Tilbe kağıdı kalemi çıkarıyor ve başlıyor not etmeye. Bir yandan da "Anlat anlat" diyor. O esnada Gizem Özpamuk, Yıldız Tilbe'nin 2003'te çıkan 'E mi?' şarkısının sözlerini söylüyor. "Sen de sev, sevilme e mi!" diye bütün şarkının sözlerini yazıyor. Finalde de 'Amaaan' diyerek 'Yürü Anca Gidersin'e bağlayıp çaylarını, kahvelerini tokuşturuyorlar. Mis!

Günümüze dönülüyor... Safiye'nin gözleri dolmuş, Gizem Özpamuk'un Yıldız Tilbe hatırasından mest olmuş... Meğer Yıldız Tilbe'nin acılı aşk şarkıları yazmasındaki ilham perisi Gizem Özpamuk'muş! Tatlışko... Bölümün sonunda da Yıldız Tilbe'li eğlenceyi görüyoruz. Cillop gibi bölüm işte...

Yıldız Tilbe'li Jet Sosyete, tıpkı birçok Avrupa Yakası sahnesi gibi unutulmazlar arasına girdi bile. Bu bölüm 10 yıl sonra da hatırlanacak. Gülse Birsel'e böyle bir bölüm, hatta daha spesifik konuşursak böyle bir sahne yazdığı için teşekkür etmek gerek. Yıldız Tilbe'nin komedi dizisine gayet yakışabileceğini de görmüş olduk. Yıldız Tilbe bir başka Gülse Birsel projesindeki başrole de yakışmaz mı? Ne dersiniz?

Jet Sosyete, yeni bölümleriyle her Çarşamba 20.00'de TV8'de!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Hain Star'da daha düşüklerini görmüştük. Alt tarafı izleyicinin birazını SAK'a kaptırmış gelecek hafta yükselir. :A
SAK'a kaptırmamış, Diriliş Ertuğrul'un tekrar bölümü bile sizi çökertmeye yetmiş. Gelişiyle jet hızıyla TOTAL'de 1.5 reytinge, AB grubunda 3.60 reytinge...

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
SAK'a kaptırmamış, Diriliş Ertuğrul'un tekrar bölümü bile sizi çökertmeye yetmiş. Gelişiyle jet hızıyla TOTAL'de 1.5 reytinge, AB grubunda 3.60 reytinge...
Elinde kılıçlarla dizi izleyen insanlarla bir değil bizim kitlemiz. AB ve ABC1'de 4+ yeter. :A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Aşk-ı Memnu'nun efsane finali bile unutulmaya başladı, kim niye hatırlasın güldürmeyen komedi dizisini :A

Klaus

Favori Üye
Reaksiyon puanı
513
Puanı
135
Değil 10 yıl 10 gün sonra bile kimse hatırlamayacak :A