Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

2016 Inferno / Cehennem - Film Yorumları

Bu konu 'Film Yorumları' forumundadır ve OzaN tarafından 16 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. OzaN

OzaN Founder
    Founder

Cehennem - Inferno (2016)  

Türü:
    Aksiyon, Suç, Dram
    Yönetmen: Ron Howard
    Senaryo: Dan Brown (based on the novel by), David Koepp (screenplay)

Oyuncular:
    Tom Hanks
    Felicity Jones
    Ben Foster
    Sidse Babett Knudsen
    Irrfan Khan

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
    Filmin Fragmanı

Şunlar da ilginizi çekebilir:

2. OzaN

OzaN Founder
    Founder

Tam yorum: http://izleryazar.com/inferno-2016/

Geçen hafta Angels & Demons izleyip beğenmedikten sonra sinemada izlemeyi düşünmüyordum ama AVM'ye gitmem gerekti ve gitmişken izleyeyim dedim. :D İyi ki de izlemişim gayet güzel bir filmdi, beklentimin üstüne çıktı. :)

Kitabı izleyenler filmi hiç beğenmemiş ama kitabı izlememiş biri için gayet iyi bir aksiyon filmiydi ama tabii düşük beklentiyle izlemek lazım. Konu olarak çok muhteşem falan değil hatta dünyayı kurtaran adam klişesine dönüştüğü söylenebilir ama işleniş olarak çok güzel. Tempo hiç düşmüyor baştan sona sürükleyici. Tarihi eserler eşliğinde Tom Hanks ve Felicity Jones'u izlemek çok güzel.

Serinin en sürükleyici filmi ama The Da Vinci Code konu olarak daha güzeldi o yüzden iki film arasında kıyaslama yapamıyorum ama Angels & Demons'tan iyi olduğu kesin.

Ayrıca serinin diğer filmlerini izlemeseniz de direkt bundan başlayabilirsiniz. Konu olarak hiçbir bağlantısı yok. Robert Langdon'ın sembollerden anlam çıkaran, tarihi eserler üzerinde araştırmalar yapan bir profesör olduğunu bilin yeter. :)

7/10

• Beğendim Beğendim x 3
  3. sürgünüm

sürgünüm Emekli
    Emekli

Virüs salgınını konu alan ve koşuşturmaca içerisinde geçen bir gizem çözmece filmi.

Orta halli bir film. Müzikleri, sürükleyiciliği, cehennem tasvirleri çok başarılıydı. Senaryo ve kurgu olarak bakarsak ters köşe yapma çalışmaları hariç kabus sekansları çok güzeldi.

Filmin en güzel yanı, şehrin genişten alınan çekimleri ile başlayıp Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı'nda geçen 'as bayrakları' kısmıydı. 'Türkleri kötü gösteriyor' denilecek sahne belki de ilk kez bir yabancı filmde yoktu. Günümüz Türkiye'sini başarılı bir şekilde gördük.

Tom Hanks var. Daha ne olsun adam hakkını vermiş. Felicity Jones masum simasıyla kötüyü ifade etmeyi çok güzel başarmış.

Özetle, aksiyonu da yerinde gayet izlenebilir bir film olmuş.

7/10

• Beğendim Beğendim x 3
  4. Forumdash

Forumdash Kendi Modu
    Favori Üye

Sonunds filmi izledim. Tuğla gibi kitabın ancak 150 sayfasına gelebilmişimdir. Kitabın zorlugu içerisinde çok tarihi eserlerin geçişi ve şifrelerin bunlar üzerinden yürümesi okumayı güçleştiriyordu.

Herneyse, kitabın konusu gerçekten muhteşemdi. Dünyada artan nufusu durdurma, dünyaya reset atma fikri. Kitabın cıktıgı dönemlerde domuz gribi salgınının üzerinden 3-4 yıl filan geçmişti. Bu gibi virüsler halen daha yapılıyordur. Hele ki içme sularına kariştirilma yada hazır ürünlere yavaştan zerk edilmesi, tüyleri diken diken bi gerçekliği düşünmeye itiyor insanı. Okudugum kısımları filmde zar zor yakalabildim. Ya aklımda kalmadı yada onlar filme göre değiştirdiler?  

Filmin en güzel kısımları kesinlikle Türkiye'de geçen kısımlardı. Günümüz Türkiye'sini birebir yansıtmışlar. Ben bi an karaçarşaflı, sarıklı insanları göreceğimi sandım :F Türkiye sahnesinde bi falso aradım ama buladım.

7/10

• Beğendim Beğendim x 3
  5. Sherlock

Sherlock Editör
    Editör

Başarılı bir film.

Konu açısından çok değişik bir film değil ancak konunun işlenişi gayet başarılı.

Filmin konusunun işlenişi olsun, müzikleri olsun oldukça güzel bir filmdi diyebilirim. İstanbul sahneleri ayrı bir etkileyiciydi. Bunuda belirtmeden geçmemek lazım.

Tom Hanks ve Felicity Jones'u bir arada izlemek güzel bir deneyimdi. Tom Hanks her zaman ki gibi oldukça başarılıydı.

Serinin önceki iki filmi ile kıyaslarsak; The Da Vinci Code'a göre geride, Angels & Demons'a göre ise ilerideydi bana göre.

7/10

• Beğendim Beğendim x 1
  6. HeisenBerg

HeisenBerg Favori Üye
    Favori Üye

Kitap izlemek derken? :A

• Güldürdün Güldürdün x 1
  7. OzaN

OzaN Founder
    Founder

Cidden iyi saçmalamışım. :A

• Güldürdün Güldürdün x 1