IMDb Top 250'deki Sıra Değişimleri

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Farklı bir tarzı vardı, o etkiledi herhalde insanları. :)
Top 250'de izlemediğim filmler var onun için şey ettim? :A

Yani, listeye yeni bir filmin girmesi demek, benim izlediğim filmlerden birinin aynı zamanda liste dışı kalması demek. İnsana yaptığı espiriyi açıklatmak zorunda bırakmayın? :))

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Top 250'de izlemediğim filmler var onun için şey ettim? :A

Yani, listeye yeni bir filmin girmesi demek, benim izlediğim filmlerden birinin aynı zamanda liste dışı kalması demek. İnsana yaptığı espiriyi açıklatmak zorunda bırakmayın? :))
Captain America: Civil War listeden çıkmak üzere. Şimdi çıkan film 1-2 güne yine girer. :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Captain America: Civil War listeden çıkmak üzere. Şimdi çıkan film 1-2 güne yine girer. :D
Ben bugüne kadar kafama ne estiyse onu izledim. Imdb'yi takip etsem çoktan hepsini izlemiş olurdum. Yalnız bu aralar dizi yokluğunda fırsat bulmuşken izlemediğim filmleri aradan çıkarmak istiyorum. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben bugüne kadar kafama ne estiyse onu izledim. Imdb'yi takip etsem çoktan hepsini izlemiş olurdum. Yalnız bu aralar dizi yokluğunda fırsat bulmuşken izlemediğim filmleri aradan çıkarmak istiyorum. :)
Listede mutlaka izlenmesi gereken bir sürü film var gerçekten de ama özellikle popülerlerini ve ilk 100'dekileri izledikten sonra gerisi çok da mühim değil. Ben 220 civarında kaldım uzun zamandır. Dediğin gibi istesem ben de kendimi zorlar tamamlarım da bir anlamı yok. Kendi hoşuna gidecekleri izlemek daha iyi. Geri kalan filmlerin çoğu pek ilgimi çekmeyen ve izlesem sıkılma ihtimalim yüksek olan filmler. O yüzden ben de kafamı eseni izliyorum uzun süredir. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Babam ve Oğlum 80. sıradan listeye giriş yaptı. Büyük ihtimal birkaç güne yine dışlayacaklar ama olsun. Güzel bir tablo ve bence hak ettiği sıralar. :)

@Tolstoyevski @berkann @sürgünüm @Aserat @Danger UA! @gundix123 @MEnes @MasacRE-

Capture.PNG

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Babam ve Oğlum 80. sıradan listeye giriş yaptı. Büyük ihtimal birkaç güne yine dışlayacaklar ama olsun. Güzel bir tablo ve bence hak ettiği sıralar. :)

@Tolstoyevski @berkann @sürgünüm @Aserat @Danger UA! @gundix123 @MEnes @MasacRE-

Ekli dosyayı görüntüle 52562

Babam ve Oğlum'un listede olmaması dikkatimi çekmişti daha önce. 8.7 puan ve 35.000 oyu var filmin. 25.000 ve üzeri listede olmuyor mu neye göre alıp çıkarıyorlar filmleri sen biliyor musun?

jackass

Favori Üye
Reaksiyon puanı
62
Puanı
129
Doğruyu söylemek gerekirse Babam ve Oğlum kesinlikle o puanı haketmiyor.Bence 7.6 filan anca...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Babam ve Oğlum'un listede olmaması dikkatimi çekmişti daha önce. 8.7 puan ve 35.000 oyu var filmin. 25.000 ve üzeri listede olmuyor mu neye göre alıp çıkarıyorlar filmleri sen biliyor musun?
Oyların çoğu belli bir bölgeden gelince kesiyorlar sanırım. Ya da genel ortalamasıyla seçilmiş kişilerin oy ortalaması arasında çok fark varsa dışlamak gibi bilmediğimiz kuralları olabilir.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Arrival 107. sıradan giriş yapmış. Kalıcı olması yüksek ihtimal. :Z

Bu arada nazar değmesin diye ikincisini yazmadım ama birkaç haftadır hem Babam ve Oğlum hem de Eşkıya listede.

Babam ve Oğlum 81. sırada, Eşkıya 130. sırada. :Z Tabii ani bir operasyonla ikisi de listede dışı kalabilir. :(

@Tolstoyevski @MasacRE- @berkann @Danger UA! @gundix123 @sürgünüm @MEnes @sokak sanati @HeisenBerg
Ooo iyi iyi sinemada fırsat bulabilirsem gideceğim Arrival'a. İyi yorumlar aldım film hakkında. :)

İki Türk filmi konusunda ise umarım listede oynama yapmazlar da devam ederler oralarda kalmaya. :)

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Arrival 107. sıradan giriş yapmış. Kalıcı olması yüksek ihtimal. :Z

Bu arada nazar değmesin diye ikincisini yazmadım ama birkaç haftadır hem Babam ve Oğlum hem de Eşkıya listede.

Babam ve Oğlum 81. sırada, Eşkıya 130. sırada. :Z Tabii ani bir operasyonla ikisi de listede dışı kalabilir. :(

@Tolstoyevski @MasacRE- @berkann @Danger UA! @gundix123 @sürgünüm @MEnes @sokak sanati @HeisenBerg
Keşke sinemada izleme fırsatım olsaydı. :(

jackass

Favori Üye
Reaksiyon puanı
62
Puanı
129
Babam ve Oğlum'u umarım listeden çıkarırlar o puan tam rezillik.Altındaki üstündeki sıralardaki filmlere baksanıza hepsi başyapıt.Umarım IMDB müdahale eder.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Bu hafta ülkemizde vizyona giren Hacksaw Ridge 94. sıradan listeye giriş yaptı. Filmle ilgili yorumum bu gece izleryazar'da (Reklamları izlediniz. :A)

Arrival da 95. sıraya yükseldi. (Hala vizyonda bulmak mümkün)

Arrival'ı merak ediyorum bu hafta içi gideceğim. Sinemalardan kalkmadan aradan çıkarmak gerek. :A Hacksaw Ridge için ise sinemaya gitmem gibi dvd düşünce bakarız artık. :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu hafta ülkemizde vizyona giren Hacksaw Ridge 94. sıradan listeye giriş yaptı. Filmle ilgili yorumum bu gece izleryazar'da (Reklamları izlediniz. :A)

Arrival da 95. sıraya yükseldi. (Hala vizyonda bulmak mümkün)

Hacksaw Ridge'de de mi Andrew Garfield varmış ya, Amerika'da oyuncu mu kalmadı :A Silence'de de o oynayacak, yılın çok iddialı iki filminin başrolünde bu adamın olması ilginç olmuş.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrival'ı merak ediyorum bu hafta içi gideceğim. Sinemalardan kalkmadan aradan çıkarmak gerek. :A Hacksaw Ridge için ise sinemaya gitmem gibi dvd düşünce bakarız artık. :)
Kaçırmayın bence ya sinemada izlenesi bir film. Niye kimse izlemedi hala anlamadım. :D Arrival'dan bahsediyorum ama Hacksaw Ridge için de geçerlidir belki spoiler vermeyeyim yorumumdan. :A

Hacksaw Ridge'de de mi Andrew Garfield varmış ya, Amerika'da oyuncu mu kalmadı :A Silence'de de o oynayacak, yılın çok iddialı iki filminin başrolünde bu adamın olması ilginç olmuş.
İlginç gerçekten. Belki iki film de Oscar'da en iyi film adayı olacak. İkisiyle de erkek oyuncu kategorisinde adı geçiyor. Kendi kendisiyle yarışacak. :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Kaçırmayın bence ya sinemada izlenesi bir film. Niye kimse izlemedi hala anlamadım. :D Arrival'dan bahsediyorum ama Hacksaw Ridge için de geçerlidir belki spoiler vermeyeyim yorumumdan. :A

İlginç gerçekten. Belki iki film de Oscar'da en iyi film adayı olacak. İkisiyle de erkek oyuncu kategorisinde adı geçiyor. Kendi kendisiyle yarışacak. :D
Beni şu yılda hala WW2 filmi görmek tatmin etmiyor artık. Daha farklı bir şeyler görmek istiyorum. Ha konusu itibarıyla farklı bir yönden ele almışlar inceledim biraz ama yine de izlemem gibi sinemada. :A Çıksın dvd ye bakarım zaten Oscar'da olacağı için. :)

Bu arada Oscar adayı olması yüksek iki filmde de Andrew Garfield'ın başrol olması gerçekten ilginç olmuş. Kendi bi adaylık kapabilecek mi göreceğiz. :D Bence Silence'den bir adaylık alma ihtimali daha yüksek. Fragmandan anladığım Scorsese yine hissettirmiş farkını ve tarzını. :)