Showtime Homeland - Dizi Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Ne zaman nerede gördük en son ve önemli mevkide biri mi? :D
Fakat orada Carrie'yi durduran kişi onu işaret ettiğine göre Haqqani kesin CIA'in tarafında. Peki o zaman bunca zaman olanlar neydi ki. (b)
Saul CIA şefiyken hep yanı başındaydı aynı zamanda Quinn'i yetiştiren adam. Ama CIA'in karanlık işlerini yürüten adam aynı zamanda o yüzden Haqqani ile ilgili ne gibi planları var bilemiyoruz. Haqqani'yi kendiside yaratmış olabilir. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Saul CIA şefiyken hep yanı başındaydı aynı zamanda Quinn'i yetiştiren adam. Ama CIA'in karanlık işlerini yürüten adam aynı zamanda o yüzden Haqqani ile ilgili ne gibi planları var bilemiyoruz. Haqqani'yi kendiside yaratmış olabilir. :)
Ooo sürprizmiş gerçekten :D

Tamam ya isim olarak tanımamışım ama F. Murray Abraham'ın oynadığı adam nedense arabanın içinde bana baya değişik geldi hiç benzetemedim. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x12 (Sezon Finali)

Fazlasıyla durgun bir sezon finali olmuş ve imdb'de de 5.9 puanla açık ara dizinin en kötü bölümü seçilmiş. Bence bu durum sadece bu bölümle alakalı değil bütün bir sezondaki birikmişlikle alakalı.

Daha önce de dediğim gibi bu benim için son bölümdü. Bugün son iki bölümü izlerken de kararımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördüm. Bugüne kadar 4. sezonuna kadar gelip bıraktığım hiçbir dizi olmamıştı fakat Homeland beni buna mecbur bıraktı. Keşke geçen sezon tadında bıraksalardı da duygusal bir şekilde vedalaşsaydık ve izlediğimiz en iyi diziler arasında hep adını ansaydık. :( Ne yazık ki Homeland bunu başaramadı.

Her şeye rağmen Homeland'i izlemek güzeldi. İlk iki sezonu bence gelmiş geçmiş en iyi diziler arasına bile girebilir.

Yarın artık son görevimi de yapıp sezonluk yorum yazacağım.

5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x12 (Sezon Finali)

O kadar iyi bir sezona bir o kadar kötü sezon finali daha da bişey demiyorum.

Keşke geçen hafta bitirselerdi de bu haftaki final bölümü önümüzdeki sezonun ilk bölümü olsaydı.

Birde 3. sezonda olduğu gibi 4. sezon finalinde de Türkiye'ye selam gönderdi. Bakalım Carrie Mathison yine bizi kandıracak mı? :)

Neyse sevabıyla günahıyla yinede çok seviyorum bu diziyi. :)

Dar Adal, Haqqani ile anlaşma yapmış Saul'un kaseti karşılığı onu terör örgütleri listesinden çıkarmış. Saul'da yeniden CIA şefi olacak..Saul dümen de yapıyor olabilir, bu işin arkasında kim var deyip. gelecek sezona bırakmışlar da olabilir konuyu...
7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Homeland 5x1

Zayıf bir sezon açılışı oldu. Ama ilerleyen bölümlerde mülteci kampında daha iyi bölümler izleyebiliriz. Anlaşılan bu sezon Suriye, Esad ve İŞİD üzerinden gidecek. Bu yönüyle de iktidar mücadelesini ayrı tutarsak Tyrant dizisine benzemiş olacak.

Carrie’nin kızı, babası Brody reyis gibi turuncu kafa idi. Aradan geçen zamanda büyümüş, ama sarışına dönüşmüş. :) Koskoca Amerika’da bulamadıysalar portakal bir çocuk oyuncu. :)

Ayrıca, Carrie’ye yeni sevgiliyi de yakıştıramadım. Peter Quinn olabilirdi alışmıştık kendisine. En sonunda yine ona kalacak bundan da eminim. Carrie bipolar hastası başkasıyla yapamaz bence.
7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5x1

Eski günlerin hatrına bir şans daha vereyim dedim yeni sezona. Bir ara CIA hack olaylarıyla falan "aha bağlanıyorum galiba" gibi bir durum oldu ama yok olmuyor.

Belki yüzden fazla dizi izlemişimdir bugüne kadar ama ilk sezonlarına bu kadar bayılıp sonradan bu kadar çok gözümden düşen hiçbir dizi olmamıştı. İlk sezonlarına puanım 10, televizyon tarihinin en iyilerinden ama özellikle 4. sezondan itibaren dayanılmaz halde. 4-5 puanı bile hatırdan, belki çekim kalitesinden. :) Daha fazla nefret etmemek için devam etmeyeceğim.

Herkese tavsiyem 3. sezona kadar mutlaka izleyin ve sezon sonunda diziyi bırakın. :):)

5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x2

Bir önceki bölümden daha güzeldi. Sonlara doğru heyecan bayağı arttı.

Demet karakterini canlandıran kişi Türk oyuncu Gizem Emre. İmdb'de bir şey daha öğrendim 5. bölüm ismi Better Call Saul. :)

Carrie’nin psikolojisi düzgün olmamalı tabi ki, manyak halini daha çok seviyoruz. :) O değil de sen saçını CIA için süpürge et sonra da seni harcasınlar matmazel. :)
7.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x3

Ne çektin be Carrie Mathison. :)

Bu bölümde de köylüm kafenin önünde gezen hacker eleman türk çıktı. :)

Aayan'ı hayal de olsa görmek güzeldi. Quinn gibi çakal adamın yem olmayacağı belliydi, çelik yelek giymiş. Carrie'ye n'apacak bakalım. Çünkü hakkında ölüm emri çıkarılmıştı.

Saul ve Allison olayı iyi oldu tahmin etmiştim. :)
8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x4

Seyrediliyor ama yardırmıyor. Finali çok iyiydi. :)

Allison Rus istihbaratına çalışıyor olabilir. Suriyeli muhalif general'in uçağını da Esad’ın devrilmesini istemeyen Rusların isteği üzerine düşürttü.

Bu arada Carrie'yi peruğuyla Temple Grandin filminde kendi canlandırdığı Temple Grandin karakterine benzeten tek ben miyim? :)
8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
5x4

Seyrediliyor ama yardırmıyor. Finali çok iyiydi. :)

Allison Rus istihbaratına çalışıyor olabilir. Suriyeli muhalif general'in uçağını da Esad’ın devrilmesini istemeyen Rusların isteği üzerine düşürttü.

Bu arada Carrie'yi peruğuyla Temple Grandin filminde kendi canlandırdığı Temple Grandin karakterine benzeten tek ben miyim? :)
8/10
son dizidaşın ozanda bırakmış sanırım diziyi tek kalmış gibi bir halin var :) erkenden terkettiğim için mutluyum :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Destere sen yokken yorumlarını okudum. 1.sezonu bitirmissin ve memnun ayrılmışsin. Ne oldu da sonradan vazgeçtin? :)
kaliteliydi güzeldi ama devam etmek için bir sebep kalmıyordu dizide hanı izlersende olur izlemesende bundan sonra acaba nolacak ? diye bir soru işareti bir merak bende uyandıramadı dizilerin devamını getirten hep bir sonra nolacak hikayesine olan meraktır o da olmayınca işte zor oluyor devamını getirmek :)

@Harunnn60 şimdi geçmiş yorumlarıma göz attım :) diziye başlamam için şiddetli bir mahalle baskısı vardı özellikle @sürgünüm tarafından:) bunu not düşeyim bir köşeye :)

diziyle ilgili yorumlarımı okuyunca kahkaha attım :)
1. bölüm yorumum
harikaydı muteşemdi
2. bölüm yorumum
güzeldi heyecan doruktaydı
3. bölüm yorumum
eh fena sayılmaz
4. bölüm yorumum
yer yer sıkıcıydı idare eder
sezon finali yorumum
konu bir kaç yerde mantıktan uzaklaşıyor ama sezon finali güzeldi ????

zaten yorumlarımın gidişatından ikinci sezonun gelmeyeceği belli olmuş :)))

Son düzenleme:

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
kaliteliydi güzeldi ama devam etmek için bir sebep kalmıyordu dizide hanı izlersende olur izlemesende bundan sonra acaba nolacak ? diye bir soru işareti bir merak bende uyandıramadı dizilerin devamını getirten hep bir sonra nolacak hikayesine olan meraktır o da olmayınca işte zor oluyor devamını getirmek :)

@Harunnn60 şimdi geçmiş yorumlarıma göz attım :) diziye başlamam için şiddetli bir mahalle baskısı vardı özellikle @sürgünüm tarafından:) bunu not düşeyim bir köşeye :)

diziyle ilgili yorumlarımı okuyunca kahkaha attım :)
1. bölüm yorumum
harikaydı muteşemdi
2. bölüm yorumum
güzeldi heyecan doruktaydı
3. bölüm yorumum
eh fena sayılmaz
4. bölüm yorumum
yer yer sıkıcıydı idare eder
sezon finali yorumum
konu bir kaç yerde mantıktan uzaklaşıyor ama sezon finali güzeldi ????

zaten yorumlarımın gidişatından ikinci sezonun gelmeyeceği belli olmuş :)))
Bir dizi vardı ya hiç adını söylemeyeyim aynı onun gibi olmus iste. :D icine sinmemis ama birileri izliyor diye izlemissin. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Aynen aynen. :) Zaten zor onay aldı. :A
house of cards
homeland
tyrant
üçüde yarıda bıraktığım diziler ilk ikisinde ilk sezonu bitirdim üçüncüsünde onuda başaramadım ?ikisinin ortak özelliği @sürgünüm ün mahalle baskısı ile başlamış olmam :)
üçünün ortak özelliği konusunun siyaset olması :)

hatta bir dizi daha vardı ismi N, HARFİYLE BAŞLIYORDU YİNE KONU GAZETECİ SİYASET ÜÇGENİ GİBİ BİŞEYDİ ORDAN ÇOK ÇABUK KAÇTIM İLK BÖLÜMDE TERKETTİM :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
son dizidaşın ozanda bırakmış sanırım diziyi tek kalmış gibi bir halin var :) erkenden terkettiğim için mutluyum :)
OzaN'a kalsa Ray Donovan'ı da bir ara bırakacak gibi oldu ama sezon finalinde diziden memnun ayrıldı. Ayrıca, Rectify'i de bıraktı, senin mantığından yola çıkarsak Rectify'i de bıraktığı için haklı o zaman. :))

The Newsroom öteki bahsettiğin dizide heralde. :X

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
5x5

Bana böyle bölümlerle gelin işte. :)

Bir önceki bölümde tahmin ettiğim gibi Allison, Ruslara çalışıyor. Quinn'in posta kutusuna Carrie'nin öldürülme emrini de yine Ruslar'ın isteğiyle koymuş.

Dahası var. Kadınların şerrinden korkacaksın abi. Allison, Suriyeli muhalif generalin uçağının düşürülme olayını Saul ve İsrail'l arkadaşı Etai'nin üstüne yıkmaya çalışıyor. Dar Adal'ı da gayet iyi kandırdı.

Bir çift lafım da Quinn'e, sen kitabımıza küfredersin, ama cenazene müslüman gelir. :)
8.5/10