Showtime Homeland - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,713
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x6

Ah Homeland ah, bu hallere düşecek dizi değildin neler oldu sana böyle. :(

Bölümün ilk 40 dakikası işkence gibiydi. Dizinin her şeyinden soğudum resmen. Son 10 dakikası evet iyiydi ama gelecek bölümlerde neler olabilir, bundan sonrasını nasıl getirebilirler bilemiyorum. Diziyle ilgili en ufak bir umudum kalmadı. Aslında daha da fazla nefret etmemek için diziyi bırakmayı düşünüyordum ama bu bölümün sonuyla biraz merakta bıraktılar hikayenin nereye gideceği konusunda...
Aayan'ı bu kadar kolay harcayacaklarını sanmıyordum. Zaten koskoca dizi 2-3 karakter etrafında dönüyor onlardan birini de kaybettik.

Saul reyisin kaçırılması kötü oldu.

Dana Brody'yi hatta sinir bozucu annesini bile özleyeceğim aklıma gelmezdi. Bütün bölüm boyunca ergenlik yapsa şu bölümlerden çok daha iyi bölümler çıkardı herhalde.
İlk kısım 4, ikinci kısım (özellikle sonları) 8. Ortalaması:

6/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x7

Bu Carrie'nin bir sınırı olmalı kadın her role giriyor bu bölüm resmen tavan yaptı. :)

Carrie'nin tüm amacı Saul'u kurtarıp Haqqani'yi yaklamak. Haqqani'nin ilaca ihtiyacı olduğunu düşüdüğü için Aayan'ın eski sevgilisi üzerinden hastanede ilacı temin eden hemşireye ulaşmaktı ama Pakistan istihbarat servisi tarafından alıkonuldu. Son sahnede Carrie'nin bipoları yüzünden de olsa Brody'yi yeniden görmek ne güzeldi!

Büyükelçinin kocası Dennis, Carrie'nin haplarını değiştirdi. Kafayı mı yedi yoksa gördüklerim gerçek mi derken kafayı yediğini gördük ahretlik. :)

CIA Başkanı Pakistanlı bakana ya Saul'u teslim edersiniz ya da her yıl gönderdiğimiz 2 milyar dolarlık askeri yardımı keseriz dedi. Büyükelçi diplomasiyle halledebilir belli olmaz. :X

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,713
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x7

Geleneği bozmadılar, yine ilk kısımları çok sıkıcı ama sonu çok iyiydi. :)

Brody reyisi çok az da olsa görmek çok güzeldi. Nasıl da özlemişiz. Senaristler hata yaptılar Brody gibi karakteri ne olursa olsun harcamayacaklardı.

Saul'un sahneleri fena değildi.

Carrie'nin hasta hallerinden iyice bıktım artık.

Diziyi bıraksam mı bırakmasam mı kararsızlığım sürüyor. Galiba ite kaka da olsa bu sezonu tamamlayacağım. :)

6/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B07 izledim

Bölüm nasıldı onu bilemedim şimdi ama;
Brody reyizi oha dedim bi an ve uyuklamaya başlayacaktın ki ayıldım :FKeşke essah olsaydı ama Carrie adamı da öptü:F
Saul ile Haqqanin sofra sahne iyiydi.
Carrie'nin deli hallerine bayılıyorum :X Çekimler süperdi:X

7/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B08 izledim

Bölüm sezona göre yine iyiydi:X Sanırım Saul reyiz borcluyuz:X
Talibanların elinden kaçiş sahnleri muhteşemdi. Bir kez daha adamı takdir ettim ve bu sezon Saul reyizden hiç bir verim alamayız diye düşünürken adamlar yaptı yine :)

Carrie'nn Saul reyizi satması :bağır:Söyleyecek bişey yok.Öldürmeye de kalkmişti zaten.

Khan öpücükten sonra Carrie'ye yazmaya başladı anladık:X Kadına değen ateşli kuyuya düşmeye razı oluyor:F Sezon finalinide ölür mü kalır mı bilemedim:X

Carrie B.Elçi'nin kocasının hapları değiştirdiğini öğrendi napacak? Hiç merak etmiyorum. Saul reyizi ordan kurtar yeter :bağır:

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x8

Bir önceki bölüm kadar olmasada yinede güzel sahneler vardı. :)

Brody sahnesini yememiştim ama intihar sahnesinde Saul öldü dedim. :)

@Forumdash Carrie, Saul'u satmadı hayatını kurtardı. Saul'un kaçışı yoktu, yakalanmadan öncede kendisini öldürecekti. :X

Ya bu Carrie ne olucak o istihbarat Albayınada vericek heralde ne güzel iş ver al bilgileri :))

Quinn'e cidden çok üzülüyorum. Bu dizi 10 sezon sürse Carrie'yle yatamayan tek karakter olur. :)

8/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
4x8

Bir önceki bölüm kadar olmasada yinede güzel sahneler vardı. :)

Brody sahnesini yememiştim ama intihar sahnesinde Saul öldü dedim. :)

@Forumdash Carrie, Saul'u satmadı hayatını kurtardı. Saul'un kaçışı yoktu, yakalanmadan öncede kendisini öldürecekti. :X

Ya bu Carrie ne olucak o istihbarat Albayınada vericek heralde ne güzel iş ver al bilgileri :))

Quinn'e cidden çok üzülüyorum. Bu dizi 10 sezon sürse Carrie'yle yatamayan tek karakter olur. :)

8/10
Aslında;
Sattı:X Zaten Aayyhan vuruldugunda da gözden çıkarmişti. Kadın işi var diye herkesi harcıyor gibi bi durum çıkıyor ortaya ama şimdilik "hayatını kurtardın" gibisinden yumuşatılıyor:X

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Aslında;
Sattı:X Zaten Aayyhan vuruldugunda da gözden çıkarmişti. Kadın işi var diye herkesi harcıyor gibi bi durum çıkıyor ortaya ama şimdilik "hayatını kurtardın" gibisinden yumuşatılıyor:X
Aayan vurulduğunda yanı başında Haqqani vardı, kısa yoldan temizlemek istedi ruh halide ortada zaten. :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x9

Acayip derecede iyiydi. Dördüncü sezonun bana göre en güzel bölümüydü. :)

Carrie, Saul'u ikna ederken gözünden yaş gelmeyen bizden değildir. :) O nasıl oyunculuktur bu sene fazladan bi Emmy heykelciği yapılıp verilsin Carrie'ye... uykumdan uyandım. :)

Takas sırasında gerilimden kalbim küt küt attı, ölümle yaşam arasında ince bir çizgi kim ölmeyi ister canlı bomba çocuğun ailesini öldürmüşler bu yaşta gönüllü olarak ölüme gidiyor. :(

Kelkitli Numan Acar'ın kurduğu tuzak sonucu Carrie ve Saul ölmüş olması lazım. Ama başrol oyuncusu olduğu için Carrie mutlaka hayatta kalır. :)

Dennis büyükelçiliğin tünelini ifşa etmiş ordan basacaklar binayı ama hangi salak tüm adamlarını dışarı yollayıp koca elçiliği savunmasız bırakır? :)

9/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S04B09 izledim

Harika bi bölümdü kesinlikle :X Emmy'de sanırım herhangi bi bölümede ödül veriliyordu. Kesinlkle bu bölüm aday olmalı :X

Başlarda tempo birazcık düşüktü vasat bi bölüm geçicek derken, Haqqani'nin adamları ile Saul'un takası sırasında biraz gerilim yükseldi ama o sahnelerde daha cok Carrie ve Saul'un oyunculukları ön plana çıktı:)

Son sahne muazzamdı, herşey güllük gülüstianlık geçerken o patlama sahnesi ve Haqqani'nin elçiliği basması :eek: Haftayı iple çekiyorum:)

Bu arada patlayan arabalar Carrie'nin arabası değildi. Saul'de ölmez inş.

Tesnee midir nedir çok pis kötü :bağır: Şuan izlediğim yabancı dizilerde bu bölümle birlikte adını aldım :X Yardımcı rollerde ön plana çıkabilir artık.

Bi 9/10 puanda benden olsun :X

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
S04B09 izledim

Harika bi bölümdü kesinlikle :X Emmy'de sanırım herhangi bi bölümede ödül veriliyordu. Kesinlkle bu bölüm aday olmalı :X

Başlarda tempo birazcık düşüktü vasat bi bölüm geçicek derken, Haqqani'nin adamları ile Saul'un takası sırasında biraz gerilim yükseldi ama o sahnelerde daha cok Carrie ve Saul'un oyunculukları ön plana çıktı:)

Son sahne muazzamdı, herşey güllük gülüstianlık geçerken o patlama sahnesi ve Haqqani'nin elçiliği basması :eek: Haftayı iple çekiyorum:)

Bu arada patlayan arabalar Carrie'nin arabası değildi. Saul'de ölmez inş.

Tesnee midir nedir çok pis kötü :bağır: Şuan izlediğim yabancı dizilerde bu bölümle birlikte adını aldım :X Yardımcı rollerde ön plana çıkabilir artık.

Bi 9/10 puanda benden olsun :X
Büyükelçi kocası Dennis'i konuşturmak için ters köşe yaptı o sahneyi yedin mi? :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,713
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x8

Sezonun en iyi bölümüydü ama yine de önceki sezonların sıradan bölümleriyle yarışamaz. :) İlk 20 dakika ve son 5 dakika sıkıcıydı. Yani sadece Saul ile ilgili sahneler güzeldi.

Açıkçası Saul reyisin intihar edeceğini düşündüm bir an ve etmesini de istedim. İntihar etsin de diziyi izlemek zorunda hissetmeyim kendimi. Saul dışında dizide beni bağlayan bir şey kalmadı. :)

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,713
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x9

Vazgeçtim sezonun en iyi bölümü buydu. :):)

Bölümün ilk kısmı yine fazlasıyla sıkıcıydı ama kabul ediyorum sonu harikaydı. (Tabii IMDb'de 9.8 puan alması fazlasıyla abartı)

Ben asıl bombanın (bomba derken büyük olay yani, patlama anlamında değil. :)) takasta olacağını sandım baya gerildim o sahnede de ama asıl plan sondaymış...

İlk kez bir sonraki bölümü merakla bekletecekler bu sezon:

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x10

İlk yarı mükemmeldi ama ikinci yarısı için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. :)

Soluksuz başlası bizim Numan karıştırdı ortalığı yine. Gerçekten ilk başlarda bu sezon Brody olmadan güzel olmaz diyodum ama senarist çok sağlam çevirmiş işi. Quinn'i de giderek sevmeye başladım, tek başına 10 sezon götürür derim ben olmasın ona bişey !!

Numan, Fara'yı Amerikalılara hizmet ettiği için kafirlikle suçlayıp öldürdü. @OzaN buna üzülmüştür. :X

İlk yarısı 9 ikinci yarısı 7 ortalaması 8/10 aldı benden. :X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,713
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x10

Beklentilerin çok uzağındaydı bence. İlk kısım yine iyiydi tabii ama ikinci kısım iyi değildi. Sezon bitse de gitsek diye bekliyorum. 5. sezonu izlemem için çok çok ilginç bir şeyler olup dizinin değişmesi lazım, onu da hiç sanmıyorum. :)

Quinn iyiydi malum sahnede. :)

@sürgünüm Fara'yı asıl seven @Forumdash idi ama ben de üzüldüm benim de sevdiğim karakterlerdendi.

Ben de ilk kısıma 8, ikinci kısıma 6 vereyim. Ortalaması:

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x11

Sezon sonu öncesi son bölümde yine bizi sebzeye çevirdi. :)

Kim dost kim düşman belli değil. Finalde Haqqani'nin yanında karanlık adam Dar Adal'ı görünce şok geçirdim. Bu adam Haqqani'ye mi çalışıyor ya da Haqqani Amerikalıların adamı mı? (b) Belkide sadece Quinn kendini öldürtecek diye atlayıp gelmiş olabilir. (b) @OzaN @Forumdash

Carrie adamı deli eder bıraksaydı da Quinn, Haqqani'yi havaya uçursaydı. :)
8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,713
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4x11

Ne kadar sıkıcı bir bölümdü öyle. Hayatın anlamını sorgular haline geldim sıkıntıdan. Son birkaç dakikasındaki hareketliliği ve bölüm ortasındaki duygusal 2-3 dakikayı bir kenara koyacak olursak bomboş bölümdü. Bu kadar sıkıcı olan bir The Affair bir de ne yazık ki Homeland'in son sezonu var. İkisinin de Showtime'da arka arkaya yayınlanan diziler olması da ilginç bir nokta. :)

Ben o sondaki adamı hatırlayamadım @sürgünüm (b)

5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
4x11

Ne kadar sıkıcı bir bölümdü öyle. Hayatın anlamını sorgular haline geldim sıkıntıdan. Son birkaç dakikasındaki hareketliliği ve bölüm ortasındaki duygusal 2-3 dakikayı bir kenara koyacak olursak bomboş bölümdü. Bu kadar sıkıcı olan bir The Affair bir de ne yazık ki Homeland'in son sezonu var. İkisinin de Showtime'da arka arkaya yayınlanan diziler olması da ilginç bir nokta. :)

Ben o sondaki adamı hatırlayamadım @sürgünüm (b)

5/10
Dar Adal işte CIA'ci. :X