Selam dünyalı,

Sence de artık üye olarak devam etmenin zamanı gelmedi mi? Üstelik şimdi Fav10'a üye olmak aşırı kolay. Ücretsiz olduğunu söylemeye bile gerek yok zaten?

Eğer Facebook'un varsa buraya tıkla anında giriş yap.

Eğer Facebook'un yoksa şuraya tıkla ve 1 dakikada işlemi tamamlayıver.

Olur mu? İnan, pişman olmayacaksın.

HDP Başkanı Pervin Buldan: "Hiçbir Kürt Meral Akşener'e Oy Vermeyecek"

Bu konu 'Güncel Haberler' forumundadır ve mrt-06 tarafından 16 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

HDP Eş genel başkanı Pervin Buldan gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu. İYİ Parti cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener için "hiçbir Kürt Akşener'e oy vermez" dedi ve ekledi;

Buldan, "Akşener, Kürtlerden oy alamayacağı yönündeki yorumların şehir efsanesi olduğunu söyledi. Akşener Kürtlerden oy alabilir mi?" sorusuna, "Bu bir şehir efsanesi değil, bu bir gerçek, bu bir realite. Akşener’in İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde binlerce insan sokaklarda katledildi, kafalarına kurşunlar sıkıldı. İnsanlar kaçırıldı, kaybedildi. O dönemde yaşanan cinayetler, katliamlar Kürt halkının zihninde ve beyninde asla silinmeyecek bir gerçekliğe sahiptir. Sayın Akşener’in bu anlamda Kürt halkından bir tane bile oy almayacağını kesinlikle ifade etmek isterim. Akşener, bir oy alsın, çıkarsın önümüze 'Şu Kürt’ten oy aldım' desin. Bu asla olmayacak" ifadelerini kullandı.

Şunlar da ilginizi çekebilir:

2. Yiğitt

Yiğitt Süper Moderatör
    Süper Mod. Co-Admin

Aşırı net konuşmuş, tabi ki oy veren Kürt vatandaşlar olacaktır. Sonuçlar gelince göreceğiz, ülkede kimler neler neler yaptı da hangi mevkilere geldi?

Akşener zaten milliyetçi bir isim, Kürtlerden oy alması zaten zor biri. Tek çare Muharrem İnce. :X

3. Doğu

Doğu Well-Known Member

İkinci tura kalırsa göreceğim hepinizi :A Erdoğan'ın karşısında krem peynir olsa gider oy verirsiniz ulan yemeyin bizi :A Hepiniz ordayadınız bee :A

• Beğendim Beğendim x 2
    • Olmamış Olmamış x 1
    • Aynen Aynen x 1
    • Güldürdün Güldürdün x 1
  4. Harunnn60

Harunnn60 Süper Moderatör
    Süper Mod.

Eee ona bakarsın RTE'de Bahçeli ile ittifak yapıyor? Boş ve kesin konuşmuş. Bu iş 2.turda belli olur. :)

5. serhatt

serhatt Favori Üye
    Favori Üye

Çok biliyorsun sen :A

6. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Bu HDP çok tuhaf gerçi daha önce de 2010 referandumunda seçimi boykot edip üstü kapalı AKP'ye destek olmuşlardı şimdi yine benzer bir girişim. Meral daha ne yapsın Selo çıksın dedi kadın.

7. kerem

kerem Favori Üye
    Favori Üye

Maalesef doğru demiş. Akp'ye oy veren kürtler Akşener yada İnce'ye verse keşke.

8. Maskeli Fedai

Maskeli Fedai Favori Üye
    Favori Üye

Bunların hayatı yalan :A Erdoğan karşısında kim olsa ona oy verecekler sanki bilmiyoruz :A

Ulan Erdoğan ve Bahçeli karşısında bütün benzemezler bir araya gelmiş. Kimler kimlerden medet umuyor. Herkes için hayırlı olan cumhurun ittifakının kazanması :)

• Aynen Aynen x 1
    • Harika Harika x 1
  9. Dosi

Dosi Favori Üye
    Favori Üye

Bir insan bukadarda emin konuşmamalı. 1 tanesi bile oy vermezmiş :A

Erken seçim olmasaydı ilkkez Türkiye için oy kullanma durumum olabilirdi. Bu sene tatil hayal oldu, seçim erkene alındı :F

10. serhatt

serhatt Favori Üye
    Favori Üye

Keşke kullanabilseydin :)

• Beğendim Beğendim x 1
  11. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Yıllarca meydanlarda en ağır lafları birbirine söyleyen Bahçeli ve Erdoğan benziyor da CHP İYİ Saadet benzemez oluyor öyle mi. Valla şaka gibisiniz ya. :D

12. Maskeli Fedai

Maskeli Fedai Favori Üye
    Favori Üye

Kudurun :A

13. mrt-06

mrt-06 Emekli
    Emekli

Ne kuduracam la kahkahlarla gülüyorum. :F

14. DarkLegenD

DarkLegenD Favori Üye
    Favori Üye

Gülen hocam bana aylık 10.000 Sterlin gönderiyor, sağ olsun. Sana da gönderse sen de ittifak yapardın.

Kesin yaşanır kırmızı yer ahahahaha.

• Okudum Okudum x 1
  15. YıldırıM

YıldırıM Favori Üye
    Favori Üye

Şu cümlenin sonu hiç olmamış . Orada istifa ederim demesi gerekiyordu ama yememiş anlaşılan. :A

Sayfayı Paylaş