HBO'nun Yeni Dizisi 'Westworld' Ne Zaman Başlıyor?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Aserat yeni bir haber konusu açtı

HBO'nun Yeni Dizisi 'Westworld' Ne Zaman Başlıyor?

28192-13320470-10154306196983933-6991233564794563097-o.jpg

HBO'nun uzun süredir merakla beklenen iddialı yapımı Westworld'un yayın tarihi belli oldu.

Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy Nolan'ın yaratıcısı olduğu dizinin başrollerini Anthony Hopkins, Ed Harris, James Marsden, Evan Rachel Wood, Ben Barnes, Thandie Newton, Jeffrey Wright, Rodrigo Santoro, Shannon Woodward ve Clifton Collins Jr. gibi isimler paylaşıyor. 1973'te çekilen aynı adlı filmden uyarlanan yapımın 10 bölümden oluşan ilk sezonu 2 Ekim Pazar 21.00'de başlayacak.

J.J. Abrams'ın da yapımcıları arasında yer aldığı Westworld, karanlık bir gelecekte, zengin kesime hitap eden ve yapay zekaların kullanıldığı bir eğlence parkında çıkan sorunun yol açtığı olayları ekrana taşıyacak.
Orijinal formatta oku

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Fragmanları cıkmıştı konusu acıldı mı(b) jj abrams varsa her türlü gideri vardir.Merakla bekliyoruz.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Müthiş dizi olacak, müthiş. Nolan ve HBO. Person Of Interest'ten sonra bir efsane daha bekliyorum.

Mr.At

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,080
Puanı
461
Web Sitesi
gecmisinmizikacisi.blogspot.com.tr
Western bilim kurgusu olacağa benziyor, gelecekti geçmiş. Firefly gibi. Ama ilk bölümü izlemeden tam olarak nedir emin olamayacağız.
Fireflyi pek sevemedim ben. Stargate ve Battlestar Galactica'yı tavsiye ederim, eğer izleme fırsatı bulamadıysan.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Yalnız dizi, filmden uyarlama. Senlik değil yani boşver :A
http://www.imdb.com/title/tt0070909/?ref_=nv_sr_4

Böyle bir kadro ve kanal faktöründen sonra birebir uyarlama yapacaklarını sanmıyorum, orijinal filmlerinden birebir uyarlanan dizilerin nasıl döküldükleri, ayakta kalamadıklarını gördük. En ayakta kalanları bile büyük bir iş yapmadı, GOT ile yarışacak seviyeye gelemedi. Bence fena bir dizi olmayacak gibi. Gerçi son örneğinde de görüldüğü gibi HBO ismine güvenmemek gerek, o da iyice bozdu. :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Böyle bir kadro ve kanal faktöründen sonra birebir uyarlama yapacaklarını sanmıyorum, orijinal filmlerinden birebir uyarlanan dizilerin nasıl döküldükleri, ayakta kalamadıklarını gördük. En ayakta kalanları bile büyük bir iş yapmadı, GOT ile yarışacak seviyeye gelemedi. Bence fena bir dizi olmayacak gibi. Gerçi son örneğinde de görüldüğü gibi HBO ismine güvenmemek gerek, o da iyice bozdu. :)

Birebir olarak hiçbir film uyarlanmıyor ki. Film ile dizi aynı olmaz zaten. Ben zaten diyorum genelleme yapmamak gerekiyor filmden uyarlama diziler kötüdür diye. İyisi de var kötüsü de. Sen kıstas olarak GoT'u alırsan yeni başlayacağın bütün dizilerde hayal kırıklığına uğrarsın o başka bir noktada onun bir tık altı diziler gayet izlenir seviyede oluyorlar. Bu yeni başlayan Night Of'da öyle bence, sen beğenmedin ama dizi baya iyi. İmdb 9,1 puanda şu anda :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Birebir olarak hiçbir film uyarlanmıyor ki. Film ile dizi aynı olmaz zaten. Ben zaten diyorum genelleme yapmamak gerekiyor filmden uyarlama diziler kötüdür diye. İyisi de var kötüsü de. Sen kıstas olarak GoT'u alırsan yeni başlayacağın bütün dizilerde hayal kırıklığına uğrarsın o başka bir noktada onun bir tık altı diziler gayet izlenir seviyede oluyorlar. Bu yeni başlayan Night Of'da öyle bence, sen beğenmedin ama dizi baya iyi. İmdb 9,1 puanda şu anda :D

Dizi konusunda IMdB'nin pek bir prestiji yok, çoğu başlayan yeni dizi genelde öyle uçuk rakamlarda başlıyor Daredevil filan. Kaldı ki TOP 250 listesinin yarısı çizgi filmlerden ibaret. Ve kaldı ki Lost gibi bir dizi 215, Prison Break gibi bir dizi 216.sırada. :)

Film ve özellikle dizi konusunda kötü bir huy olarak fazla mükemmelliyetçi olduğum için ne yazık ki dizilerle aram gerçekten hiç iyi olmuyor. GoT bile benim için ikinci sınıf bir dizi ve şuan için piyasada tek. en fazla onun bir tık altı olan üçüncü sınıf dizileri seyredebilriim SFU, Sopranos gibi. Bu ilk 3 sınıftaki diziler benim için kalitelidir ve izlemeye değer. Night Of bir tık altı mı GOT'un? 6.sınıf kalitede olabilir heralde. :A

Kısaca belirtmek gerekirse, kişisel zevklerime göre;
Sırasıyla
1.sınıf kalite

Lost
Breaking Bad
Fringe
Prison Break

2.sınıf kalite

GoT
Leyla ile Mecnun
Oz
Black Mirror

3.sınıf kalite

SFU*
Carnivale*
Sopranos*
True Detective
Death Note
Ezel
House Of Cards*

4.sınıf kalite

Penny Dreadfull
Sherlock
Arrow
TWD

5.sınıf kalite

Mr Robot
Sense 8
...

Bu böyle gider 7,8,9,10 diye ama oralara eklenecek kadar vasat dizileri pek izlemediğim için boş kalması en iyisi. :A Umarım bu dizi de ilk 3 gruba girer, nasıl bir şey olacağı bir iki bölümden belli olur zaten. :)

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Dizi konusunda IMdB'nin pek bir prestiji yok, çoğu başlayan yeni dizi genelde öyle uçuk rakamlarda başlıyor Daredevil filan. Kaldı ki TOP 250 listesinin yarısı çizgi filmlerden ibaret. Ve kaldı ki Lost gibi bir dizi 215, Prison Break gibi bir dizi 216.sırada. :)

Film ve özellikle dizi konusunda kötü bir huy olarak fazla mükemmelliyetçi olduğum için ne yazık ki dizilerle aram gerçekten hiç iyi olmuyor. GoT bile benim için ikinci sınıf bir dizi ve şuan için piyasada tek. en fazla onun bir tık altı olan üçüncü sınıf dizileri seyredebilriim SFU, Sopranos gibi. Bu ilk 3 sınıftaki diziler benim için kalitelidir ve izlemeye değer. Night Of bir tık altı mı GOT'un? 6.sınıf kalitede olabilir heralde. :A

Kısaca belirtmek gerekirse, kişisel zevklerime göre;
Sırasıyla
1.sınıf kalite

Lost
Breaking Bad
Fringe
Prison Break

2.sınıf kalite

GoT
Leyla ile Mecnun
Oz
Black Mirror

3.sınıf kalite

SFU*
Carnivale*
Sopranos*
True Detective
Death Note
Ezel
House Of Cards*

4.sınıf kalite

Penny Dreadfull
Sherlock
Arrow
TWD

5.sınıf kalite

Mr Robot
Sense 8
...

Bu böyle gider 7,8,9,10 diye ama oralara eklenecek kadar vasat dizileri pek izlemediğim için boş kalması en iyisi. :A Umarım bu dizi de ilk 3 gruba girer, nasıl bir şey olacağı bir iki bölümden belli olur zaten. :)

http://www.metacritic.com/tv/the-night-of
https://www.rottentomatoes.com/tv/the-night-of/s01/

Hani Grand Budapest Hotel'in çok iyi olduğunu kanıtlamak için bana tüm sitelerde iyi puan aldığını söylemiştin ya. Bak bunda da aynı durum var nereye bakarsan bak bu dizinin çok iyi puanlara ve yorumlara sahip olduğunu görürsün :D Ha sen beğenmemişsin o ayrı, senin görüşün bir şey diyemem ama öyle 6. sınıf bir dizi falan da değil yani bilesin :A

Diğer yaptığın sıralamaların da çoğuna katılmıyorum ama zaten yazmışsın kişisel görüşüm diye. Ona da saygı duyarım deyip geçerim :D

Bu arada yanına yıldız koyduklarının farkı ne onu anlamadım :A

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
http://www.metacritic.com/tv/the-night-of
https://www.rottentomatoes.com/tv/the-night-of/s01/

Hani Grand Budapest Hotel'in çok iyi olduğunu kanıtlamak için bana tüm sitelerde iyi puan aldığını söylemiştin ya. Bak bunda da aynı durum var nereye bakarsan bak bu dizinin çok iyi puanlara ve yorumlara sahip olduğunu görürsün :D Ha sen beğenmemişsin o ayrı, senin görüşün bir şey diyemem ama öyle 6. sınıf bir dizi falan da değil yani bilesin :A

Diğer yaptığın sıralamaların da çoğuna katılmıyorum ama zaten yazmışsın kişisel görüşüm diye. Ona da saygı duyarım deyip geçerim :D

Bu arada yanına yıldız koyduklarının farkı ne onu anlamadım :A

Onlar daha bir iki bölüm izleyip kesin karar vermediklerim, SFU istisna olarak ikinci sezondaydım. İzledikçe üste çıkabilir ya da Altlara düşebilirler. :D