Hayatınızda En Çok Sevdiğiniz Şey Nedir ?

cookies

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Benim gülmek ve yemek yemek çünkü ikisi de bana yaşadığımı hatırlatıyor...

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Neden yalnız olmak istiyorsun :)
Özgür olduguna inanıyormusun sence özgurluk var mı :)

Yalnızlıktan kasıt bağımsız olmak, istediğin gibi hareket edebilmek. Ama aslında çok da iyi bir şey değil hatta zararlı, belki o yüzden çekici geliyor.

Özgür değilim, bu devirde özgürlüğün asıl ölçütü ekonomik özgürlüktür. Herkes gerçek anlamda köle ama köleliğin de seviyeleri var, fazla maaş alan daha az maaş alandan daha az köle. Buna modern kölelik diyorlar, banka kredisi araba kredisi bilmem ne taksitleri vb vb ömrün boyunca çalışmak zorundasın, eski çağlardaki kölelik yerine göz boyayan kölelik işliyor.

cookies

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Yalnızlıktan kasıt bağımsız olmak, istediğin gibi hareket edebilmek. Ama aslında çok da iyi bir şey değil hatta zararlı, belki o yüzden çekici geliyor.

Özgür değilim, bu devirde özgürlüğün asıl ölçütü ekonomik özgürlüktür. Herkes gerçek anlamda köle ama köleliğin de seviyeleri var, fazla maaş alan daha az maaş alandan daha az köle. Buna modern kölelik diyorlar, banka kredisi araba kredisi bilmem ne taksitleri vb vb ömrün boyunca çalışmak zorundasın, eski çağlardaki kölelik yerine göz boyayan kölelik işliyor.
Ben de ülke ülke dolasip oralarda kısa kısa islerde calisip dunyayi gezmek isterdim :( @Çiğdem- gidelim mi :(