2017 Hızlı ve Öfkeli 8 - Film Yorumları

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
The_Fate_of_The_Furious_Theatrical_Poster.jpg

Hızlı ve Ökeli 8 - The Fate of the Furious

Türü: Aksiyon, Gerilim
Yönetmen: F. Gary Gray
Senaryo: Chris Morgan

Oyuncular:
Vin Diesel
Dwayne Johnson
Jason Statham
Michelle Rodriguez
Tyrese Gibson
Chris Bridges
Scott Eastwood
Nathalie Emmanuel
Kurt Russell
Charlize Theron

IMDB sayfası

Filmin Özeti
Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom'u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom'u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom'u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir...

Filmin Fragmanı

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Buraya filmi yorumlamaya gelmedim ki zaten yorumsuz.

Film başlamadan önce Türk filmlerinin fragmanları çıktı. Her fragmanda daha da utandım. Diyebileceğim fazla birşey yok bu konuda...

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Film çok iyiydi be. Aksiyon sahneleri az çok tahmin edilse bile epey gaza getirdi beni. Ama Hobbs ve Shaw'un hapishane sahnesine tek bir lafım yok.

O bebek mevzusunda filmin sonuna kadar adını Brian koymasını bekledim ve oldu da. O sahnede gözlerim doldu valla. Halida kabullenemiyorum onun ölümünü.

Abi filmin kadrosu ise ayrı bir efsane. İnşallah kadro bozulmaz sonraki filmde. Ama konu ne olur bilemiyorum. Belkide aynı kadın üzerinden devam edebilirler.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Film çok iyiydi be. Aksiyon sahneleri az çok tahmin edilse bile epey gaza getirdi beni. Ama Hobbs ve Shaw'un hapishane sahnesine tek bir lafım yok.

O bebek mevzusunda filmin sonuna kadar adını Brian koymasını bekledim ve oldu da. O sahnede gözlerim doldu valla. Halida kabullenemiyorum onun ölümünü.

Abi filmin kadrosu ise ayrı bir efsane. İnşallah kadro bozulmaz sonraki filmde. Ama konu ne olur bilemiyorum. Belkide aynı kadın üzerinden devam edebilirler.
GTR'den copy paste. :A :F

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,620
Puanı
1,061
Nee ben bu konuya yorum yapmadım mı :eek:

Serinin sekizinci halkasıyla "dizimsi film" kavramını literatürlere sokan Hızlı ve Öfkeli 8, PW'nin olmamasıyla pek çok hayranı tarafından dışlandı. Ama vizyona girdikten sonra yelkenler suya indi tabi :F

Filmin ana teması fedakarlık üzerine kurulmuş. Bebek olayını güzel bağlamışlar, hatırlanacağı üzere bizim ayran gönüllü Dom'un 5-6. filmlerdeki partneri Elena'ydı. Bir ara acaba Cipher'a da mı yürüyor diye düşündüm de olmadı sağlık olsun :F

Yer yer saçmalıklar olsa da izlerken mantık aranmayan bir film olduğu için tolere edilebiliyor. Rio'daki Brezilyalı ikiliyi kısa da olsa görmek güzeldi, zaten bunu hemen hemen her filmde yapıyorlar. Jason Statham (Yalnız tam bir ana kuzusuymuş :A ) ve Scott Eastwood'un artık aileye katıldığını düşünüyorum. Bilindiği üzere The Rock'ın serideki son filmiydi, keşke Vin Diesel ile kavga etmeselerdi de Jason Statham ile olan sahnelerini keyifle izleseydik :(